Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy anya/anyós részéről?

Figyelt kérdés
Amikor megismertem a páromat, úgy jött ki a lépés, hogy már a második találkozásunk alkalmával találkoztam az anyukájával. A legnagyobb meglepetésemre az anyja közölte, hogy onnantól kezdve az én dolgom gondoskodni a fiáról (főzés, mosás, takarítás), mindezt úgy, hogy az ő cuccait nem használhatom, tehát az ételt otthon főztem meg, majd vittem át a páromnak és a mosnivalót is hazavittem a szüleim nem kis megdöbbenésére. Már túl vagyunk ezen az időszakon, csak érdekelne, hogy ez más családokban is bevett szokás vagy csak az én anyósom ilyen furcsa?
2012. júl. 9. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ez olyannyira nem bevett szokás, hogy 42 évem alatt még sosem hallottam ilyet. Anyós nem fura, hanem egy idióta szvsz :D
2012. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem világos, hogy hogy is gondolod.

Ugyanis ha valakivel (mármint te a barátoddal) MÁSODSZOR találkozol, akkor ezt még együttjárásnak sem szokás tekinteni. Igy szóva sem jöhet, hogy az anyós cuccait használd (ehhez ott kellene laknod már nála), ilyenkor nem szokott senki fözni a barátjának, ´´es hordani neki a kaját, mosni rá, stb. Ehhez azért több idö és több találkozás kell.

Másrészt ha összeköltözöl valakivel/odaköltözöl hozzá, akkor természetes, hogy nem az anyuka mos-föz rátok, hanem ti saját magatokra.

Mellékesen ha ott fözöl meg mosol, az az anyósnak okoz többletköltséget (áram, gáz, viz), amit neki kell kifizetnie. Ha külön intézitek, akkor az a saját költségetek.

Szerintem az anyósnak annyiban igaza van, hogy a közös dolgaitokat saját amgatok rendezzétek, mielött elkedödnek a viták, hogy ki mennyi vizet/gázat/áramot fogyaszt, kinek mennyit kell a számlákba fizetni, stb.

2012. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A párommal találkoztunk akkor másodszor, tehát az együtt járás is még csak alkult, de megbeszéltük, hogy mindketten komoly kapcsolatot keresünk. Akkor ő a teljes fizetését hazaadta, persze az anyja annak sem örült, hogy ezután már csak a rezsi ráeső részét fizette. Én nem laktam náluk, hanem naponta ingáztam az iskola, az ő lakhelyük és az otthonom között.
2012. júl. 9. 08:40
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha a felesége vagy és eltart téged, akkor főz, moss, takaríts. Ne ess bele valami hülye szerepbe, hogy legyen valakid.
2012. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A párod legalább neked finanszírozta ezt a plusz munkát, költséget valamivel? Együtt vagytok még?
2012. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez már évekkel ezelőtt történt. Igen, még mindig együtt vagyunk, már gyerekek is vannak. Amíg ez a felemás állapot tartott, a párom csak a rá eső rezsit fizette ki a szüleinek és nálunk is beszállt a költségekbe. Én 2 hónapig bírtam ezt a napi 4 órás utazgatást, már a tanulás rovására ment, így a szüleimnél összeköltöztünk. Most felelevenedtek az emlékek, mert a párom testvére a hétvégén mutatta be a barátnőjét és szegények ugyanúgy jártak mint régen mi, de náluk a lány 150km-re lakik, így elég macerás lenne hazacipelni a szennyest és naponta főtt kaját vinni...
2012. júl. 9. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ebbe nem értem miért mentél bele... Ahogy azt sem értem miért nem opció, hogy a srác mosson és főzzön magára. Ez egy kabaré.
2012. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ez volt az anyós célja. Abban bízott, hogy megfutamodsz, a kicsi fia meg egész életében leadja az egész fizetését, mert ő gondoskodik róla.
2012. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a történetben csak annyit nem értek, hogy a fiúk miért nem álltak ki a párjuk (illetve esetedben még csak egy ismerős idegen) mellett? Miért nem nyitották ki a szájukat, hogy ne vicceljen már, vagy miért nem csinálta meg a párod a mosást saját magának, miért nem főzött magára? Itt nem csak az anyuka ludas a begyepesedett nézetével, hanem bizony a te párod és a testvére is, hogy ehhez asszisztálnak/tak.
2012. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Túl sok választásunk nem volt, mert a párom sem főzhetett és moshatott onnantól kezdve otthon. Az anyja háztartásbeli így még lopva sem lehetett egy-egy mosást becsempészni vagy egy rántottát csinálni, mert mindig otthon volt. Azt mondta, ha nem tetszik el lehet onnan költözni. Ezért döntöttünk 2 hónap múlva az összeköltözés mellett (a szüleim ajánlották föl, hogy ne albérletbe menjünk, hanem hozzájuk, így tudtunk félretenni is).
2012. júl. 9. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!