Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, van egy 20 éves nővérem meg egy 4 éves öcsém...Na már most. Ha kis tesómmal ketten vagyunk, akkor tök aranyos meg minden, ennivaló egy gyermek. DE! Ha valaki hazaér, azonnal ellenem fordul, hazudozik rólam, meg árulkodik, és mindig minden esetben én vagyok a rossz. Szörnyen neveletlen egy gyerek amúgy, rondán káromkodik, verekedik, csapkodja az asztalt, még csak véletlenül sem fogad szót. Szerintem azért utál engem, mert én rászólok, ha rosszat csinál, és próbálom nevelgetni jó irányba, viszont nővérem mindent megenged neki, anyáék is csak nagy ritkán szólnak rá, de akkor sem hallgat rájuk, szüleim mindent ráhagynak. Már nagyon elegem van! Imént is le lettem cseszve, mert minek vágok ilyen búval b@szott fejet...mondom öcsém miatt. Erre anyám azzal jött, hogy biztos én vagyok a hibás, meg biztos csúnyán nézek rá, ingerült hangon szólok hozzá! Tudjátok, ennyi idő után már valószínű, hogy az is vagyok!!!

2012. júl. 20. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ülj le szüleiddel, és mond el nekik, hogy nem a te dolgod nevelni az öcsédet, és ha mindent ráhagynak, ennek a nagybetűs életébe a kissrácnak nagyon-nagy hátulütője lesz.

Ha nem hallgatnak rád,te se próbáld nevelgetni.

Nem a te dolgod lenne rá világítani a helyzetre, mert szüleid válalták, de valakinek mindig bölcsebbnek és okosabbnak kell lenni. 15L

2012. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na ja...csak mindig azzal jönnek hogy nekem nincs elég türelmem hozzá :/

Most 1: ezen nem tudok változtatni igazán, bár rengetegszer próbáltam már

2: próbálok kedves lenni, ha ketten vagyunk, egész nap eljátszunk, kisebb hisztiket is szépen lerendezzük

3: szerintem senkinek nem lenne hozzá türelme, egyszerűen MINDENÉRT hisztizik, rá van szállva tesómra, ha ő itt van, akkor már az se mindegy, ki keni meg a nutellás kenyerét, ki segít neki kezet mosni...ilyenkor csak nővérem jó neki, holott eddig én is jó voltam.

2012. júl. 20. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Te is hagyj rá mindent, és örülj, hogy mostantól a nővéredet ugráltatja. Legalább megpróbáltad nevelni.
2012. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezt is fogom tenni. Csak rosszul esik, hogy engem nem is szeret :(
2012. júl. 20. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor a gyerekek többsége még erőszakos és csak akkor tudsz győzni ha igazi jellem vagy... légy rideg és ne mutass semmiféle érzelmet.egyébként erősebb is vagy,és ezt úgy is ki lehet használni h fizikailag nem bántalmazod.. ;)
2012. júl. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!