Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a barátomna...

Hogyan segíthetnék a barátomnak anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, 6 testvére van, apukája rokkantnyugdíjas, anyuka tanárnő. Egyetemre járnak 3-an, szóval szinte minden bevétel arra megy el, pedig dolgoznak ők is. Annyira sajnálom, és úgy segítenék neki, de egyszerűen nem engedi, erőltetni pedig nem szeretném, mert tudom, hogy milyen kellemetlenül érzi magát, ha feljön a téma. Olyan lelkiismeret-furdalásom van, ha kapok tőle valamit szülinapomra mert tudom, hogy mennyit kellett rá spórolnia. Szeretnék neki venni egy rendes cipőt, nadrágot, mert tönkrement az összes ruhája, de nem fogad el semmit, sőt még ha eszünk valamit a saját részemet se engedi kifizetni.


Kérdésem, hogy mi a helyes: trükközzek tovább, vagy hagyjam ezzel békén, hiszen sérti az önérzetét, és csak összerombolom vele a maradék büszkeségét? Közben persze tudom, hogy nagyon is jól jön neki, ha elrejtek a fiókjában egy kis pénzt, vagy valami nagyobb értékű ajándékot veszek szülinapjára, esetleg meglepem a családját valami vacsival.


(Egyszer már írtam ki kérdést, kb. másfél éve, de nem találom, valószínűleg a régi felhasználónevemmel, úgyhogy előre is bocsánat, akinek szúrja a szemét.)


2012. júl. 20. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukájának add oda vagy valamelyik testvérének,hogy adja oda ő.
2012. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Fiú vagy lány? És te? Ezektől sok minden függ.
2012. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ez eszembe se jutott!:)


Én vagyok a lány, ezért nehezebb a dolog.

19 éves vagyok, ő pedig 23.

2012. júl. 20. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. tudsz leméred egy pólóját, és ez alapján veszel neki egy újat ajándékba, vagy leméred a cipője belső talphosszát és ha ez alapján veszel a méret szinte biztos hogy jó lesz. Amit meg megvettél nem hinném hogy vissza fogja utasítani mivel kb. megmondhatod neki ha nem fogadja el akkor te dobhatod ki.
2012. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, ezeket megtehetek, de olyan lealacsonyító neki, hogy a barátnője vesz neki ruhát. Egyszer már nagyon zavarba hoztam így, többé nem szeretném.
2012. júl. 20. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd a ruhát, pl. mikor találkoztok veszel előre neki valami finomat, én nagyon szeretem a pogácsát pl és azt megeszitek ketten. A kiadással járó szórakozást meg hanyagoljátok.
2012. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szóról szóra már fel volt téve ez a kérdés.
2012. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Te dolgozol vagy a családod jó anyagi helyzetben van, hogy tudsz segíteni? Amugy tényleg ha már megveszed a ruhá csak elfogadja, mert mond meg neki te különben kidobnád.:)

Amugy én sohaaa egy pasinak se fizetnék semmit még ha tudnám , hogy szeret akkor se. Volt egy fiú akivel csak úgy "összejártam", de azért adogattam neki pénzt, hol 20 hol 50ezreket úgy, hogy én nem dolgoztam és egy-két hónap alatt több százezreket adtam neki. Ezek után én azt mondom, hogy soha senkinek nem fizetek.

2012. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad trükközni. Ha sérti az önérzetét, akkor ne vegyél neki drágább ajándékot, mint amit te kapsz tőle. Ha nagyon ki akarsz tenni magadért, akkor saját készítésű dolgokat adj. mondjuk süss sütit. varjál pólót. köss pulóvert. ilyesmi. azt biztos elfogadja örömmel.

Annyit tudsz még segíteni, hogy nem mész vele fizetős programokra, csak ingyenesre. Ez a maximum amit tehetsz. És joggal megalázó neki, hogy a barátnője drágább dolgokat akar neki adni mint amit ő megengedhet hogy visszaadjon. Ezzel nagyon kellemetlen helyzetbe hozod, és ha sokáig ragaszkodsz a jótékonysághoz kéretlenül, akkor megmérgezed a kapcsolatot.


33/N

2012. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok, de azért futja alapvető dolgokra, és esetleg marad is annyi, hogy tudnánk nekik segíteni.
2012. júl. 20. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!