Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy mégis én vagyok a...

Lehet hogy mégis én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
A férjem családjáról van szó. Azelött sem szerettem járni az anyósomék mostanában mióta tudom hogy a hátam mögött kibeszélt egyáltalán nem vagyok rá kíváncsi. Itt mellesleg megemlítem ő sem jön még csak az unokájára sem kíváncsi de ez így volt akkor is amikor még jártam. csak majomszeretet amit csinál a kislánnyommal. A másik gond hogy a 2 tesójával is összevesztem. Itt az volt a gond hogy pénzt szerettünk volna felvenni és ehhez az egyik tesójának lányát kértük meg kezesnek. Mire mindketten eljöttek és elkezdtek dumálni hogy így meg úgy. Ja és hogy én nem vagyok asszony mert ilyen dologba visyzem bele a párom. És ázért még annyit hozzáfűzök hogy az anyósom mindenbe beleszól. Példa: volt olyan h mi még aludtunk ö meg a férje bejöttek a nagykapun mivel a kicsit zárjuk mielőtt aludni mennénk és ott várták az ajtó előtt h mikor vagyunk hajlandók felkelni. És még sorolhatnám......
2011. dec. 1. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem sok mindent lehet leszűrni, objektíven pláne nem, de az örök tanulság h nem érdemes elmérgesíteni a házastársunk családjával a helyzetet. Sok jóra nem vezet. Sőt. Próbálj meg pozitív lenni különben a kapcsolatod megromolhat a férjeddel, arról nem is beszélve h felemészti az embert ha a negatív dolgokkal foglaslkozol. Ha idióták, akkor úgysem tudsz velük mit kezdeni, próbáld meg elviselni őket.
2011. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te vagy a rossz! Na nem azért, mert nem lenne igazad, csak:


1.) szerintem a legjobb abnyós is tesz egy-két megjegyzést a menye háta mögött. Alap emberi tulajdonságnak tartom. Pláne, ha probléma is van a kapcsolatban.


2.) nem értem, hogy miért te veszekszel egy kezességen a párod testvéreivel. Számomra ez is a párom dolga, persze csak akkor, ha ő is úgy gondolja. Akár -helyzetben kivülállóként- meg is értem őket. Kezesnek nagy kockázat elmenni manapság.


3.) felőlem aztán várhattak volna az ajtó előtt, majd felkek. Nem foglalkozok ilyen dolgokkal.


Ők a férjed szülei és rokonai. Tökéletesen megértem, ha nem jössz ki velük. De ez nem szabadna, hogy gond legyen. Én sem vagyok hű de jóban anyósékkal, és sógornőmékkel. A páromnak ettől kutya kötelessége látogatni őket. Az unokát vinni hozzájuk. Én is megyek csak azért ritkábban.

2011. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval teljesen egyetértek.

Azonban a kezességet annyival kiegészíteném, hogy nem csak nagy felelősség, egyszerűen vállalhatatlan.

Szerintem aki kezességre kér fel valakit, nincs is igazán tisztába azzal mit kér.

- Ha te nem fizeted a hitelt, mert nincs pénzed, az utolsó fillérig rajta vasalják be, hisz kezességet vállal a hitelért. Nem téged, hanem őt fogják halálba tenni nem fizetés esetén.

- Nem csak te kerülsz KHR listára a férjeddel együtt, hanem ő is.

- Mivel anyósod lánya, és jó kezesnek, nyilván nincs még hitele. Ha neki lesz szüksége pénzre, a Te hiteled miatti kezességvállalás a későbbiekben gondot okozhat neki.

Vállalhatatlan. Ezért ne sértődj meg azon, hogy elkezdenek dumálni, hogy így meg úgy. Inkább gondold végig mégegyszer, hogy mit is akarsz tőlük.


Valamiért úgy érzem, hogy ez az iszonyú harag a család ellen anyagi természetű. Nem gondolom hogy azon be lehet sérülni, hogy anyósék majom szeretettel szeretik az unokájukat, vagy hogy korábban érkeznek egyszer hozzátok.


Jó tanács. Akkor vegyél fel a férjeddel hitelt, ha Ti ketten hitelképesek vagytok. Senki másra ne rakj ekkora terhet.

2011. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

az miatt ne lázadj hogy a tesója nem ment el kezesnek, ebben nagyon is igazuk van. Én se mentem el tesómnak, mert bármi történhet és akkor fizethetek én. Szeretem tesómat de a pénz ügyleteiből hagyjon ki.


Az meg, hogy a gyerekedet majomszeretettel szereti hát nem tudom nálatok mit jelent ez, mert mi a majom szeretet alatt a puszilgatást, babusgatást értjük.

2011. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezességet megértem, hogy nem akartak vállalni. Ez nem ellenetek (és különösen nem személy szerint ellened) szól, ebben biztos vagyok, de nagyon kockázatos dolog, én sem vállalnám SENKINEK.

Próbálj meg kijönni a férjed családjával, különben könnyen lehet, hogy elveszíted őt is! Neked hogy esne, ha ő utálná a te családodat? Ti már összetartoztok, ezzel a "csomaggal" jön a család is (egy bizonyos szintig persze), ezt el kell fogadni, különben megette a fene az egészet. Szerintem.

2011. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!