Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is csinál ilyeneket az...

Nektek is csinál ilyeneket az anyós? Hogy szoktatjátok le?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarom lehordani, egyébként szeretem az anyósomat, meg a párom szülei amúgy is "szentek és sérthetetlenek" előttem. De van egy két rigolyája, amitől falnak megyek. Hirtelen több nem is jut eszembe, illetve e a hosszú is lenne leírni, de a tegnapi kiakasztott...Költöztünk a régi albérletünkből illetve a cuccainkat pakolásztuk, átvittük másik helyre. Tegnap takarított a párom (róla azt kell tudni, hogy állandóan takarít, pontosan, precízen, nem is hagyja, hogy én takarítsak, csak ő tud úgy takarítani, szóval abban hiba tényleg nincs:D). Amikor kihordták a bútorokat én még feltöröltem vizes törlővel...mikor egyszer megyek vissza anyós be van bújva a szobába "sepreget" (nem tudom mit) és utána feltörölt...de úgy sikált, mintha muszáj lett volna...a párom mondta neki, hogy minek csinálja, tegnap takarított ilyenek, de neki muszáj volt...aztán ilyenek néha összefogja a ruháinkat...Kedves, hogy segíteni akar, de ne így...



23-L


2012. júl. 15. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Irigylem a problémádat.
2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Becsüld meg az ilyen anyóst, aki segíteni akar és nem ármánykodik. :-)
2012. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, csak amikor a te munkádat mindig "felülírja" az övével az kicsit idegesítő. Mintha más nem tudna takarítani, főzni, mosni...én értem, hogy kedvességből meg ilyenek de akkor is...
2012. júl. 15. 08:48
 4/7 gelazso ***** válasza:
82%

ismerös a dolog.aranyos. csak szeretetböl és egy kicsit kényszerböl teszi.

mond meg neki hogy nem szeretnéd csak egyszer egy héten hogy segítsen. beszéld meg szépen vele, de nagyon óvatosan.

különben összetörsz a lelkében benne valamit.vidd el egy cukrászdába sütizni :-)

2012. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:D meglesz...
2012. júl. 15. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Szeret benn lenni mindenben.

nem biztos, hogy rosszindulatú, valószínűbb, hogy segítő szándékkal teszi, ami persze rém idegesítő.


Az enyém nemrég azzal alázott le, hogy egy családi összejövetelen millió ember előtt hangosan benyögte:

"Jövő héten húsvét, sütök egy csomó sütit, és adok nektek is, legyen mivel megkínálnod a locsolóidat!"


Mintha béna lennék...

és ha ő nem adna, mit ennének szegény vendégek?

Amúgy imádok sütni, és szerintem jól.


Visszaszóltam, "Na, de mama, tudja, hogy az én vendégeim az általam sütötteket szeretik!"


Nyugodtan mondd meg neki, ezt vagy azt nem kell csinálni, különben a fejedre nő.

2012. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Ideje felnőni és a sarkadra állni.


Először is, még a saját szülője sem szent és sérthetetlen egy felnőtt ember számára - tinédzserkorban kellett volna leválni a kedves szülőkról és a saját identitást megtalálni, de 23 évesen sem késő -, nemhogy idegen emberek.


Tévedsz. Nem kedves, sőt! Kőkemény agresszor, aki még mindig úgy bánik a gyerekével és veled, mintha 5 éves volnál (a butábbja, mert okos 5 évessel nem kell így bánni már 5 évesen sem).


Pontosan jól látod: azzal, hogy ő kitakarít utánatok, azt sugallja, hogy sem te, sem a férjed nem doglozhatsz elég jól, csakis a mama.


Meg kell neki mondani, hogy minden úgy van jól, ahogyan csináltátok, és törődjön szépen a saját maga dolgával. Különösen ne szóljon bele abba, ahova nem kérte senki, hogy beleszóljon vagy tegyen. Ha megsértődik (mert az ilyen azonnal azt teszi), akkor hagyni kell, hogy duzzogjon. Nem, ő nem akart jót, cska annak álcázta. Ő fobtos akar lenni, ő nem engedi, hogy a saját életetdet éljed, a férjeddel.


Nőj fel!

2012. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!