Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan? Bocsánat, de ismét én...

Gombos Gyuláné kérdése:

Hogyan? Bocsánat, de ismét én vagyok, az a nagyi. Egyesek félremagyarázzák a dolgot, én nem hibáztatom azért, mert koraszülött lett, és nem is látszott ez rajta! Nagyon szép baba volt!

Figyelt kérdés

Csak azért írtam le mindezt,hogy értsék mi a probléma.Nem mondom,hogy nem szereti a gyerekét,de akkor nem így kell bánni vele!A kisgyereket ellenem uszítják,hogy én intézetbe akarom juttatni,és erről beszéltünk az unokámmal.Mondta ő is,hogy nem hisz nekik!-Ezt végképp nem hagynám,és egyébként is a kapcsolattartó hölgy megmondta,hogy ez csak a legvégső esetben történik!Először megnézik a családot,hogy kinél volna a legjobb helye a kisfiúnak.Sajnos az apukával eléggé rosszul jártam!Ő is próbált utánuk nézni,már egy évvel ezelőtt,mert nem tartotta ő sem normálisnak ezt az állapotot,de most engem okol,hogy úgymond kimentegettem ebből a helyzetből,és környezetből,mert ha ezt nem teszem,szerinte már régen kiderült volna!-Vagyis ezalatt azt értette,hogy látszana a kisfiún,hogy le van soványodva,és az idegei is teljesen kivannak.Én ezt nem tudom,és nem is akarom megtenni,hogy magára hagyom ebben a helyzetben.Csak azért nem megyek ki meglátogatni,mert tudom,hogy nem engedik látnom,de,ha meglátna,biztosan kiakadna lelkileg!Legutoljára is itt akart maradni,és az anyja nem engedte,hiába kérte!(én is)Csak úgy nyugodott meg,(mert sírt,hogy nem maradhat)hogy megígértem neki,hogy egy darabon elkísérem a busszal.


Most érdekes módon az unokám apja összeszövetkezett az anyjával,és elmondta,hogy én voltam a gyámhatóságon.Az a sejtésem,hogy azért tette,mert a kapcsolattartó hölgy azt mondta amikor ő is ott volt velem,hogy ha arra kerül a sor,nálam helyezik el az unokámat,gondolom megijedt,hogy több gyerektartást kell fizetnie,de ott verte a mellét,hogy hozzá kerüljön a kisfiú.Nekem teljesen az volt a szándékom,hogy az apját bevonjam a nevelésbe,és bármikor láthatta volna,mert a kisfiú szereti.

-Hát most mondja meg valaki,hogy kiben lehet bízni,hinni,ha már az apja is elárulja a gyerekét,és nem próbál segíteni rajta?Eddig 8000ft gyermektartást fizetett.Neki a pénz számít valószínűleg,és nem a gyereke.(Jók szoktak lenni a megérzéseim.)Eddig is amikor nálam volt unokám,soha egy fillért nem kértem,de nem is ajánlották.Nekem többet ért az,hogy biztonságban tudhatom!

Minderre csak egyetlen "mentsége lehet",hogy beteg,és kértem is a kivizsgálását.Kb három éve jelentkeznek nála ilyen tünetek,hogy lemered,szemei felakadnak,nem tud beszélni,és reszket.Nagy nyösztetésre eljött velem a háziorvoshoz,aki adott beutalót az ideggyógyászatra.Oda elment,de a többi helyre ahová továbbküldték,nem ment el,mert azt mondta,hogy rá senki ne mondja,hogy bolond.

Édesapám 28 éves volt,amikor meghalt agydaganatban.Szintén ilyen agresszív volt.

Üdvözlettel:A jó szándékú nagyi


2012. júl. 10. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Csak én nem értem a kérdést?
2012. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem
2012. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Tömörebben, lényegre törőbben fogalmazzon kedves nagyi, mert ezt senki nem fogja átrágni.
2012. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, te szeretnéd nevelni a kisgyereket? Ha rosszak a körülményei, akkor indokolt lehet, de ezt nagyon alaposan indokolnod kell. Te az anyának vagy az apának vagy az anyukája? Mert sajnos a kérdésből nem derült ki.
2012. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Nagyi, nem tudná belinkelni a kérdéses beszélgetést, mert nem tudjuk, miről van szó :)
2012. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2012. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ebben a családban senki se százas...

De teljesen úgy érzem magam, mintha egy faluban a templom előtti pletykapadon ülnék hallgatnám a helyi "hírmondót" :)

2012. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem a kérdésre, nagy vonalakban annyi, hogy a kérdező lánya szarik a gyerekére, lelki és néha fizikai bántalmazásban részesíti.

Kedves kérdező. Következő bántalmazás alkalmával rendőrt kell hívni, és ha lehet a tanúkat is előszedni (ha ól emlékszem a volt főbérlőt)

Én a helyedben elvinném a kisfiút gyermekpszichológushoz is. Ha halad az ügy, szerintem ő is adhat a gyermekről szakvéleményt, és persze segítene a kisfiú állapotán is. Talán azt is tudhatja merre menj tovább.

2012. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kelebala regény, Kedves Nagymama. Valószínű el lehetne mondani a kérdést öt bővített mondatban. Fusson neki!
2012. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De az önkormányzathoz is be lehet menni, a gyámügyest kell keresni, ha a szülő a gyermekét bántalmazza. Majd azok után ők tudni fogják, mit kell tenni!
2012. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!