Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy anyós egyszer...

Rettegek, hogy anyós egyszer a nyakunkra szakad! Hogyan lépjek túl ezen a rossz érzésen?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: anyósom és apósom között 20 év korkülönbség van.

Apósom szerencsére (és Hál' Istennek) jól tartja magát, de idős már nagyon.

Anyós a háta mögött elrettentő mennyiségű tartozást halmozott fel, így após a békés nyugdíj helyett kénytelen dolgozni.

Anyós egyszerűen élhetetlen. De komolyan, semmit nem képes egyedül megoldani.

Ma hajnalban azzal riasztott fel hogy szaladjak át és szabadítsam ki a kutyát, mert beugrott egy körülzárt részre, és nem tud kijönni...

Mondanom sem kell hogy csak fel kellett emelni neki egy könnyű deszkát, és kiugrott simán :)

Heti háromszor kell neki kölcsönadni valamit (mármint anyósnak ;)), mert nem képes még cetlivel sem úgy vásárolni, hogy minden legyen ahhoz amit főzni szeretne.

Ami elég jó teljesítmény mikor heti kétszer főz.

Tehát azt hiszem, ennyiből átérzitek a lényeget, bár tudnék még mesélni :)


Ha apósommal történne valami, anyós nem tudná se magát, se a házát fenntartani. Van még két gyereke a páromon kívül, de mind örökölték a pénzügyi hozzáállását, tehát egyikük sem tudná kitartani a saját tartozásai miatt.

Maradtunk tehát mi.

Félek, mi lesz ha após nem lesz. Én nem tudnék anyósommal együtt élni, pláne ha szinte a fenekét is nekem kéne törölni, mert ő nem tudja hogyan kell (és diplomája van, számomra rejtélyes módon :))...

Pláne hogy mi sem vagyunk gazdagok, csak én fogékonyabb vagyok a takarékosság művészetére.


Ma ez így rám szakadt hirtelen, azóta kivagyok idegileg.


Ha eljön ez a rettentő pillanat, ti mit tennétek?


2012. júl. 10. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem eléggé egyoldalúra sikeredett, a párom sem rajongana a dologért.

Nincsenek túl jóban az anyjával.

2012. júl. 10. 16:37
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
vizsgáltassátok ki orvossal, hátha valami betegsége van (pl alcheimerkór) vagy ha após oda van adjátok be öreegotthonba és akkor nem kell kibirni
2012. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az elején kell majd ügyesen meghúzni a határokat, és NEM engedni belőle, mert akkor elindul a lavina. Valahogy önállóságra kell késztetni, ha jól érzem nem fizikai korlátai vannak, tehát nem idős, hanem inkább lelkileg szorul másokra. Ez egyébként gyökerezhet a 20 évvel idősebb férfival való kapcsolatból is, ez néha nyomasztó egy nő számára, mégha ő maga választotta is. Én már csak tudom...pont 20 év... lehet, hogy nélküle egy kicsit felszabadulna, bár az is lehet, hogy teljesen összeomlik... Mindenesetre már most próbáld terelgetni az önállóság felé, vagy hogy kimozduljon, szórakozzon, ismerkedjen, hogy örömet leljen a saját önállóságában, és ne süppedjen egyre mélyebbre a tehetetlenségében, ami egyébként valószínűleg számára is csak látszólag kényelmes...kiránduljon, akár veletek közösen néha. Tudom, most felszisszentél, de sínre tennéd, és később te profitálsz ebből a kis befektetésből.
2012. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyanon idegeskedsz,ami nem aktuális.Telejsen feleslegesen készíted ki magad.Hogy mi lesz majd?Mi lesz akkor?Lehet,hogy özvegyen bepasizik.Lehet,hogy eladja a házát és elköltözik Tokio-ba.Mit lehet tudni,hogy mi lesz 5-10-20 év múlva.Nem most kell megoldani a dolgot és tényleg nem kell mindenért ugornotok.Nem tud kijönni a kutya,keresse meg az illetékest és nyittassa ki a kaput vagy,ha sokat tépelődik biztosan felfedezik a deszkát.Nincs ráutalva,hogy gondolkodjon,tehát nem is teszi.Éld a saját életedet és hagyd néha szarban.Ki fog mászni belőle.Előre meg ne kapj idegösszeomlást,mert tök felesleges.
2012. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló eltaláltad, alig 50 éves :)

Fizikai betegsége valóban nincsen, de én is érzem hogy valami nincs rendben nála.

Sajnos nem hiszem, hogy tudnánk segíteni rajta.

Évek óta tanítgatom hogyan kell a műhold beltéri egységét használni, de be sem bírja kapcsolni.

Pedig tényleg, nem is öreg.

2012. júl. 10. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs semmi baja, csak ezen a módon próbál kapcsolatot teremteni. Lehet, ha nem kérne meg erre-arra, akkor nem is találkozna Veletek, vagy csak nagyon ritkán. Bizonyára az jóval idősebb férje nem köti le eléggé és így magányosnak érzi magát. A költekezés is egy bizonyos elfoglaltság, addig sincs egyedül, amíg vásárol. Ne aggódj előre, azt senki nem tudja ki megy el előbb.
2012. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kissé megnyugodtam azóta :)

Ha ennyire nem bírja lefoglalni magát, akkor probléma van. Betegen is rohannia kell az embernek, mert ha senki nem segít neki, akkor mindennek vége.

Magától semminek nem kezd neki, eszébe sem jut. Nem gondolkozik el hogy mit lehetne csinálni, nem próbál megoldást találni, még csak hozzá sem ér a problémás felülethez, hanem egyből segítségért ordít.

Ez nekem pláne felfoghatatlan, mert mindent magamtól tanultam meg amit tudok.

Néha úgy érzem, mintha 2 éves lenne.

2012. júl. 10. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyelöre nem érdemes ezen idegelned magad, mert egyáltalán nem biztos, hogy igy lesz. A mama is meghalhat, érheti baleset, rengeteg egyéb dolog változhat.

Jó esetben is van legalább 10 éved, mire szóba jönne, hogy mi legyen vele. Ezt az idöszakot ne tedd tönkre felesleges idegességgel.

Ha ott lesz az ideje, akkor ráértek gondolkodni, hogy mit hogy kellene megoldani.


Azt nem lehet tudni, hogy AKKOR mit kellene tenni, addig annyi minden változik még, hogy értelmetlen ezen törni a fejed.


NE idegeskedj, egyelöre nem érdemes.

2012. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tenyleg kar elore idegeskedni. Annyit tegyel,hogy ne ugorjatok ha barmi baja van,tanulja meg megoldani. Ha nem is akarja,a parod ijessze meg,hogy beszamithatatlanna nyilvanittatjatok)a parja amugy mit szol ahhoz hogy ilyen? Nem kene penzhez ferjen anyos,kezelje a parja,vasaroljatok ti be nekik. Ha valakiktol penzt kereget,megmondani hogy ne adjanak neki semmikepp. Egyenlore ennyi,ha meg egyedul maradna,hat vannak idosotthonok..ha van hazuk,el lehet majd adni,es az araert bejuthat egy jo helyre.
2012. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!