Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fel kéne hívnom...

Szerintetek fel kéne hívnom néha az anyósomat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Más városban élünk, hetente, két hetente, vagy néha ritkábban találkozunk. Anyám szerint illene hetente beszámolnom arról, hogy hogy vagyunk, mi van az unokájával. Én viszont úgy érzem, hogy nincs mit mondanom neki. Már egy ideje neheztelek rá valami miatt, amit nem lehetett tisztázni (én akartam), és ettől kezdve egy kicsit leírtam őt magamban.
2012. júl. 16. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Mekkora az unoka? Ő is felhívhatná,elújságolni mondjuk mi van az oviban.
2012. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
A békesség sokkal többet ér, mint az ember igazságérzete. Néha jobb inkább engedni a másiknak, megbeszélni a dolgokat, mint hogy évekig húzódjanak vitás esetek.
2012. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Minek kellene felhívni? Amíg nem beszéltek, addig sincs újabb ok a veszekedésre. Úgyis elég sűrűn találkoztok, ennyi idő alatt semmi érdekes nem történhet.
2012. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Az életed legvégén meg sajnálni fogod, hogy nem tetted meg. Jobb tiszta lélekkel meghalni.
2012. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem hívja fel a férjed a saját anyját?
2012. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A gyerekünk még pici, nem tud telefonálni.


A férjemmel szoktak beszélni, bár a múltkor néhány hétig mosolyszünet volt köztük.


Az anyósom és én tulajdonképpen jóban vagyunk, csak én nem tudom elfelejteni neki azt a sz*rkeverést és műsértődést, amit akkor rendeztek teljesen ok nélkül, amikor született a gyerekünk. Én akkor nagyon meglepődtem ezen, és próbáltam megbeszélni, "kiengesztelni" (pedig nem volt miért), de mintha a falnak beszéltem volna. Az a lényeg, hogy ő okosabb a gyerekünk orvosainál is, és mi nem rájuk hallgattunk. Csakazértis az volt az utolsó szava, hogy mi rosszul döntöttünk. Azóta is csak okoskodik. Nem mindig, sokszor engem is elismer, de általában félek neki akármit is mondani. Nem lehet tudni, mibe köt bele. Tehát semmi kedvem felhívni, és a tanácsait hallgatni.

Van olyan meny, aki olyan udvarias, és így is felhívja az anyósát?

2012. júl. 16. 22:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Jav.: nem rájuk, azaz nem apósra és anyósra hallgattunk, hanem az orvosokra.
2012. júl. 16. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"Az életed legvégén meg sajnálni fogod, hogy nem tetted meg. Jobb tiszta lélekkel meghalni." Mi van? A kérdező nem a halálra készül!!! Ilyen hülyeséget.

Szerintem nem kell feltétlenül hívogatnod. Ha kíváncsi rátok, hívjon ő, és ha azt fogod érezni, hogy érdeklődik akkor lassan fokozatosan te is fogsz fokozatosan nyitni felé. Oké, hogy te vagy a fiatalabb, de ha annyira érdekli hogy mi van veletek, akkor kezdeményezhet ős is, vagy mint ahogy előttem is írták hívja fel a fia. Én sem szoktam anyósomat hívni, hanem szólok hetente egyszer a férjemnek, hogy hívja fel az édesanyját. Ennyi. Nem törvényszerű a jó kapcsolat a menny és anyós között. Szítani nem kell az ellentéteket, de annyira törekedni sem kell a szoros kapcsolatra.

2012. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

esetleg ha fent van valamelyik közösségi oldalon, dobj neki egy friss képet a piciről, írd le hány cm, kg, hány foga bújt már ki, stb... ha nem reagál rá, bekaphatja, akkor hívni se kell..

pici babával ne te utazgass, látogassanak meg ők, a telefont meg felemelheti ő is, te pihenj amikor csak tudsz, ebből a fajtából kinézem azt is, hogy az is baj ha rosszkor hívod..

Hívja fel a párod, tudassa a helyzetet ő, te köszönj bele a telefonba és csá. Ha ő nem hív, neked sem kötelező, nem függesz tőle, nincs hozzá közöd tulajdonképpen, a férjeddel kaptad, nem kérted :P ennyi, örülj a babádnak, ha ő nem kíváncsi az unokájára, hát tudom sajnálni.. ;) légy erős!

2012. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem foglalkoznék vele, kivéve akkor, ha a férjem annyira kimerült lenne, hogy nem lenne ereje, kedve pl. fényképeket küldeni neki, akkor megtenném én. De amúgy neki kéne beszámolót tartani az unokájukról.
2012. júl. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!