Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámmal mostanában elég sokat...

Apámmal mostanában elég sokat veszekszünk. Mit tegyek? (18F)

Figyelt kérdés

Apámmal mostanában elég sokat veszekszünk. Pl.: most is az előbb azért kezdett el veszekedni velem, mert szerinte már fél6 óta fent vagyok és gépezek és nem csinálok semmi mást. Pedig csak 9kor keltem fel, megnéztem az e-mailjeimet utána olvastam. És elkezdett leordítani, hogy ha látom, hogy nincs kint ételhordó, mért nem rakok össze. Ha látom, hogy kimosott a mosogatógép mért nem pakolom ki. De hogy látnám, ha csak egy 15percre voltam lent reggelizni és nem vagyok gondolatolvasó.

Illetve anya tegnapelőtt megkért, hogy drótkefével tisztítsam le a kerítést, mert újraakarja festeni. Most meg azért is ordított, mert nem kezdtem még el, amikor tegnap egész nap a közeli nagyvárosban voltunk bevásárolni.

Meg az ezer éve elkövetett hibáimat emlegeti fel.

Meg 3 nap múlva lesz a szülinapom és megkérdezték, hogy mit szeretnék kérni. Én meg (mivel csak arra az egy dologra volt nagyon szükségem) egy 32GB-os MicroSD kártyát kértem (fényképezek, zenét hallgatok illetve a gitárkottáimat is a telefonomon tartom, és a 8GB-os már kicsi). És most meg elkezdi, hogy egy 15ezer forintos kártyát kérsz, és le se teszel az asztalra vmit?

1. 13volt

2. szülinapi ajándékot kérdeztek és nem csak úgy kértem

3. pénteken egész délután normálisan segítettem neki


És amikor elakarom mondani, az én verziómat, vagy a véleményemet normálisan, akkor meg se hallgatja és amikor kicsit felemelem a hangom hogy hallgasson már végig, akkor meg még jobban elkezd ordibálni, és ezekből lesznek a veszekedések.


Meg elkezdi hogy teljesen befelé vagyok fordulva, hogy nem járok el sehová, illetve egész nap a szobámba vagyok, de ha mindíg itthonhagy a 6 éves húgommal, mert a telephelyen kell csinálljon valamit? (Anya meg közbe a nap nagyrészében a munkahelyén van)



#veszekedés #apa-fia viszony
2012. júl. 18. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad, te már sokmindent megpróbáltál a normális kommunikáció érdekében és ő ok nélkül ilyen veled. Szerintem azon kívül, h normálisan elbeszélgetsz vele ezekről a dolgokról (h miért ilyen veled mindig, stb.)semmi mást nem tehetsz.

Talán pár év múlva (ha már megteheted) a költözés jelentheti a végső megoldást.

2012. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szeptembertől ha felvesznek, szegeden leszek kollégista
2012. júl. 18. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lusta vagy. Te magad írod, hogy 15 percig voltál csak kint a szobádból és 9-kor keltél. Pénteken tök normálisan segítettél. Ja és a többi napokon? A család tudod úgy működik, hogy mindenki kiveszi a részét a feladatokból és nem a szüleid nyalják a 18 éves hátsódat. Igazuk van, amiért egy aránylag drága ajándékért elvárnának némi közreműködést a házimunkában.
2012. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem vagyok lusta, de pl tegnap is egész nap segítettem nekik...

meg amikor szólnak h vmit megkéne csinálni, azt ha nem jön közbe semmi (pl fűnyírásnál eső) megszoktam csinálni...

2012. júl. 18. 12:02
 5/5 anonim válasza:
Az én apám nincs sokszor itthon 2-3 hetente jön haza mert dolgozik ha itthon van mindig mindenért megtalál mindig én vagyok a hibás még akkor is ha ahhoz semmi közöm nincs velem is üvöltözik a semmiért de már megszoktam amikor én is elakarom mondani a véleményem meg se akarja hallani. 16/L
2012. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!