Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szokás elkezdeni a...

Mikor szokás elkezdeni a gyerekek szobatisztaságra való nevelését?

Figyelt kérdés
Csak azért teszem fel itt a kérdést mert az én tapasztalatom az, hogy az Anyák csak azért kezdik el korán, hogy a mellüket verve dicsekedjenek,hogy az ö gyerekük már... Söt ha lehet még (nem kimondva) de versenyt is üznek belöle.
2009. máj. 19. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem tudom mikor szokás! A lányom 8 hónapos ha már melegebb lesz,akkor kint az udvaron csak bugyit adok rá pelus helyett és akkor megpróbálom biliztetni is!Na most,vagy sikerül vagy nem erőltetni nem fogom de próbálkozunk!
2009. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Az én kisfiam 9 hónapos.Juni végén megyünk nyaralni, utána én is csak bugyit fogok rá adni,és én is megpróbálom rászoktatni legalább nappalra a bilire.Mivel úgy hallottam sokkal jobb őket nyáron szobatisztaságra szoktatni.Aztán majd meglátjuk.Én őszintén azért akarom szoba tisztaságra szoktatni mert nagyon drága a pelus,és szeretnénk kistesőt, és 2 gyerekre nagyon drága lehet a pelus.
2009. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szió!

Szerintem egy éves kor előtt azért még korai, bár mindenkinek joga, hogy eldöntse, mikor találja alkalmasnak az időt erre.

Én úgy tudom, hogy két éves kor körül szoktak tudatosan a szobatisztaságra nevelni. Az, hogy nem adunk rá pelenkát, meg ráültetjük a bilire, mikor úgy gondoljuk, a baba "üríteni" készül, nem szobatisztaságra nevelés, inkább csak vaktában lövöldözés.

De persze ez csak az én véleményem.

2009. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

2 éves kor előtt semmiképp sincs sok értelme, nem elég érett az agyuk rá. Szerintem tényleg értelme 2,5-3 éves korban van. Ha előbb csinálod, több lesz a kudarcélménye és visszaüthet a dolog. A 2,5-3 közti választás a nyár időpontjától függ.

Erőltetni lehet, de semmi értelme.Papíron szobatiszta lesz és 3 naponta éjjel bepisil, kudarc neki, neked meg egy csomó munka :-)

Én nem erőltttem, 2.5 évesen egyik nap közepén(!) közölte, hogy pisilnie kell. Mondom: OK, és? Azt mondja, hogy ht vegyük le a pelust és a bilibe pisil. Így is lett. Onnantól nappal ne volt pelus. Éjszakai pelust hagytam 3 éves koráig, bár nagyon ritkán ment bele valami, de nem akartam, hogy tragédiaként érje meg, ha mégis belemegy. 1-2 hetente előfordult, de így nem volt belőle gond.

Ismerősöm lehatározta, hogy szobatiszta a 2,5 éves gyerek, elhagyta az éjszakai pelust, a gyerek rögtön bepisit és üvöltött az ijedtségtől az éjszaka közepén.

Biztos sok értelme van ennek...

2009. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
A fiam 1,5 éves korár szobatiszta lett ,úgy ahogy előttem írták már páran,/és jól le is pontozták őket/ jött a nyár kisgatyó elő a bili igen"vaktába lővöldöztünk"de egy idő után már ő maga húzta le a gatyeszt és ült a bilire vagy vette elő a fűtyit és pisilt!Szerintem nem kell 2 évet várni hogy elkezd de nem minden gyerek egyforma van aki előbb van aki később szokik rá,de egyiket sem kell elítélni!
2009. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam juniusi és a két évet betöltötte mi elkezdtük.Ez volt az utolsó nyár az ovi elött.De ö már 1,5 évesen szolt kaka-pisi.Nagyon gyorsan is haladtunk.Önszántábol ült rá a bilire aminek örültem is. Sajna ugy kellet leszedni mert képes volt 10-20 percet is rajta ülni.Majd szeptemberig minden alakult,nem is pisilt be alváskor,játszáskor sem feletkezett meg.A kukit is elővedte és ugy pisilt állva kint.A lányom 14 hónapos és ö már most szol ha kell pisilni meg kakilni.A bilire gyakran ráül,de a pelussal. Ha az idén sikerül akkor jó,ha nem ugyis jó.A lényeg az,hogy az oviig szobatiszta legyen és az nyáron történyen.A doki szerint kell szoljanak vagy legalább meg kell mutatniuk a pelust ha pisi vagy kaka érkezik.Akkor már tudatos bennük és még igy is várni kell egy kicsit.Ne féljen a bilitöl,ha orditt nem szabad rátenni.

Az egyik ismerösöm lányát nem vedték be az oviban mert 3.5 évesen pelusa van.Pedig az anyuka egy éves kor elött már probálkozott.Szerintem nagyon megijedhetett szegény.

2009. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!