Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztálytársam apukája elhunyt,...

Osztálytársam apukája elhunyt, viszont nem vagyunk/voltunk puszipajtások. Ettől függetlenül is illik elmennem a temetésre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 22:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igazából azzal a kommentelővel értek egyet, aki azt írta, hogy nem örülne neki, ha ott lenne egy halom gyerek. Én sem örülnék. És illik ide vagy oda nem megyek el. Virágot visznek azok akik mennek meg akik tényleg igazán jóban vannak vele én meg majd részvétet nyilvánítok, ha összefutunk.

8-as ~ attól, hogy 3 éve osztálytársak vagyunk, attól szerintem még nem alakult ki olyan kapcsolat közöttünk, hogy én az apukája temetésére elmenjek..

2012. júl. 9. 23:33
 12/20 anonim ***** válasza:
54%

nálunk, amikor ilyen történt, elment a temetésre az egész osztály, pedig én se voltam különösebben jóban azzal az osztálytársammal. Egyébként az osztályfőnökünk mondta, hogy kötelezővé tenni nem tudja, de nagyon szeretné, ha minél többen részt vennénk a temetésen, ezzel is támogatásunkat kifejezve. Végül tényleg majdnem mindenki ott volt. Később mondta is a lány, aki elvesztette az édesapját, hogy nem gondolta volna, hogy ennyien eljövünk a temetésre, de nagyon jólesett neki, hogy ott vagyunk, kifejezzük a támogatásunkat, illetve a tiszteletüket az édesapja előtt.

Szóval szerintem igenis illik. A temetés után részvétet nyilvánítani, úgy hogy tudtad mikor van, és el se mentél rá, na szerintem az a bunkó dolog.

2012. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

igen,illik menni

nálunk legalábbis így volt

2012. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Miért is letten leszavazva???Tényként közöltem,hogy nekünk az egész osztálynak el kellett mennie...

Ebbe mi a haszontalan?!?!Istenem...

2012. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

nyugi utolsó, ez már csak így megy

kiírja a kérdést, megkérdezi, hogy illik-e, közben nem akar elmenni, ezért ha azt kapja válaszul, hogy illik, akkor lepontoz


nem tudom, nekem az lassan már fizikai fájdalmakat okoz, hogy a fiatalok ennyire magasról tesznek az illemre

ha nekik kellemetlen volna megtenni valamit, vagy csak épp nincs kedvük, akkor próbálják megmagyarázni maguknak, hogy igazuk is van, ha nem teszik, úgy helyes

pedig nincs igazuk, nagyon nincs

na ezért tart ott a világ, ahol...

25/N

2012. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Illik vagy nem illik, én nem láttam volna szívesen az egész osztályomat apám temetésén. Páran megkérdeztek, hogy szeretném-e, ha jönnének, a két legjobb barátomnak mondtam, hogy ha tudnak, jöjjenek (nyilván jöttek), a többieknek, hogy ne.


Ez az illem dolog amúgy annyira hülyeség, apám temetésén sokan voltak ott, de a fél társaságot még életemben nem láttam és nem is hallottam róluk soha (volt akire még anyám se emlékezett), azaz minimum 17 évig felé se néztek, így aztán mondjuk a temetésre mi értelme van eljönni. Szerintem.

2012. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

2-es és 14-es, ahogy néztem mindkét kommentárt Te írtad. Szerintem itt a hasznos és nemhasznos nyilakat egyesítik a facebook tetszik nemtetszikkel, ezért kaptál annyi %-ot, ahányat. Hülye dolog, ez van..


Kedves 15-ös! Igazad van, előre tudtam, hogy nem fogok elmenni, de ettől még azt hiszem, hogy megkérdezhetem, hogy illik-e elmenni. Elég nagy vagyok már ahhoz, hogy elfogadjam azt a véleményt is, ami nem egyezik az enyémmel, ezért megsúgom neked, hogy én még csak nem is értékeltem azt a választ, amit a 2-es kommentelő írt.

Kérlek ne általánosíts és ne hasonlíts engem az átlaghoz, mert attól, hogy a korombeliek 65%-a olyan, amilyennek leírtad, én még tartozhatok a maradék 35%-ba.

2012. júl. 10. 16:31
 18/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha elmész részvétet nyilvánítani, megtiszteled vele, de nem kötelezhet erre senki. Ha nem is mész, azért az osztálytársadnak kifejezheted a részvétedet, ez talán több számára, mintha végigunatkoznál egy temetést.
2012. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Rám úgy néztek mint a véres rongyra, mikor mondtam, hogy én nem megyek el az osztálytársam anyukájának a temetésére. Nem köteleztek, de elvárták volna. Az osztálytársammal soha nem beszéltem egy árva szót sem, semmilyen kapcsolat nem volt köztünk, se jó, se rossz, kb. egymás nevét tudtuk csak, meg azt, hogy osztálytársak vagyunk. A nőt soha életemben nem láttam, sem élőben, sem képen, azt sem tudtam volna, kinek a temetésén vagyok. Ráadásul nem sokkal előtte voltam egy rokon temetésén ahol elájultam, annyira kiborultam, így ezt inkább nem akartam felidézni. Biztos illik elmenni, de engem az ilyen illik - nem illik dolgok sosem érdekeltek, ha számomra kedvezőtlenek voltak, sajnos ilyen önző dög vagyok.
2012. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nálunk ilyen helyzetben kötelező jelleggel el kellett menni az egész osztálynak"

Elmarad az aznapi tanítás?

2012. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!