Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tőlem lop az élettársam! 7...

Tőlem lop az élettársam! 7 éve vagyunk együtt, ez idő alatt ő soha semmi munkát nem végzett, tehát nem is volt fizetése. Viszont a széfet bármikor használhatta amibe én tettem be a pénzt. -folyt. Lentebb- Fordulhatok ügyvédhez?

Figyelt kérdés

7 év után derült ki számomra, hogy több millió forintot DUGDOS a lakásban előlem. Amikor megtaláltam a pénzt, és kérdőre vontam egyszerűen hazudott. Mit tegyek?

Tudom, hogy tőlem illetve a széfből vette el, mert olyan köteg pénzt is találtam nála amit még én vettem ki a bankomból, és a bank logójával ellátott pénzgyűrűbe van még mindig becsomagolva.

Hihetetlen. Nem térek magamhoz.


2011. márc. 30. 16:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
57%

nyugottan fordulhatsz, ez lopás

de azért még kérj több véleményt, mert 14 vagyok csak...

2011. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos nem lehet bizonyítani, hogy a pénzköteget ő vette el, ugyanis neked is van hozzáférésed, így te is eldughattad a pénzt.
2011. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez bonyolult kérdés, mindenképpen fordulj ügyvédhez! A pénz egyszerű visszavételére nincs lehetőséged?

A helyzet ugyanis az, hogy élettársak esetén is közös tulajdonnak minősül az együttélés alatt megszerzett vagyon. Az más kérdés, hogy bár közös tulajdon, de attól még esetleges szétválás esetén a szerzés arányában osztoznátok a pénzen, azaz az egész téged illetne. Viszont közös tulajdonra lopást nem lehet elkövetni, mint írtam fent ez nem azt jelenti, hogy a pénz nem a tied, pusztán azt, hogy az élettársad konkrétan bűncselekményt nem valósított meg.

Ha a pénzt nem tudod visszavenni saját magad és az élettársad kirakni, akkor irány azonnal az ügyvéd!

2011. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Még annyi, hogy 16:45-ös joghallgató voltam, így némileg többet konyítok hozzá valószínű, mint a többi válaszadó, ezt csak azért írtam, ha kétséged támadna a sok esetlegesen érkező válasz közül, melyiknek higgy. Azonban, amit írtam, az én véleményem, ügyvédtől, bírótó függően mondhatnak mást, azonban első körben mindenképp valószínű polgári úton kell majd megpróbálni az igényt érvényesíteni.
2011. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
miért kell a széf kódját megadnod neki? miért nem dolgozott a 7 év alatt? miért vagy balek?
2011. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
A jogásznak írom, hogy NEM automatikusan alakul ki a vagyonközösség, házasság esetén 5 év, regisztrált élettársi viszony esetén pedig 10 év után.
2011. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

fater is meglopta a családot tizen pár év alatt :(

15-6 Millát rakott el csak ugy

2011. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kedves 17:04-es, nem tudom ezt honnan vetted de ilyen nincs, hogy x év után lesz közös!
2011. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

17:04

házasságnál nincs x év.. a házasság pillanatától közös a vagyon, kivéve az örökség, ajándék, ill. ami már házasság előtt az illetőé volt.

együttélésről nem tudom, sosem éltem együtt tartósan mással, csak a férjemmel.

2011. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én csak ugy simán visszavenni próbálnám. miért nem vetted vissza? és eddig hogy nem vetted észre?
2011. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!