Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, egy nálam egy évvel idősebb fiú, Kristófnak hívják, aki olyan, mintha a testvérem lenne, és neki is olyan vagyok én. Szeretek vele lenni, mert olyankor úgy érzem, teljes vagyok, mert ő egy darab belőlem. Viszont nagyon züllött élete volt, amit megbánt már, de egyszerűen képtelen arra, hogy továbblépjen. Itt most nem cigire és alkoholra meg drogra gondolok, ő abszolút az a típus, aki ilyenhez hozzá sem nyúlna soha. Egyszerűen csak "eladta a lelkét", ahogy ő mondta, amióta meghalt a barátnője. látom rajta, hogy szenved, de nem tud változtatni az életén, és tudjuk mindketten, hogyha nem segít neki valaki, egyre mélyebbre fog süllyedni. Én megígértem, hogy mellette állok, és el is fogadta, csak sajnos ő sem tudja, hogyan segíthetek rajta. Kristóf adrenalinfüggő, ezért elsősorban arról kéne lebeszélnem, hogy veszélyes helyzetekbe kerüljön, de sajnos ez nem olyan egyszerű. Kb. 20 km-nyire lakunk egymástól, és elég ritkán tudunk találkozni. Ő nagyon fontos nekem, mint ahogy mondtam, olyan, akár egy testvér, és nem akarom elveszíteni, és látom, hogy ő is küzd, próbálkozik, aztán feladja, mert úgy érzi, ne elég erős hozzá.

Rajtam kívül nincs közeli barátja, azt mondja, nem akar senkire sem barátként tekinteni rajtam kívül, csak haverjai vannak. A családjáról sosem beszél, annyit tudok, hogy az anyukájával él, de egyáltalán nem olyan a kapcsolat köztük, mint egy anya-fia kapcsolat. Azt mondta, ez persze nem az anyukája hibája, csak egyszerűen az anyja túl jó ahhoz, hogy egy ilyen züllött fia legyen, mint Kristóf.

Fogalmam sincs, mit tehetnék. Nagyon szeretnék segíteni rajta, és ő is ki akar mászni az egészből. Vissza akarja kapni a lelkét. Amióta elvesztette a barátnőjét, a hitét is elvesztette. (Katolikus volt, azt hiszem.)

Segítsetek, kérlek. Tényleg nem tudom, hogyan segíthetnék rajta.


17/L, ő 18/F


2012. ápr. 30. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Menjen el pszichológushoz, ide nem jézusbézus kell, hanem szakember segítsége, aki segít neki mindezt feldolgozni.
2012. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!