Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne erről kíméletes...

Hogyan lehetne erről kíméletesen lebeszélni az anyósomat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy semmi bajom nincs az anyósommal, igazából kedveljük is egymást, ezért nem szeretném megbántani.

Szeretné magukhoz elvinni az unokát (3 éves) egy hétre. Ezzel viszont van néhány probléma:

1, A kicsi eddig 4X látta őt, apósomat 2X

2, Apósom nem veti meg az italt és sajnos régen agresszív és verekedős volt ilyenkor.

3, Cigarettáznak a lakásban gyerek mellett is.

4, A higiéniával is vannak gondok, mert a kutyák és a macskák a lakásban élnek és dolgukat is ott végzik el, a kutyák csak akkor ha nem sétálnak időben.

Már felajánlottam anyósomnak, hogy mi lenne, ha inkább ő jönne egy hétre hozzánk, de ő szeretne igazi unoka-nagymama viszonyt kiépíteni a kicsivel és ezt szerinte csak ilyen drasztikus módszerrel lehetne elérni. "Legfeljebb végigbőg egy-két napot, majd rájön, hogy nálunk is otthon van."


Hogyan tudnám/tudnánk erről kíméletesen lebeszélni?


2012. júl. 18. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Húú hát én sem adnám oda a gyerekemet ilyen körülmények között, de szerintem már a cigarettázás is elég érv arra, hogy nemet mondj, és azzal nem sérted meg, vagy egyszerűen mondd meg neki, hogy a gyerkőcnek nem öröm egy ilyen drasztikus 1 hét elválasztás, először ismerkedjenek a gyerek otthoni környezetében és ha az sikeres és a gyerek is akarja akkor majd mehet több időre, de csak ha nagyobb lesz.
2012. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Szépen megmondani,hogy bár ő birja a cigifüstöt,a gyerek nem,és az állat se bentre való.

De hozzátok mehet bármikor.

Ha igy nem hallgat rád,akkor kicsit erélyesebben,majd megbékél.


miért csak 4x látta? Most hogyhogy már érdekli?

2012. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg a párodat, hogy magyarázza meg a saját szüleinek, hogy miért nem akarjátok ti ezt. Ezzel megvéd téged, és világossá válik számukra is, hogy ha a jövőben unokázni akarnak, min kell változtatni.


Ha álkifogásokat találtok, egy idő után már nehéz lesz újakat kitalálni, azt hiszik majd, hogy

személyükkel van bajod, és egy csomó kellemetlenség lehet belőle.


Tehát párodat csatasorba, és hajrá!:)

2012. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is a dohányzás már önmagában kizáró dolog. Meg akár a nagyszülei akár nem, én oda nem adnám valakinek egy hétre akit négyszer látott. Most gondolj bele mit érezne az a gyerek. Szerintem ebből ne csinálj problémát, egyszerűen megmondod, hogy mama, a gyereknek nem tesz jót a füst, és nem is ismerik egymást még.
2012. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ahhh, dehogy adnám oda! Főleg nem 3 évesen. Még túl kicsi hozzá. Hozzám 8 évesen jön az unokahúgom egy hétre nyaralni, mivel már tudja élvezni, h a szülők nélkül van egy kicsit, de mindennap felhívhatja az anyukáját a telefonomról, ha igényli. Egy hároméves még nem élvezné, h nincs mellette apa-anya.

Meg hát mocsokba, bagófüstbe...na nem! az alkesz nagypapiról ne is beszéljünk.

2012. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Aha tényleg olyan jó viszonyba vagytok, ha 3 év alatt (több mint 1000 nap) csak 4szer találkoztak a gyerekkel


Mond meg anyósodnak, hogy nem adod oda a gyereket mert neki szinte idegenek.

2012. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Én el sem gondolkodnék a dolgon, hogy 3 évesen elengedjem, főleg, hogy nem is ismerik egymást, csak látásból. Plusz a cigi kizáró ok, meg az alkesz papa, plusz a kutyaszőr. Soha nem adnám oda ilyen körülmények között.
2012. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!