Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaptam egy bírósági idézést,...

Kaptam egy bírósági idézést, viszont veszélyeztetett terhes vagyok. , kötelező e megjelennem?

Figyelt kérdés
nem érzem túl jól magam és csak egy polgári per lenne.

2012. júl. 10. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Írni kell a bíróságnak, orvosi igazolással, hogy nem tudsz elmenni, és ha olyan a dolog, el is napolhatják.
2012. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem egy nagy dolog, csal polgári egy könnyű testi sértés, megkarmolta a kezem és ezért kicsavartam a körmét, hogy ne karmoljon.
2012. júl. 10. 21:21
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

1. Mi az, hogy "csak polgári"?? Az talán kevesebb, mint a büntető?? Ha idéznek, oda épp úgy meg kell jelenned!!

2. A könnyű testi sértés, ne is haragudj, de mióta polgári ügy? El vagy tévedve...


Természetesen meg KELL jelenned, vagy megfelelően kimenteni magad. Ez esetben a megfelelő kimentés előre, írásban, orvosi igazolással.

Ha nem fogadják el, akkor pedig meg kell jelenned.

2012. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
:D Az agresszív kismama.
2012. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

de én nem szeretnék megjelenni, mert elmebeteg nő, utána súlyos testi sértésig veretett egy pasival abból még nincs ügy.Veszélyeztetett terhesen, ha elmegy a baba ki felel, ha megjelenek?

Nekem polgári peres eljárást mondtak, hogy azt kellett volna beadnom, ha fenntartottam volna a feljelentésem.Nekem volt hámsérülésem én csak a fájdalomtől eltoltam a kezét, de ez a pszichopata nő tönkre akart tenni teljesen.Büntető ügy hivatalból megy, mint ebben az esetben. Te ügyvéd vagy?

2012. júl. 10. 22:02
 6/16 A kérdező kommentje:
ja és had ne mondjam, akiket beszerzett tanuk az egyik ismerőse intézte a veretésemet.
2012. júl. 10. 22:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédjelölt vagyok, és ez nem polgári peres eljárás, hanem magánvádas büntetőeljárás lett volna a könnyű testi sértés.


Szerintem valamit nagyon összekeversz valamivel, mert ennek az egésznek így semmi értelme. Nézd meg újra azt az idézést.


És vagy mentsd ki magad, vagy menj el, különben bevisz a rendőrség.

2012. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék, mert rosszul lettem egy tárgyaláson multkor.

És az számít, hogy én nem tettem feljelentést ellene és ő maradt a felperes, de ő is megkarmolt?

köszike

2012. júl. 10. 22:20
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez a stori már kezd hasonlítani a viccre, amikor az inas mondja a hazaérkező úrfinak, hogy nem történt semmi odahaza, csak a kutyának lesz a temetése holnap.

A kutya temetése? De hát miért?

Hát mert ráomlott a kastély, amit a naccságos asszony gyújtott fel, amikor részegen leesett a második emeletről....stb

2012. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"És az számít, hogy én nem tettem feljelentést ellene és ő maradt a felperes, de ő is megkarmolt?"


--> ennek a mondatnak semmi értelme!

1. feljelentésből BÜNTETŐÜGY lesz

2. büntetőügyben nincs felperes meg alperes, hanem vádlott van

3. felperes senki nem szokott maradni, max. "terhes".

4. a könnyű testi sértés még mindig magánvádas bűncselekmény.


És a legfontosabb: ha idéztek, akkor próbáld már meg megérteni, hogy senkit nem érdekel, hogy akarsz-e menni, vagy nem, rosszul leszel-e, vagy nem, menned KELL!!


Amúgy meg szerintem kamu-kérdés, mert ennyire nem lehet senki sötét...

2012. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!