Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja anyu, hogy...

Miért akarja anyu, hogy mindenhol elhunyt édesapám legyen kint nekem is (pl: telefonháttérkép)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, Édesapám nem rég halt meg, ez persze fáj nekem is, de egyszerűen nem szeretem ha telefon háttérképnek van kint.

Fogalmam sincs, hogy ez önzőség vagy csak nem szeretek arra gondolni, Ő elment közülünk.

Temetőbe egyszer voltam kint, de mikor azt mondom nem szeretnék ki menni, nem fáj.. De mégis ha eszembe jut sírni kezdek.

Miért van ez? Ugye nem fog fájni már jobban?


Édesanyám pont ilyen szavakkal kérdezett rá: 'Te miért nem szeretsz emlékezni Apára?' Nem mondtam semmit csak annyit 'csak' erre nem lehet válaszolni, vagy csak én nem tudok


15L


2012. júl. 10. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Részvétem!


Sokan a gyásztól egy kicsit bekatannak, anyukád így dolgozza fel édesapád elvesztését.

2012. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki ugyanezeket. Te egyszerűen máshogy emészted meg a halálát, és ehhez jogod van. Nem tukmálhatja rád hogy nyilvánosan gyászolj.

Annyit megtehetsz, hogy kijársz anyuddal a temetőbe, biztos jól esne neki ha valaki támogatná ott is.

Azt nem tudom lesz e rosszabb, nekem elváltak a szüleim szinte gyerekkorom óta nem láttam apám. Nem tudom szerencsére milyen halál miatt elveszíteni egy szülőt.

2012. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az én apukám is 15 lves koromban halt meg. iylenkor még másképp gyászol az ember. (én egy kicsit "tagadtam" is. eltelt pár év azzal, h igazából nem is hittem el, h nincs már nekem.)én is sírok a mai napig is, ha eszembe jut, de nem járok a sírjához, egyrészt mert messze lakom, de legfőképp, mert mindig is azt gondoltam, h nem ezen múlik... a szívemben él, nem a sírjában...


"Ugye nem fog fájni már jobban?"

nekem felnőttként jobban fáj, mint kamaszkoromban. akkor még azt gondoltam: 1 éve nincs apukám, de egy évvel ezelőttig volt és mindig velem volt". most már 20 éve nincs. többet éltem már nélküle. rossz érzés, h nem ismerheti a páromat, az unokáit, h hozzá sosem megyünk vasárnap délben családi ebédre. ne érts félre nem szenvedek ettől nap mint nap, de ha eszembe jut, nagyobb szomorúságot érzek most, mint akkor, amikor elment. mert most már nem áltathatom magam: muszáj szembenézni a ténnyel, h nincs többé


amúgy édesanyádbak haygnia kellene, h a magad módján gyászolj. nem az szeret a legjobban, aki a leghangosabban szeret...

2012. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


első: Köszönöm! =( Hát igen valóban lehet, hogy neki a hangos gyász számít, így hiányolja belőlem is.


Második:Két bátyjám jár ki vele temetőbe, egyszer én is voltam, és nem szeretek oda járni... Rossz fel fogni, hogy Ő ott bent fekszik...


Harmadik: " h nem ezen múlik... a szívemben él, nem a sírjában... " Én is pont így gondolom, szóról-szóra



'h nem ismerheti a páromat, az unokáit, h hozzá sosem megyünk vasárnap délben családi ebédre.'


Én is ezen gondolkozom, Ő már nem fogja látni, vagy megfogni az unokáit :(...


Köszönöm szépen mindenkinek.

2012. júl. 10. 22:44
 5/14 A kérdező kommentje:

bátyám*


bocsánat:)

2012. júl. 10. 22:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Nekem is most halt meg apukám. Bár nekem egy ideig a hátterem volt de levettem mert nem bírtam nézni.. mert egy közös kép volt amin megölelt. És eszembe jutott az a nap és, hogy az a kép úgy készült, hogy én nem láttam mert nem szerettem ha fotóznak.. és mindig eszembejut ,hogy az a nap sosem fog megtörténni újra és, hogy már nem csinálhatunk közös képet. Mond el anyukádnak, hogy te nem emiatt fogsz emlékezni rá és mindig a szívedben marad!
2012. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenki másképpen gyászol.Anyukád kifelé, vagyis kimutatja mindenkinek, hogy veszteség érte.Te befelé, nem szeretsz róla beszélni se, magadban gyötrődsz.Ezt nem tudja anyud megérteni, hogy attól még ugyanúgy fáj.Nem látja a jeleket.Mondd el neki,(ha bírod persze), hogy neked is hiányzik.Sok idő kell, hogy feldolgozza az ember, ki így, ki úgy.Vannak kisebb-nagyobb rituálék, amik segítenek, de mindenkinek egyedül kell végigjárnia ezt az utat.
2012. júl. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.


Én nem szeretném kirakni, mert akkor rá emlékezem, és fáj. Úgy érzem, nem kell direkt fájdalmat okoznom magamnak, hisz tudom, hogy hiányzik, akkor is, ha nem jut eszembe minden alkalommal,mikor a telefonomra nézek.


Utolsó: Ő is jól tudja, hogy hiányzik, biztos vagyok benn, hogy tudja, hogy fáj=/..

2012. júl. 11. 11:12
 9/14 A kérdező kommentje:

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.


Neked is részvétem, és köszönöm:)

2012. júl. 11. 11:14
 10/14 anonim ***** válasza:

részvétem.


nekem 4 éve haltak meg a nagyszüleim, és minden nap eszembe jutnak. anyummal felidézzük a papa mondásait, bölcsességeit, a nagyi vicces kis dolgait, főztjeit, sütijeit.


nincs olyan dolog, amiről ne jutnának eszembe. ha meglátok egy öreg nénit az utcán nagy csomagokkal, a nagyira gondolok. ha meglátok egy idős bácsit egy trabantban, a papa jut eszembe. nem hagyom, hogy bármi is elvesszen azokból az emlékekből, amik utánuk maradtak. 20 év múlva is ugyanúgy emlékezni szeretnék rájuk, mint most. ezért idézek fel naponta sok ilyen dolgot.


"csak az hal meg, akit elfelejtenek"

2012. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!