Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan spóról a családod?

Hogyan spóról a családod?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 21:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

víz: hétvégén csak lavorban mosakszunk,úgy kevesebb víz fogy.


gáz:a bojler őrlángja sokat fogyaszt egy nap alatt, ezért csak akkor gyújtjuk be, ha zuhanyunk.


mosogatás: két tálat használunk, így kevesebb víz fogy.


fagyasztószekrényünk van, elég sok mindent lefagyasztunk nyáron

2012. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem drága kajákat veszünk, meg minden héten új ruhát.
2012. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy sehogy.

A víz folyik ha fogat mosnak, ha épp nem is kell. A szobában mindent felkapcsolva hagynak, mikor órákra kimennek. Ha megkapják a pénzt, minden van, hónap végén meg alig jut kajára. Hülyeségeket megvesznek, amire semmi szükség, mindig sok kaját vesznek, ami aztán megromlik. Ja, és napi szinten sok doboz cigit elfüstölnek.

2012. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

-lekapcsoljuk a villanyt ha nem kell

-nem hagyjuk a konnektorban a töltőket

-a készülékeket (pl TV, videó) teljesen kikapcsoljuk, nem hagyjuk készenléti üzemmódban

-pár perc alatt lezuhanyzunk, nem engedjük tele a kádat vízzel

-kevesebb féle ételt, de nagyobb adagot főzünk, azaz van, amit 2 napig eszünk

-nem akkor veszünk meg bizonyos dolgokat (pl mosópor, öblítő) amikor az utolsó csepp is elfogyott, hanem amikor fogyóban van, figyeljük az akciókat - ez igazából szinte mindenre igaz

-sok ruhát veszünk turkálóban

-nem folyó vízzel mosogatunk

-télen alváshoz lejjebb tekerjük a fűtést, olyankor úgysem kell olyan meleg, meg egyébként is jól be lehet takarózni

-vásárláskor körbejárjuk az egész várost szinte, gyümölcsöt/zöldséget a piacon veszünk, minden más szükséges dolgot pedig ott, ahol akciós (meglepően sokat lehet spórolni azzal, ha az ember nem csak bemegy a teszkóba és egy helyen megvesz mindent, hanem szétnéz a kedvezőbb árakért)


hirtelen ennyi jutott eszembe, de rengeteg mindenen lehet spórolni, még ha csak 30-40 Ft-t is. Sokszor 30 Ft nagyon is sokat számíthat

2012. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Én régen a kajámon és a ruhákon spóroltam. Most meg inkább több pénzt kérek a munkámért.
2012. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%
Mindig a legolcsóbb sz@rokat vesszük,hogy a paraszt apádnak legyen pénze sörre.Titokban csinálok,veszek mindent,titkos életem van a családon belül azért,hogy ne legyen pampogás emiatt az országos barom miatt.Alig várom már,hogy elhúzzak innen.
2012. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Ja és engem meg már nem érdekel semmi,én nem veszek részt a spórolásban,úgysem értelmes dolgokra költjük a pénzt,hanem ennek a barom állatnak adjuk azért,hogy ne sírjon egész nap,meg ne rinyáljon.
2012. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én régebben úgy takarékoskodtam, hogy egész nap aludtam. Akkor ugye kevesebbet fogyaszt, eszik, iszik, áramot, tvt, kevesebbet fogyaszt az ember. De depresszióhoz vezetett :(.
2012. júl. 10. 00:19
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi végigvettük az összes kiadást, és amit nélkülözni tudtunk, lemondtunk. A tévé-telefon-internet ügyében szolgáltatót váltottunk, pár csatornát lemondtunk. Egyszerűbb, olcsóbb ételek kerülnek az asztalra, piacon, Lidlben vásárolunk, lehetőleg akciósat. Anyukám a csipszet száműzné az életünkből, apukám viszont ragaszkodik hozzá, ez még nem eldöntött meccs. Öltözködés terén turkáló, akció, illetve jóval kevesebb ruhát veszünk. A sport miatt több a sportruházat, lehetőleg olyanok, amiket hétköznap is lehet hordani. Zsebpénz testvéreimnek nincs, ha a telefonszámláikat már nem tudják fizetni, akkor szüleim kisegítik őket, amúgy diákmunka. Nyaralás nincs, sporttábor megmaradt.

Minden más, amit a többiek is írtak (pl. villanyok lekapcsolása, töltők kihúzása, zuhanyozás) eddig is volt, most jobban figyelünk rá.

2012. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 antal77 válasza:
97%

Kezd el összeírni a kiadást és a bevételt mint ha könyvelnél.

Ezt folyamatosan vezesd, így látod hogy hol tartasz anyagilag.

Minden hónapban előre határozd meg a kiadások összegét, és csak akkor lépd át ha tényleg fontos.

Ha van rá módod tarts állatokat, művelj kertet.

Ha nincs, vásárolj a piacokon,amikor szezonális rakj el befőtteket, savanyúságokat, lekvárt....stb

Vásárolj energiatakarékos dolgokat ha cserélni kell a régit.

2012. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!