Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a leghelyesebb...

Ilyenkor mi a leghelyesebb dolog, amit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég zűrös családi hátterem van.

17 éves vagyok, van 3 féltestvérem. Az apukájuk betegség miatt meghalt. Anyu összejött egy másik pasival, aki az apukám, de 2 év múlva elváltak. Anyu azt állítja, hogy az anyósa miatt, aki elviselhetetlen. Én maradtam anyunál, apu visszament a szülőkhöz. Apa 5 éve meghalt. Nagymamám még elviselhetetlenebb lett. Azt Üvöltözte apu halála után, hogy minden gyerek dögöljön meg, a nagypapát eltiltotta a saját anyjától, kavarja a pletykákat, mindenkinek a haragosa. Egyedül nagypapám foglalkozott vele, eddig. Sajnos nem rég meghalt. Én persze próbáltam közeledni a nagymamához, nem foglalkozni azzal, amit másokkal tett és nagypapával nagyon jól kijöttem, nagyon szerettük egymást, talán jobban, mint a szüleim. De mostanság a nagymama lemondott rólam, talált új unokákat, nem is keres, amikor meg én keresem elhord mindennek, anyut szidja..Nem tudom mit tehetnék, mivel az örökség miatt most is egy óriási balhé van. Engem nem érdekel, szeretnék kimaradni ebből, de jogtalannak érzem azt, hogy az új unokája kapjon meg mindent.

Elsősorban szeretnék egy normális kapcsolatot a nagymamával, de nem tudom hogyan közeledjek felé vagy egyáltalán közeledjek-e..?!

Előre is köszönöm a normális válaszokat!


2012. júl. 11. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagymamád jelenleg annak adja az örökséget aki a legjobban közel áll hozzá,legalábbis Ő szerinte.És mivel most nem Te vagy ez a személy nem sok mindent tudsz csinálni ezzel a helyzettel.Én a helyedben egy kisebb-rövidebb időre biztos hanyagolnám a nagymamát.A hiány majd lehet kihoz belőle valamit és lehet keresni fogna ha hiányoznék neki
2012. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem értem, hogy én miért nem vagyok elég jó? Mi rosszat tettem? És egészen 14 éves koromig imádott, most meg..a pokolba kíván.
2012. júl. 11. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószinüleg a nagymamádnak valami pszichikai baja van.


Az örökség - nem egészen világos, hogy milyen örökségröl beszélsz, de ha apukád illetve a nagyapád utáni örökségröl van szó, akkor a nagymamának abba semmi beleszólása. Ugyanis amikor apukád meghalt, akkor az összes vagyona az ö gyerekei között osztodott el, tehát közted meg az "újabb gyerekek" közt. (legalább is úgy értettem, hogy a nagymamád új unokái apukád gyerekei).

Ugyanez érvényes a nagyapára is, amikor meghalt, akkor a vagyona (az ö meg a nagyanyád közös vagyonának a fele) öröklödött a gyerekeki között. Amennyiben csak apukád volt a gyereke, akkor ö örökölt utána. Ezt az örökölt vagyont, apukád halála miatt rögtön a gyerekei örökölték.


Ezt a hagyatéki tárgyaláson hivatalosan is közlik az örökösökkel.


Tehát ezekhez az örökségekhez a nagymamának semmi köze, csak a saját vagyonrészét örökitheti valakikre halála esetén. De ha téged kizárna a végrendeletböl, akkor is jár neked a köteles rész.


A nagymamádhoz közeledni nem érdemes, mert úgy látszik, hogy valami baj van vele, és nem képes normális kapcsolatot fenntartani veled.

2012. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Apunak nincs tesója, nekem pedig apu részről nincs tesóm. Az új unoka, egy falubeli lány..
2012. júl. 11. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!