Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy helyes? Ti...

Szerintetek hogy helyes? Ti hogyan cselekszetek?

Figyelt kérdés

Egy családi vita kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy vajon lehet-e valakinek nagy szája a párja rokonaival szemben, abban az esetben ha nem tetszik neki valami, akkor párjával intézteti a dolgot?

Gondolok itt a: szólj anyádnak, hogy legközelebb ne adjon a gyereknek ezt vagy azt! Szólj anyádnak, hogy legközelebb ne bejelentés nélkül jöjjenek! Szólj anyádnak, hogy fasírtot ennék vasárnapebédre stb stb.



2012. júl. 16. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Kényes témákban inkább nem szólok, és először a férjemmel beszélek róla és ha ő is úgy látja, akkor beszél a szülőkkel. Kisebb dolgokban (pl, ez a fasírtos dolog, amit említettél :)) meg simán szólok.
2012. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerekekkel kapcsolatos kérdésekben közvetlenül szólnék az illetőnek, hiszen az elég fajsúlyos kérdés, hogy vállaljunk érte némi konfliktust. Apróságokban inkább a házastársra hagyatkoznék, nem érezzék már úgy, hogy mindenbe belekötök. :)
2012. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kedves #2!!

De ha üzensz, az nem változtat semmit a dolgon! Mindenbe belekötsz :)

2012. júl. 16. 11:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja értem, szóval a házastárs érti kötözködésnek? Vagy már a rajta keresztül érkező kérdéseket is támadásnak veszik?


Hát vannak családtagok, akikkel csak a távolság megtartása eredményez jó kapcsolatot. Én tartom, hogy lényeges kérdésekben (gyereknevelés, mikor jöjjenek/menjünk) inkább vállalnám, és elmondanám a véleményemet. Kisebb súlyú témákban meg tennék rá, hogy alakul, pl. mit főz ebédre, milyen sütit süt, felhív-e a szülinapokon stb. :)

2012. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem!


Tettem egy kedves megjegyzést az egyik rokon feleségének. Személyesen én neki szemtől szembe. Aki egy szót se szólt akkor. Majd este felhívott a férj lecseszni. Mondtam neki, hogy ez nem a te és az én ügyem, hanem a feleséged és az én ügyem. Szóval ha akkor és ott nem szólt semmit a csaj, akkor utólag megüzenve már nem érdekel. Ne így legyen ne szája.


Majd pár napra rá furcsa szituba kerültem. (Akasszák a hóhért!!) Szóval eskü akaratlanul nem fair dolgot tettem párom húgával szemben. Nem nagy az ügy. Szóltam páromnak, hogy szánom bánom bűnöm de ez van. Ő azt mondta, hogy csak az én lelkiismeretem csinál nagy dolgot az ügyből. Felejtsem el, lényegtelen a dolog. De engem bántott a dolog. Erre azt mondta a párom, hogy beszéljem meg a húgával, mire én csípőből vágtam rá, hogy a te hugicád, beszélhetnél vele te.


Utólag elgondolkodtam a dolgon: Én elvárok valakitől valamit, amit nem kapok meg és csípőből én is ugyanazt lépem.

2012. júl. 16. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!