Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy bizonyos ember mellett kisebbségi komplexusod lesz?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves barátnőm, egy főiskolára járunk. Nagyon szeretem, rendkívül aranyos és segítőkész lány. A társaságában azonban állandó kisebbségi komplexussal küzdök, és nem feltétlenül a kinézete miatt, bár tény, hogy nagyon ad magára, a haja mindig tökéletesen áll, a sminkje is mindig nagyon szép. Így jobban belegondolva talán a kinézete miatt is érzem ezt. Úgy gondolom, hogy érezhetem magam bármennyire is csinosnak reggel, ha napközben találkozok vele, olyan mintha egy szürke kisegér lennék. Pedig abszolút nem tartom magam csúnyának, vagy átlagosnak. A természete is nagyon domináns, nagyon határozott személyiség, tisztában van vele mit akar és azt hogyan akarja megvalósítani. Ami egyáltalán nem probléma, pont ezért nem értem magam, hogy miért érzem azt, hogy mellette senki vagyok. Nagyon zavar ez a kialakult helyzet, mert jó barátnőm, és nem akarok a saját hülyeségem miatt eltávolodni tőle.

Van más is így ezzel? Mit lehet tenni?

Nagyon köszönöm a válaszokat!

21L


2011. szept. 13. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítsd magad hozzá, és máshoz sem. Te éppen olyan különleges és egyedi vagy, mint bárki más. Azért sose nézz fel senkire, mert rendben van a frizurája, meg a sminkje, főleg, ha a tied is rendben van. Ne légy magaddal elégedetlen.
2011. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem azért érzed magad mellette kisegérnek, mert rá figyelsz.

Kifejtem: Ő magára figyel, nem másnak akar megfelelni, bevállalja magát olyannak amilyen, van önbizalma.

Ha te is így teszel és leveszed a szemed(gondolkodásod, orientációd) róla, bevállalod magad olyannak amilyen, akkor ez az érzés huss -elillan.

Ha újra rá kezdesz figyelni és hasonlítgatod magad, méricskéled -huss -újra visszaillan a régi "megszokott" rossz érzés.

Válassz! :)

2011. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem főleg azért zavar mert extrovertáltabb nálad.
2011. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal! Nagyon! Te is egyéniség vagy,próbálj a saját tulajdonságaidra figyelni.

A szavaid alapján jó fej csajnak tűnik. A magam részéről én mindig olyan emberekkel vettem körbe magam,akik inspiráltak.És itt nem versenyről,egymás lekörözéséről beszélek,nem baj,az,ha olyanokkal veszi körbe magát az ember,akik mindig arra sarkalják,h jobb legyen és ne hagyja el magát.Amíg ő maga nem érezteti veled,h kevesebb vagy,mint ő,addig sztem nincs okod arra,h eltávolodj tőle.A barátságban általában a hasonló a hasonlót vonzza,csak nyilván te ezt belülről nehezebben látod meg! Lehet,h még tanulhatsz is pár jó dolgot tőle...amíg nem beteges,h átveszed néhány szokását .... de a barátnőkre jellemző,h ugyanúgy látnak csinálnak dolgokat ... nyilván itt is van egy határ ... a majmolás már ezen kívül esik ...

Egy szó mint száz,a baj ott kezdődik majd,ha ő éreztei veled,h jobb nálad.Akkor dobbants! :D

2011. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!