Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érhetném el, hogy anyám...

Hogy érhetném el, hogy anyám ne óvodásként kezeljen?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és már nem lakom otthon, a párommal élek együtt. Viszont gyakran, több napra hazajárunk. Itt kezdődnek a problémák.

Amikor otthon vagyok, anyám egyből mindenbe beleszól. Mit vegyek fel, hogyan vegyem fel, mit csináljak és mikor. Mondok egy példát. Dinnyét akartunk ma enni, kérdeztem, hogy hol van. Mondta anyám, hogy a hűtőben van. Mondom oké, akkor kiveszem. Erre anyám elkezdte taglalni, mint valami óvodásnak, hogy "Benn van a dinnye, kiveszed a hűtőből, ügyesen megfogod, (!) leteszed a pultra, becsukod a hűtőt." Őszintén szólva elkezdtem nevetni, és mondtam, hogy köszönöm a tájékoztatót, de talán menni fog útmutató nélkül. :D És rendszeresen, mindennel ez van, hasonló stílusban. Próbáltam már többször, sokféleképp szólni ezért neki (finoman, epésen, dühösen, viccesen, stb.) de sajnos semmi sem használ. Azt hittem, ha keveset leszek otthon, megváltozik a helyzet, de ugyanolyan, mint eddig...


Mit tehetnék, hogy ne kezeljen óvodásnak? (Kérlek, ne írjátok, hogy ne járjak haza, vagy még kevesebbet legyek otthon, mert az egyfelől szerintem nem megoldás, másfelől meg szeretem a szüleimet.)


2012. júl. 13. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Van kisebb testvéred aki még otthon lakik anyuddal? Lehet azért csinálja mert hiányzol neki és megszokta az évek alatt. :)
2012. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, én vagyok a legkisebb gyerek. Gondoltam már rá, hogy lehet, hogy ezért kezel így. Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy lány vagyok.
2012. júl. 13. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Képtelen elfogadni, hogy felnőttél és nincs már szükséged rá. Ne foglalkozz vele, soha nem fogja elfogadni. Vigyázz, mert majd bele akar szólni, hogy neveld a gyerekeidet!
2012. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 medve5 ***** válasza:

40 éves pasi vagyok,anyám úgy kezel,mintha 12 éves lennék.

Már letettem arról,hogy megváltozzon.

Inkább nem figyelek oda az ilyenekre.

2012. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit dolgozik anyukád?Nem valami szakmai ártalom ez nála?

Szerintem csináld vele ugyan ezt, hátha észbe kap.

2012. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi a tanácsot, ez még sosem jutott eszembe. :D


40 éves férfi válaszoló, mikor jutottál el arra a pontra, hogy beletörődtél? Mert engem egyelőre borzasztóan idegesít a dolog...

2012. júl. 13. 20:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Anya amúgy mindig is ilyen volt, csak 12 éves koromban ez nem volt zavaró. Amúgy elég infantilis, gyermeteg lelkivilága van, a kisgyerekekhez is nagyon jól ért, bár a szakmája egészen más.
2012. júl. 13. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem, óvónő, vagy valami hasonló.
2012. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 medve5 ***** válasza:

30 már elmúltam.Akkoriban,amikor én kezdtem el anyagilag támogatni.

Valahogy az agyam beállt arra,hogy nem veszem fel a beszólásait.

Egyszer nála ebédeltünk.Töltöttkáposzta.Szedni akartam,erre rám szólt,hogy ne szedjek,mert nem értek hozzá.....

Na mondjuk ekkor bepukkant a fejem és nem hagytam szó nélkül.

Van két nővérem 51-53 évesek.Családanya mindakettő,mégis velük is úgy viselkedik mintha 12 évesek lennének.

2012. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!