Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 18 éves koruk után is a...

Akik 18 éves koruk után is a szülők nyakán élnek nem érzik kellemetlennek a helyzetet?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén májusban érettségiztem. 16 éves koromtól dolgozok minden nyáron, 19 évesen pedig már suli mellett is dolgoztam. Nyári munka, ilyen mezőgazdasági munka volt egy üvegházban, eléggé kemény fizikai munka, egyáltalán nem leányálom. De itt nem erről van szó. Soha nem kértem pénzt a szüleimtől semmire, karácsonyra/szülinapra szoktam pénzt kapni, 16 éves koromtól saját pénzem költöm ruhákra, bulizásra és amire szükségem van.


Itt gyik-en is és a baráti/ismerős köreimből azt hallom, hogy ide megyek fesztiválozni/több napos kirándulások/féktelen bulizás, kérdtem, hogy honnan van rá pénze, az a válasz, hogy hát a szülei fizetik és elmúltak 18, sőt van aki 20 éves is. Iskolába nem jár, dolgozni nem dolgozik.


Jó, nincs munkalehetőseg, de pl. egyik barátnőmnek ajánlottak fel munkát ahol iskolai gyakorlaton volt, mint szakács és nem fogadta el, mert ő nem szeret főzni. ha pedig mondom neki, hogy az élet nem kívánságműsor, senki sem azt csinálja amit szeret akkor meg én vagyok a rossz.


Másik, nem megy el dolgozni, mert nincs kedve, neki is lenne lehetősége, mert a nevelőapukája be tudná szerezni dolgozni, de ő otthon gépezik, alszik egész nap.


Itt is olvastam, volt egy kérdés hogy kinek mi a terve nyárra, és a válaszok többsége a fiatalok köréből, hogy ide megyek koncertre, Bécsbe megyek fesztiválozni, nyaralni X helyre.


Nem érzitek kellemetlennek, a szülőktől kérni pénzt a szórakozásotokra míg ők napi 8-12 órát gürcölnek??


Bocs az általánosításért, akinek nem inge....


2012. júl. 14. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Régen 3 generáció élt egy házban...
2012. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
75%
en pl nemreg kertem egy 10est szuleimtol, es en meg nem megyek nyari melora, de tanulasra kell...konyveket vettem belole, es egesz nyaron tanulok
2012. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd,erre én azt mondom, hogy ezen itt felesleges pampogni, aki olyan, az amúgyis elmegy, én pl. mondjuk egészségügyi okokból nem végezhetek fizikai munkát,de persze van egy csomó aki azért nem végez, mert kellemes, kényelmes neki ez így, a szülők meg nem tesznek érte szemrehányást...


Szerintem itt 2 szélsőség van fekete és fehér, piros és kék.Vagy elmegy és segít - de akkor mondani se kell neki-vagy hiába mondod neki, ha az anyja nem rúg a hátsójába emiatt(hanem moondjuk épp ellenkezőleg,dugja neki a zsét)...

2012. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én 26 éves vagyok, 21 éves korom óta dolgozok főállásban, előtte 16 éves korom óta nyaranta vállaltam diákmunkákat (meggyszedés, Tesco, Mc'Donalds...), néha még évközben is. Engem anyukám egyedül nevelt, szóval egyértelmű volt, hogy én is dolgoztam, ha volt rá lehetőség.
2012. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%
2-estől meg is kaptad, igen, van,aki pontosan így érzi,és azt mondja, "Megtehetem." Na az ilyeneknek mondhatsz, amit akarsz, nem fogja meghatni.Majd max. az, ha anyuci alulról szagolja a virágok illatát...és akkor nem fogja a koporsóból feladni a húszezrest...megjegyzem én annyit sose kaptam...még a 10-edét is ritkán...
2012. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Örülök hogy te olyan lány vagy aki már most tisztában van az élettel és mindent bevállal amit tud.

A lényeg hogy nagyon igazad van sok munkanélküli 18-20 év körüli van akik nagyban tesznek mindenre inkább élnek és lehúzzák a szüleit anyagilag mert nekik nem elég még az sem ha eltartják őket, ugyanúgy igénylik a divatos ruhákat, a bulikat és még sorolhatnám. Én Amióta abbahagytam az érettségit itthon ülök és munkát keresek, de semmi nincsen sajnos, persze én teszek is magamért mert mindenhová beküldtem az önéletrajzomat voltam is már állásinterjún de nemtudtak munkát adni csak a rendszerbe kerültem bele, ha esetleg lenne akkor szólnak és már mehetek is. Én nem bulizok pontosan ezért mert nem akarom a szüleimet lehúzni anyagilag legalább ezzel is segítem őket. Kisebb helyekre eljárok haverokkal ahol szinte nem kell napi 5-10 ezret otthagyni és ennyi. Most kaptam egy állás lehetőséget 1 év után el is vállaltam augusztus közepén fogok kezdeni mert most leállás lesz a cégnél, mivel raktári munka lesz plusz targoncázás fizetik a tanfolyamot is ami azért nem egy rossz dolog így papírom is lesz. Nem egy álommunka de ez van sajnos. És ugye valahol el kell kezdeni aztán utána még lehet valakiből jól kereső ember is. Csak ki kell használni mindent. Tesóm alkalmi munkákból tartja el magát 5 végzettsége van plusz egy diploma neki sincs munka pedig ő már külföldön is próbálkozik, persze ő gyári munkára nem megy el, mert ahhoz túlságosan nagyképű ellentétbe velem, de nekem nincs tapasztalatom így ezért nem mehetek ki. Úgyhogy kérdező teljesen igazad van mindenbe én egyet értek veled hogy akinek vannak igényei az tegyen is érte. Én szüleim jól keresnek de már önállóságra vágyok persze nem akarok rögtön elköltözni itthonról mert vannak terveim és alaptőkét szeretnék szerezni munkából persze hogy esetleg többre is tudjam vinni, képzések, vállalkozás stb... Vannak dolgok amikért áldozatot kell hozni én sok minden jót eldobtam magam körül, mert megtehetném hogy elmegyek fesztiválozni meg bulizni ameddig lehet, de szüleimmel nem akarok kicseszni így is ők szinte 0 ról építették fel azt ami most van és ők sokat szenvedtek régen aminek gyerekkoromba éreztem is a hatását. Én kellemetlenül érzem hogy így kell még élnem de sajnos ez van nincs semmi most is csak lesz majd valami aztán utána figyelni fogom továbbra is a lehetőségeket aztán kihasználom amit lehet.

2012. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A kényszer nagy úr.

Kellemetlen vagy sem, ha egyszer nincs lehetőséged változtatni, akkor le kell nyelni a békát.

2012. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bőven nem vagyok 19, de itthon élek, és nem anyám nyakán. Korábban sem költött rám igazán, sosem voltam fesztiválozni, sosem érdekelt. Születésnapomra sem ad pénzt, mert nem telik rá.

Ha gyerekem lenne és megtehetném, hogy adjak neki pénzt erre-arra, akkor megtenném. Mi a fenére költsem, ha nem a gyerekemre, ha már van? Ha nincs miből, úgysem adnék.

2012. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
menjél szépen akkor dolgozni, ne a gyakorikérdéseken taníts az életről. én meg szépen itthon döglök, meg azt csinálok amit akarok. haha
2012. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenhol körülnéztem, az egész megyében nincs diákmunka... Szüleim meg azt mondták, hogy ha nem dolgozok, akkor pénzt sem kapok tőlük. Tehát egész nyáron semmi pénzem nincs, most is mentem volna barátokkal bulizni, ez van...
2012. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!