Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 éves nő magázzon vagy...

40 éves nő magázzon vagy tegezzen egy 65 éves ritkán látott hölgy ismerőst/rokont?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Találkozáskor kérdezzen rá az idősebbtől, hiszen az udvariasság azt kívánja, hogy ő döntse el.
2012. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nyugodtan szólítsd őt Manci néninek,a tegezés mellett.
2012. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magázd vagy csókolomozd vagy ahogy régebben szoktad, korodbeli rokonok szokták. Szerintem neki kell felajánlania, ha szeretné, hogy tegezd. Ha a találkozáskor sokáig beszélgettek, talán látni is fogja rajtad, hogy nem találod a szavakat és magától mondja majd.
2012. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Anyukám 65 éves, elájulna, ha egy 40 éves nőrokon (akármilyen ritkán is látja) magázná őt!

És belegondoltam, ha én 27 éves vagyok, és azt mondanák egy 2 éves kislánynak, hogy: "Nézd, itt van Ági néni, köszönj szépen: csókolom!" hát minimum kiszaladnék a világból.

2012. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Van köztetek 25-év!Tök mindegy hogy rokon-e vagy nem,én biztos nem tegezném le.Mire fel,majd ha esetleg ő mondja, hogy tegezd nyugodtan akkor,de ezt se neked kell megkérdezni ő az idősebb!!

Szóval,elég érdekes ha 40-évesen ezt nem vágod!!!

2012. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Telefonba pl. jó napot-tal vagy csókolommal kezdjem szerintetek?
2012. júl. 16. 13:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez teljesen családfüggő. A 84 éves nagymamámat tegeztem, a lányát szintén, aki keresztanyám, de a fia és a fia felesége elvárta a magázódást...igaz, apámmal egy idősek.


Azt viszont utálom, amikor az idősek "koruknál fogva" letegezik a fiatalt, de vissza ugye már nem működik a tegezés.


Ha a 65 éves néni nem karót nyelt valaki, akkor a magázódás után mondja majd úgyis, hogy tegezd, hiszen rokonok vagytok. Addig meg csókolom meg X néni.

2012. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem illik sem tegezni önhatalmulag, sem megkérdezni tőle, hogy tegezheted-e. Mindegyik esetben kínos helyzetbe hoznád. Várd meg, amíg esetleg neki lesz kínos, hogy magázod és önként felajánlja a tegezést. Addig magázd!
2012. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Telefonba és kapásból el szoktam hadarni, hogy XY vagyok jó napot kívánok, úgyis többnyire csak annyit mondanak, hogy tessék vagy haló. Ilyenkor az "üdvözlöm X néni, hát hogy van" is kibúvó lehet.
2012. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én 35 vagyok, anyósom 60, természetesen magázom. Egy ismerős nő 46 lesz ősszel, ő is magázza és "Kati néni"-nek szólitja anyósomat.
2012. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!