Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik egy összeköltözés...

Hogy működik egy összeköltözés? Nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Nem eljegyzés, vagy házasság, csak egy sima összeköltözés.

Az egyik félnek van háza, szóval a másik fél úgymond a készbe kapcsolódik bele.

Hogy zajlik ez normális esetben?

Miket kell megbeszélni?

Hogyan kell elosztani a kiadásokat?

Hogyan kell kialakítani a közös kasszát, vagy kell-e ilyen egyáltalán?


2012. júl. 10. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten költöztünk albérletbe, közös az albérlet. Megbeszéltük ki milyen közös felszerelést hoz (ágynemű, konyhai cuccok stb..). Kiadásokat úgy osztjuk el, mivel párom sokkal többet keres, hogy én fizetem kaját, a bérlést, rezsit ő. A nagy dolgokra meg összedobjuk a pénzt.
2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

a mi esetünk furcsa volt

a párom 33 éves én 20 a szüleim autóbalesetben elhunytak 2 éve. Z-t (párom) 16 évesen ismertem meg. úgy volt hogy amikor betöltöm a 18at elvesz. de a baleset közbe szolt.egyedül maradtam. ki találtuk hogy nem bonyolítjuk inkább csak összeköltözünk.

az örökségemet beraktam a közösbe anyámék bútorait amik használhatok át cuccoltam hozzá és azóta is együtt vagyunk.

ő az egyetlen aki maradt nekem :/


szóval nálunk elég lazán ment.

2012. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen egyszerű volt :)

Fogtam a cókmókom, és mentem.

Összes pénz közösbe, onnan előzetes megbeszélés alapján mindenki kénye-kedve szerint költekezhet (természetesen csak a számlák befizetése, és a nagybevásárlás után).

Megbeszélni a házimunka menetét érdemes nagyon, mert a férfiak hajlamosak azt feltételezni hogy onnantól kezdve hogy beléptél az ajtón, nekik a kisujjukat sem kell mozdítani :)

Egyébként a többi egyénfüggő, főleg a pénzügyek.

Van ahol a teljesen közös kassza jön be, van ahol meg semmi közösködés nincs.

Ezt beszéljétek meg a saját stílusotok szerint :)

2012. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem ült bele a készbe, ha így tetszik. Semmit nem beszéltünk meg, semmit nem hozott, az első pillanattól közös volt a kassza megbeszélés nélkül. Csak általánosságban beszéltünk ilyesmiről pár szót, ez elég volt ahhoz, hogy tudjuk, egyformán gondolkogunk erről (is).
2012. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Nekem sokszor eszembe jut, hogy nem tennék közösbe a pénzem. Szerintem legyen megbeszélve, hogy mennyit kell összedobni havonta a kiadásokra, onnantól úgy rendelkezel a pénzeddel, ahogy akarsz. Egy kevésbé komoly kapcsolat esetén azért nem lenne jó, ha hirtelen eltűnne a pénzem.
2012. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk és elég fura helyzet volt. Én koleszban laktam, ő a saját házában. Azért akarta, hogy összeköltözzünk, hogy ne kelljen az utazgatásra pazarolni az időt, meg hát mégis csak kényelmesebb a családi házában élni.

mi külön kasszán voltunk, én nem adtam a rezsibe, mert nem én akartam odaköltözni és egyébként is tanultam még, nem volt bevételem, de saját magamat elláttam, plusz az ottlakásért "cserébe" én végeztem minden házimunkát. Normális esetben ez nem így lett volna, akkor fele-fele lett volna a takarítás, de így ezt éreztem korrektnek.

Én megbántam az összeköltözést. Soha az életben nem költöznék oda senkinek a házába még egyszer.

2012. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Az összeköltözés alapfeltétele nekem az a bizalom, ami arról szól, hogy nem lép le a konyhaszekrénnyel vagy a betétkönyvemmel. Ha ennyire nem bízok benne, az összeköltözés értelmét nem látom.
2012. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én 20 vagyok, párom szintén 33 éves.

Most végeztem az iskolával, egyelőre idénymunkáim vannak, de gőzerővel keresek valami állandót.

Anyukámmal lakok, de kezd kibírhatatlanná válni, és egy veszekedés után rossz személy vállán "sírtam ki" magam, hogy elegem van, és el szeretnék menni, ez pedig visszajutott anyukámhoz, így most vérig van sértődve - és ahogy ismerem, ez már így is marad.

Párommal amúgy is tervezzük az összeköltözést, csak eddig úgy voltam vele, hogy majd, ha befejezem a sulit (ez idő közben megtörtént), és állandó munkám lesz.

Egyelőre úgy gondolom, hogy ha menni kell (amit szeretnék is egyébként), akkor azt a keveset, amit az alkalmi melókból össze tudok szedni, egy az egyben beleadom a "közösbe". Párom elég jól keres, nincs pofám eltartatni magam, habár minden zokszó nélkül megtenné, ha arról lenne szó.

A házon hitel van, de azt ő fizetné továbbra is, mint eddig, végülis az ő nevén van, az övé, erről már beszéltünk korábban is.

2012. júl. 10. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vagytok együtt? A sztori kísértetiesen hasonlít az enyémre. Nekem nem jött be az összeköltözés, jól gondold meg, hogy mit teszel! Nem biztos, hogy jó ötlet menekülésből odaköltözni valakihez, ha anyagilag is ki vagy neki szolgáltatva!
2012. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen, otthonról menekülve költöztem össze az akkori párommal, akivel 15 éves koromtól jártam. Az ő szülei megengedték, hogy odamenjek, mivel nem volt más lehetőségem, a szüleim épp váltak és eladták a házat. Soha életemben nem éreztem még magam annyira kiszolgáltatottnak, mint akkor! Mindent mások kénye-kedve szerint kellett csinálnom, hiszen én voltam a beköltöző idegen. Aztán beépítettük a padlásteret, tehát teljesen külön lakásunk lett a párommal, ketten éltünk. De sajnos az sem vált be, állandóan talált valami hibát abban, ahogyan takarítottam vagy főztem. Pedig a fenekét kinyaltam hálából azért, hogy fedél került a fejünk fölé. 10 évig bírtam, de elegem lett, hogy sosem vagyok elég jó. Négy éve mentünk szét, azóta is próbál visszacsábítani, de ma már inkább csak azt bánom az egészben, hogy nem előbb jöttem el onnan, sok szenvedéstől kíméltem volna meg magam.


A jelenlegi párommal két éve vagyunk együtt és fogalmam sincs, hogyan alakul a jövőnk, de iszonyúan félek az összeköltözéstől.

2012. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!