Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mennyire gondolsz a jövőre?...

Te mennyire gondolsz a jövőre? Ha van lehetőséged félretenni, akkor félre is teszel?

Figyelt kérdés
Sokan az utolsó pillanatban döbbennek rá, hogy ezen a nyáron bizony aztán nem mehetnek nyaralni, mert nincs miből. S elég gyakran kiderül, hogy igazából ha januártól kezdve félretettek volna egy bizonyos összeget (nyilván annyit, amennyi nélkülözhető), akkor most nem lenne ilyen probléma. Tehát a kérdésem: ti előre gondolkodtok és igyekeztek mindent kikalkulálni, adott estben félretenni, vagy ti is inkább hagyjátok a véletlenre, hogy aztán így járjatok, hogy nincs nyaralás, vagy akármi más?
2012. júl. 15. 09:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még valami: a kérdésem nyilván nem azoknak szól, akik így is épp kijönnek egy hónapban, nem hogy még spórolás meg a többi.
2012. júl. 15. 09:29
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
féretenni? ugyanmár miből?
2012. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekünk alapból van félretett pénzünk és ha nem is jön ki valami,legfeljebb abból pótolunk.Mondjuk a nyaralás az pont olyan,hogy eddig havonta eltettem egy adott összeget,összegyűlt kifejezetten erre a célra:D
2012. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
A jövőre is gondolok, és az utazásokra is. Önkéntes nyugdíjszámlára utalok minden hónapban 30-ezret, az utazásokhoz meg egy takarékszámlára megy havi 50ezer, és veszek mellé havonta 100 eurót is.
2012. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs sok pénzem, de arra mindig gondolok, hogy kb 20 E mindig legyen, nem sok, de valami....
2012. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az utobbi idöben ,van lehetöségünk félretenni pénzt,nem pont nyaralásra,inkább csak ugy ,hogyha bármi történe esetre,és jobb érzés hogy van.Szóval ha van lehetöségünk félretenni akkor meg is teszük, de volt olyan is hogy nem volt miböl sajnos.
2012. júl. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi az éves nyaralásra mindig elkezdünk január-február közelében gyűjtögetni így mindig kijövünk, van megtakarítás számlánk is amire alapból megy 20 ezer havonta a későbbi gyerekvállaláshoz és hogy ne kelljen fél év után bölcsibe dugjam a gyerekem, ennek a megtakarítás számlának a kamatát szoktam kivenni plusz amit hozzágyűjtünk év elejétől és ebből van nyaralás. Amúgy ezen kívül nincs félretéve semmi, családi ház van, mindig kell valamit csinálni rajta így ha marad havonta pénz akkor azt gyűjtögetjük és újítgatjuk a házat.
2012. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Most egy olyan nyaralási-álmomat valósítom meg, amire nem is csak január óta, hanem sokkal régebb óta gyűjtögettem. Most jött össze végre. :)

Egyébként igyekszem, hogy mindig legyen félretett pénzem. Sajnos nem állok nagyon jól, de valamennyi azért mindig van.

2012. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon gondolok a jövőmre. Mindig félreteszek amennyit csak tudok, szerencsére még tudok spórolni, van egy bankszámlám még a régi munkahelyemnél, mert a mostani ahol vagyok az ragaszkodott ahhoz hogy annál a banknál legyek ahol ők is vannak. A régi számlámat így mozgatom hogy arra utalok egy x összeget havonta ami úgymond tartalék, meg a nagyobb dolgokra megy el, nyaralás, házfelújítás, vagy egyéb más. Ezen kívül a párommal az aprópénzeket egy perselyben gyűjtjük ami ha megtelik akkor beviszi beváltani a boltjába nagyobb címletre, ugyan akkor a barátnőmnek is marad egy kevés pénze amiből magára költ, meg nekem is. Szerencsére ő is tisztában van a pénzel és jól tudja kezelni, nem esik ki a kezei közül. Viszonylag jól tudunk spórolni bár már 3 éve nem jöhet szóba a külföldi nyaralás mert annyit azért nem tudunk összekaparni, és a tartalékot sem akarjuk lefaragni. Én gondolok a jövőnkre, ha esetleg lapátra kerülünk akkor még pár hónapig kitudjuk húzni, és tartani ezt a színvonalat.
2012. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A pénzügyeket nem bízzuk a véletlenre.


Figyelünk, hogy mindig kevesebbet költsünk, mint amennyi a bevételünk. Pontos kontroll van minden minden bevételünkről (fizetések, családi pótlék, bérleményekből jövedelem, üzlet nyeresége, kamatok lekötött pénzekre) és a kiadásainkról (tudjuk mennyi megy el pl rezsire, élelmiszerekre, szórakozásra).

A kiadásokat a bevételekhez igazítjuk. Bizonyos dolgokat - habár megengedhetnénk magunknak és könnyebbé tenné az életünket (pl egy autó birtoklása) - kihagyunk, cserébe többször rendelhetünk ételt vagy többet költhetünk ruházkodásra.


Mivel van párévi megélhetésre elegendő tartalékunk és némi passzív jövedelmünk is, kisebb váratlan kiadások sosem ejtenek kétségbe.

2012. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!