Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a barátnőmért?...

Mit tehetnék a barátnőmért? Az anyukája kikészíti

Figyelt kérdés

Mindenbe beleszól, folyton irányítani akarja. Érettségi után nem hagyta, hogy arra az egyetemre menjen, ahova szeretne. Most 2 év után újrafelvételizett, de az anyja mindenben hátráltatta, hogy ne sikerülhessen.


Mindenkire rá akarja kényszeríteni az akaratát, főleg a barátnőmre. Amikor valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor hisztizik, dühöng, őrjöng, bántja is a barátnőmet. Fenyegeti, hogy lejáratja az apja előtt, a rokonok előtt, nyilvánosan megalázza. Állandóan zsarolja vagy terrorizálja, ezzel ér célt mindig a barátnőmnél.


Olyan mintha csak arra használná fel a barátnőmet, hogy kiélje magát rajta, vagy babázzon. Ő mondja meg, hogy a barátnőm kivel találkozhat, hova mehet, mit csináljon. Ha valami nem tetszik neki, akkor gyakran rosszul van, fáj a feje, nyomja az ágyat, ilyesmik. Szinte lehetetlen vele normálisan beszélni.


Barátnőm eddig akárhogy akart kimászni a helyzetből, nem sikerült. Próbált felvételizni egy másik egyetemre. Azért is nagy háborúk voltak, hogy egyáltalán jelentkezhessen. A drága anyuka kinézett a barátnőmnek egy fiút és mindenképpen össze akarta boronálni őket. Csak azért engedte, hogy jelentkezzen végül, mert a srác is pestre jelentkezett. De azután se hagyta nyugodtan tanulni. Kb 1 teljes év telt el így, hogy rendszeresen balhézni és háborúzni kellett a felvételi jelentkezésért. Ezalatt volt minden, zsarolás, fenyegetőzés, bántalmazás, csapkodás, dühöngés, őrjöngés. Volt, hogy önkívületi állapotban tombolt.


4-en élnek egy családban. A barátnőm apukája nem igazán tud mindenről. A barátnőm nem akarja neki elmondani, az anyja meg folyton azzal fenyegeti a barátnőmet, hogy beárulja az apjánál és olyanokat is elmond neki, amik meg sem történtek.


Féltem a barátnőmet, mert nagyon rossz helyzetben van, nem tudom hogy mászhatna ki ebből. Bármivel próbálkozik, az anyja keresztbe tesz neki és mindig eléri a célját valami megfélemlítéssel vagy ilyesmivel.


Tudnátok segíteni?


2012. júl. 15. 16:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, próbálta most megbeszélni velük, hogy albérletbe menne, mert közelebb lenne a sulihoz. Ebbe is keresztbe tett neki. Az anyja folyton arra panaszkodik, hogy nincs pénz. De amikor neki kell valami, akkor van pénz rá, csak arra nem ad, amire a barátnőmnek szüksége volna. Tehát úgy tűnik az albérlet sem jön össze, mert rábeszélte az apját, hogy ne engedjék a barátnőmet albérletbe és otthonról legyen bejárós továbbra is. Azaz a drága mama továbbra is ellenőrzése és irányítása alatt tudja tartani, ahogy eddig is és folytathat mindent tovább
2012. júl. 15. 16:15
 2/18 anonim ***** válasza:

Itt 2 megoldást látok:

1. Ő szól az apjának a helyzetről

2. Elköltözik, de nagyon gyorsan és az anyjának fel sem veszi többet a telefont, persze miután ráöntötte az érzéseit.

Rohadt egy anya lehet...

2012. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik megoldás, hogy mindkettőt megteszi..
2012. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
az anyja meg folyton azzal fenyegeti a barátnőmet, hogy beárulja az apjánál és olyanokat is elmond neki, amik meg sem történtek. ----Ezt a mondatot kéne kicsikarni az drága anyukából és felvenni magnóra vagy mp3-mal telefonnal, mind1. És lejátszani a papának és elmondani mindent amit a drága mama csinál!
2012. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az apjával nem akar beszélni a barátnőm. Már mondtam neki annyiszor, hogy az lenne a legegyszerűbb ha az apjával leülne. Az anyja ilyenkor igaz hogy foggal körömmel ragaszkodna a helyzethez és mindent elhordana a barátnőmről, még azt is, ami nem történt meg, hogy ellene fordítsa az apját, de ha lenne néhány hang vagy videófelvétel az otthon történtekről, amivel a barátnőm bizonyíthatná igazát... Persze a barátnőm ezt nem akarja, mert szerinte ez szemétség. Az anyja am fél az apjától valamennyire. Tehát az apja az egyetlen aki rendbe tudná szedni. Persze utána sem változna meg, és amikor az apja nem nincs otthon, akkor az anyja ráront a barátnőmre. És mindent ráken újabban, hogy megalázhassa és lejárathassa mások és főleg a család előtt. Ezzel tudja zsarolni. Elég sokszor volt már az, hogy akkor kezdett rá a hülyeségeire, amikor az apja nincs otthon. És így a barátnőm védtelen. Az apja meg nem tudja hogy mik történnek amikor távol van.


Albérletbe nem engedik menni. Az apja elengedte egyszer nehezen, de nem szívesen mert kevés rá a pénz. Aztán az anyja keresztbe tett és lebeszélte az apját vagy valamit tett. A barátnőm magától is visszavonult mert az apja nem szívesen engedte albérletbe anyagiak miatt, csak azért bólintott rá végül mert megértette hogy nem bírja tovább otthon az anyjával.


Én nem ismerem a családot, csak a barátnőmet. Nem találkoztam még velük és közös ismerőseink sincsenek. Nem tudom mit tehetnék a barátnőmért :S

2012. júl. 15. 16:21
 6/18 anonim ***** válasza:
Én a barátnőd helyében már rég kerestem volna egy munkát és elköltöztem volna. Én már közép iskolába is jó messzire mentem és kollégista lettem, hogy kevésbé tudjanak beleszólni az életembe. Ha meg nem az anyja tartja el a barátnődet, sok mindent nem tehet. Egy ilyen "anyának" én azt se mondanám meg hogy hova költöztem
2012. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kértem már többször ezt a hangrögzítést is a barátnőmtől, de nem hajlandó rá. Azt mondta, hogy mégiscsak az anyja és ilyet ő nem csinál meg hogy ez szemétség szerinte, hogy a tudta nélkül felveszi amiket mond. Kezdek kétségbe esni
2012. júl. 15. 16:22
 8/18 A kérdező kommentje:

Az anyja otthon van, mert nem talál munkát vagy nem akar inkább munkát találni és "háziasszony". Ez azt jelenti hogy újabban a barátnőmmel végezteti a házimunkát. Érettségi előtt is ilyenekkel bszogatta, hogy ne tudjon tanulni.


Az apja meg állandóan dolgozik. (Vagy csak a munkába menekül ?) Tud róla, hogy baj van és hogy rossz a helyzet, de nem tesz semmit. Tipikus felnőtt férfi. Érzelmileg zárkózott, nem is beszél úgy belsőséges témákról a barátnőmmel. Néha amikor a szeme előtt történik valami összetűzés, akkor összekap az anyjával és megvédi a barátnőmet, de kevés olyan van, hogy az anyja épp akkor csinálja a cirkuszt amikor ott van.

2012. júl. 15. 16:25
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmeztem barátnőd szeptembertől Budapesten fog tanulni. Ez azért jó, mert távol kerül a családjától, a mindennapos veszekedésektől, és tud koncentrálni a tanulmányaira. Nem köteles mindennap felhívni a szüleit, stb. Talán jó megoldás lenne, ha az édesapjának/testvérének írna e-maileket az egész családnak címezve. Azt felolvashatnák, kaphatnának benne hírt, és tudják tartani a kapcsolatot. Az édesanyja pedig nem valószínű, hogy tudna a levelekre reagálni, hiszen nem az ő e-mail fiókjába küldte a barátnőd a leveleket.

DE HA barátnőd édesanyja, valami zaftosat készül e-mailben leírni a barátnődnek, akkor kétszer is átgondolja annak tartalmát. A leveleket később vissza lehet keresni, azt kinyomtatni, és megmutatni az édesapának...(Így úgymond a barátnőd sem retteghet a zsarolásoktól, a fenyegetésektől.)

De nem csak kommunikálni nem kell minden nap, hanem hazautazni sem kell minden hétvégén! Ha a lány meg tudja oldani, akkor csak havonta egyszer utazzon haza. Fogja a magas vonat/busz jegyárakra, arra, hogy rengeteg a tanulnivalója...nem tud kiszakadni az egyetemista létből, stb.

És veled mi lesz kedves barát? Te is Budapesten élsz/oda költözöl esetleg otthon maradsz? Mert akkor (gondolom) más a helyzet.

Egyébként a barátnőd édesanyja tud rólad, csak azért kérdezem, mert kinézett a lányának egy jövendőbeli férjet? Mert akkor vágódj be nála! :) Vagy tud rólad, és szörnyű a kettőtök közti kapcsolat? Gondolom nem lehet rajta javítani...

Abban pedig nektek kell megegyeznetek, hogy a barátnőd mit mond a kiválasztott jövendőbeliről.

1. Ezt adjátok elő: Aranyos, kedves, barátnődnek is tetszik, de a fiúnak a barátnőd nem. Kihasználta, nem kísérte haza este, bunkón viselkedett vele...stb.

2. Vagy: A srác nem a barátnőd esete, stb. És tényleg bunkó, stb stb

3. ...

Remélem barátnődnek az élete jobb lesz...Mert az édesanyja egyenlőre inkább viselkedik gonosz mostohaként...

Tőled pedig rendes dolog, hogy segíteni próbálsz neki! :)

2012. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem akkor a barátnőd olyan 20-21 éves körül van.

Írtad,hogy az anyja viselkedése nem most kezdődött vagyis évek óta ilyen. A barátnőd tudta milyen az élete. Akár 16 éves korától nyugodtan félre tehetett volna egy kis pénzt, mondjuk ajándék pénzekből,nyári munkákból vagy hogy elad pár dolgot..Pár év alatt ha nem is vagyonokat,de annyit össze tudott volna spórolni,hogy ma simán kitudna fizetni akár 4-5-6 havi lakbért is. Így eltudott volna költözni egy albérletbe. Bérelhetne egy szobát akár.


Amúgy ezt most is megteheti. Felnőtt nő. Költözzön el,és alakítsa úgy az életét hogy tudjon pénzt keresni.

Én is ezt tettem..

24/L

2012. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!