Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az édesanya korai halála...

Az édesanya korai halála miatt lehet visszahúzódó egy gyerek?

Figyelt kérdés
12 éves volt mikor az anyukája meghalt. Amúgyis egy gyámoltalan kislány volt, de utána csak még inkább magába fordult. Azóta 23 éves lett, de nagyon visszahúzódó, nem tud az emberekkel kapcsolatokat kialakítani, párkapcsolata sem volt még. Ez lehet az oka?
2012. jan. 8. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van melletted egy igaz barát, ő bármiben a segítségedre lehet. Egyedül nagyon nehéz feldolgozni akármit is, főleg az édesanyánk elvesztését. Ez is lehet egy ok, a sok közül...
2012. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen szinten ez is lehet az oka, bár nem biztos, hogy erre kell ráfogni a dolgot. Nekem 2 éves koromban halt meg anyukám, most 15 vagyok, én is nehezen nyílok meg, de nem csak emiatt. Ez is közre játszik a dologban, de nem teljesen ez az oka. Nehezen engedek közel magamhoz bárkit is, nem szeretek az érzéseimről beszélni és nagyon könnyen megbántok embereket a nyers modorommal. Úgy gondolom, hogy ez leginkább amiatt van, hogy sok emberben csalódnom kellett már, és nem akarok még több fájdalmat, illetve nem akarok még több embert elveszíteni. Nem engedem közel magamhoz az embereket, hogy ne tudjanak hátba szúrni. Persze, ennek köze van anyu halálához is, de nem ennek tulajdonítom a dolgot. Amikor valakit közel engedek magamhoz, akkor közel is tartom magamhoz, mostanában egyre könnyebben megnyílok és örülök is neki. A legjobb barátaim nagyon sokat segítettek nekem abban, hogy ne legyek olyan visszahúzódó. Velem ellentétben tesóm sokkal nyitottabb, könnyen ismerkedik és nagyon hamar közel engedi magához az embereket. Szerintem túl sok köze nincs ehhez az anya elveszítésének, max. egy kicsi.
2012. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármi miatt lehet visszahúzódó egy gyerek vagy felnőtt, mindegy mennyi idős. Az én szüleim élnek, egyik sem halt meg (szerencsére). Ennek ellenére nagyon zárkózott vagyok (ahogy mások mondják). Volt már párkapcsolatom, de a személyiségemnek köszönhetően véget is ért hamar. Hiszen, ha a párunk nem tud velünk kommunikálni, akkor az egész kapcsolatnak semmi értelme. Barátaim szintén nincsenek, egyáltalán, és ezt szó szerint értem. Egy barátom sincs már hosszú évek óta, amióta véget ért az általános iskola. (akkor sem voltak kimondottan barátaim, inkább haverok) Soha senkivel nem beszélek a családomon kívül (a szűk családra, szülőkre gondolok), még az unokatestvéremmel is képtelen vagyok anélkül beszélgetni, hogy el ne csuklana a hangom, el ne pirulnék (ok nélkül) és rosszul ne lennék fizikailag. Munkám természetesen nincs, hiszen az utcára sem tudok kimenni kíséret nélkül (agorafóbiám van). Olyan rosszulléteim, pánikrohamaim vannak, hogy gyakorlatilag semmit nem csinálok soha, csak itthon ücsörgök egyedül. Egy ideig pszichiáterhez jártam, aki megállapította, hogy szociofób vagyok, enyhe agorafóbiám van és pánikbeteg vagyok. Ezzel persze nem mentem semmire, adott gyógyszert, ami elfogyott, és nem tudok újat venni, mert csak receptre lehet kapni, de már a pszichiáterhez is képtelen vagyok elmenni. Oda sikerült visszavezetnünk a dolgokat az orvossal, hogy a szüleim annyira elzártak a külvilágtól, hogy gyakorlatilag életképtelen lettem és csak úgy tudok létezni, ha itthon vagyok, vagy segítenek nekem mindenben.


És nem halt meg egyik szülőm sem...


Nekem az a véleményem, hogy mindennek oka van, de az ok lényegtelen, hiszen a jelenlegi állapot a fontos, nem a múlt. Ha akarsz, nagyon akarsz, akkor talán tudsz változtatni a dolgokon. Én megpróbáltam és nem sikerült egyenlőre, de nem adom fel, eldöntöttem, hogy "normális" ember leszek egyszer.


21/L

2012. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs ott vki, aki kirángatná ebből? Egy barát/nő? Részben lehet ok, de ott vannak a gének is. Kellene neki egy kis segítség.
2012. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!