Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatjuk, hogy a...

Honnan tudhatjuk, hogy a megfelelő ember mellett vagyunk?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, hogy miből tudod, hogy "ő az". oké, hogy szereted, meg jó vele, meg hasonlók.. de még mi? azért is kérdezem, mert most volt az esküvőnk pár hete.. előtte is sokat gondolkodtam ezeken a dolgokon hiszen mi is már több éve együtt vagyunk, nincs az a nagy fellángolás mint az elején.. olyan mások vagyunk, de mégis szeretjük egymást.. de mostanság is olyan sok minden törtét velünk, sok a probléma, az esküvő előtti-utána szervezkedések, stb. olyan mintha más lenne minden, mintha kicsit elhidegültünk volna. stb.. volt valaki hasonló cipőben? vagy ez csak egy tipikus idegesség azért mert már feleség vagyok? előre is köszönöm a válaszokat... 29/N
2012. júl. 11. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érzed.Mélyen,belül.
2012. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Onnan, hogy ilyen kérdések meg sem fordulnak a fejünkben.
2012. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Legbelül érzed, és nincsenek komoly kételyeid.

Ahogy már előttem is írták.

2012. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor éreztem, hogy ő az igazi amikor azt vettem észre magamon, hogy míg másoknál folyton rettegtem, hogy megcsalnak vagy elhagynak benne nagyon megbízok és hihetetlenül szeretem, valamint mind a ketten jó irányba változtunk. De ezt mindenki magának érzi és szerintem mindenki másból.
2012. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem mentem férjhez, bennem is ilyen kétségek voltak a párkapcsolataimban. Nem is lett házasság egyikből sem. Most érztem azt, hogy a párom a másik felem, a tökéletes testi-lelki társam. Hogy ő kell nekem és senki más, abszolút lehorgonyoztam mellete. Talán nem is lehet ezt elmagyarázni, érezni kell!
2012. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én is azt gondolom mint az egyik előző válaszoló. Akinek már megfordul a fejében, hogy talán nem az igazival kötötte össze az életét, az valószínűleg így is van. Ilyesmi meg sem fordul annak a fejében aki a megfelelő ember mellett van.
2012. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ja igen, ebből a kapcsolatból házasság lett. :)
2012. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Nincs benned kétely és fel sem merül ilyen kérdés benned.


A férjem előtt két komolyabb kapcsolatom volt, mindkettő el is jegyzett, több évig együtt voltunk, mégis felmerültek bennem hasonló gondolatok, ráadásul néha jó volt kicsit egyedül lenni, "kipihenni" magam, önmagam lenni.


Mióta a férjemmel vagyok, az elmúlt évek alatt soha, egyetlen egyszer nem fordult meg a fejemben a kérdés, hogy jól döntöttem-e.

Pedig mint mindenütt, nálunk is előfordulnak konfliktusok, viták, de még a legnagyobb dühömben is csak szeretettel tudok rá gondolni.

2012. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki túl sokat agyal, olyankor is érezhet kételyeket, amikor nem kellene, nincs oka rá. Rengeteg kapcsolatot megmérgez a folytonos agyalás, a hatalmas rémület, mikor rájövünk, hogy a szexuális vágy, a szerelem érzése hullámzó dolog: vannak pillanatok, mikor majd megveszünk a másikért, néha pedig jó egyszerűen a csönd és az egyedüllét. Ez nem azt jelenti, hogy nincs meg a szeretet/szerelem, csupán azt, hogy az ember képtelen fenntartani ezt az érzésd állandóan és 100%-on.


Ha szeretitek egymást, hasonló az életritmusotok, összeegyeztethető a jövőképetek, jól működik a kommunikáció köztetek, a legfontosabb dolgokról egy véleményen vagytok (mint gyerek, pénz, hűség, egyebek), akkor nagy gond nem lehet. Persze az ilyen esetekben is simán el lehet hidegülni egymástól, de ez a ti felelősségetek. Egy-egy közös borozgatós-beszélgetős este simán belefér bármilyen kapcsolatba és napirendbe, mégis közelebb hoz titeket egymáshoz.


Az eltávolodás olyasmi, amit érdemes még csírájában elfolytani, mert minél nagyobbra nő a szakadék, annál nehezebb lesz áthidalni. Ha minderre képesek vagytok, akkor "ő az", neki pedig te vagy az. :)

A jó házasság nagyrészt a jó választáson múlik, és ha meggyőződtél róla, hogy jó választás volt, ésszel és szívvel egyaránt, akkor altasd el a kételyeket, és közös erővel dolgozzatok a kapcsolatotokon.

2012. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: így van.
2012. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!