Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem alkoholista....

A testvérem alkoholista. Kikészíti az egész családot. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
40 éves nőtestvérem egyedülálló (többször vált) és gyermektelen. Régóta iszogat, de most már kezd nagyon komolyan aggasztani bennünket a viselkedése. Egyedül él, de ha ellátogat (részegen vagy másnaposan) anyánkhoz, akkor állandóan ordítozik vele és balhézik. Senkihez nem tud már alkalmazkodni. Nem merünk vele már semmilyen családi eseményen megjelenni, mert nagyon szégyelljük, amit művel. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?
2011. szept. 19. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
felvenném a kapcsolatot valamelyik egyházzal, és segítséget kérnék. a református egyháznak pl. tudom, hogy van alkohol missziója. -persze ez csak úgy működik, ha ő is akarja.
2011. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ismeri be, hogy alkoholista. Amúgy is mindenen megsértődik, pedig lépten-nyomon ő bánt meg mindenkit az arrogáns és ordenáré viselkedésével.
2011. szept. 19. 21:56
 3/8 anonim válasza:
100%
Egyszerű, nem kell beengedni az ajtón.
2011. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amíg dolgozik,addig van pénze piára gondolom....mi lesz azután?
2011. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemnem, sajnos már most is anyánkat feji..
2011. szept. 19. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Húúúú, ezt én is írhattam volna. Annyi különbséggel, hogy az én testvérem a szüleimmel lakik. Már nem is tisztálkodik rendesen, totálisan igénytelen lett... És nem lehet vele mit csinálni.

Úgyhogy ha valakinek van ötlete megoldásra, azt én is nagyon várom. :(

2011. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ivilicious ***** válasza:
elég bestédes az,h többször elvált ! :D nem tudom mit tennék..levegőnek nézném
2013. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Csattan egy-két pofon vagy egy kicsit beijeszteni hogy nem engeded be az ajtón
2017. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!