Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesz tönkre direkt a...

Miért tesz tönkre direkt a családom?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok.13 éves koromban anorexiában szenvedtem,amitől hála az égnek megszabadultam.Idén adódtak kisebb-nagyobb gondjaim,szakítottam a barátommal,kicsit rontottam az amúgy kitűnő átlagomon.Dolgozni kezdtem,ami közben nincs sok időm enni,de azért próbálkozom.Anyukám és nagymamám tonnaszám hordják utánam az ételt,amikor itthon vagyok,de olyan mennyiséget,hogy lehetetlen megenni.És folyton kínoznak azzal,hogy megint kezdődik,nem akarok enni,költözzek el itthonról,ők ezt nem nézik végig.Nem értik,hogy nem nem akarok,hanem nem tudok mindig sokat enni.Eszembe se jut már az anorexia,ők meg ezzel kínoznak,folyton azt mondják,hogy olyan vagyok,mint az unokanővérem,aki ott hagyta a családunkat ennyi idősen.Nagyon fáj ez.Mit csináljak?

2012. júl. 15. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak féltenek meglehet őket érteni, mond meg hogy annyit eszel amennyi jól esik talán megértik hogy nem tudsz többet enni :D
2012. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess velük!


Nem tönkretesznek, hanem tönkremennek...abba, hogy téged féltenek.


Mondd el nekik, hogy most néha nem érsz rá enni. Nem úgy megy, mint régen, a munkahelyen széthajtják az embert, a kajaszünet az nem JÁR, hanem kiváltság, ha jut. A munkaadód pedig ...ik rá, hogy te esetleg anorexiás voltál, meg gondolom nem is kötnéd az orrára.


Sokat segítene a helyzeten, ha elmondanád, hogy te AKARSZ enni. Erre remek bizonyíték lenne, ha időnként "berendelnéd" a kedvenceid. Pl. "De jó lenne, ha csinálnál egy kis almás lepényt/spagettit/gyümölcs levest, úgy megenném/te csinálod a legjobban/ebben a melegben ez esne jól."


Esetleg őszintén elmondhatnád nekik, hogy a viselkedésük zavaró, és rosszul esik. Amúgy is padlón vagy kicsit, ne vegyék el még jobban a kedved, mert depisen tényleg nem tudsz enni.


Ha enni nem is mindig sikerül, akkor igyál olyat, ami egyébként tápláló is, gondolom neked nem kell a súlyodra ügyelni. :)

Ilyen egy pohár kakaó, hidegen vagy melegen, rostos gyümölcslevek, turmixok (utóbbi számtalan variációban elkészíthető, egy-egy étkezését is helyettesíthet, és akár munkába is elviheted, gyorsan lehúzod), ivó joghurtok, teák, egyebek. Ezekben van bőven kalória, némi tápanyag, és segít megakadályozni a súlyvesztést, illetve a gyomrod beszűkülését, mert akkor tényleg nem is tudsz enni.

2012. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!