Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a kutyámat erről? (Elég idegesítő, és veszélyes szokás).

Figyelt kérdés

A kutyám nem tudja elviselni, ha másik kutyát simogatok. Se azt, ha valaki a saját kutyáját simogatja. Mindig ő akar a középpontban lenni. És ez egészen kisora óta így van. Kicsiként is, ha odajött hozzám egy kutya, én pedig simogattam, akkor félretolta a testével és, vagy odajött hozzám, hogy őt simogassam, vagy elhívta játszani a kutyát.

Mikor elengedtem a kutyajátszótéren, akkor is a gazdikhoz rohant oda, kiörömködte magát, majd ment a többi kutyához, de folyton visszajött hozzánk is és a többi emberhez is.

Valamelyik nap egy pit bullal engedtem el őt a futtatón. Eljátszottak, rohangáltak. Aztán a másik kutya felvett valamit a földről, a gazdája pedig leszidta, odaguggolt elé, és elvette tőle. Erre odarohant a kutyám, és elkezdett ugrálni a gazdájára. Nem tetszett a pitnek, hogy ott szemtelenkedik a kutyám, ezért neki akart menni, és az enyém visszatámadott. De leállítottuk őket, úgyhogy egyik kutya se tudta megharapni a másikat. Utána már futkároztak is tovább, csak megbeszéltük, hogy senki nem nyúl egyik kutyához sem.

Tegnap pedig egy golden retriever futott oda hozzánk. A goldi állandóan rámugrált, akárhányszor fordítottam neki hátat. Elég makacs kutya. :D Ez se tetszett a kutyámnak, de akkor pórázon volt, és anyu fogta. De láttam rajta, hogy neki akar menni a kutyának. Ezért gyorsan eldobtam a goldennek egy botot, kiadtam a kutyámnak az "ül" parancsot, és megdögönyöztem, hogy tudja, hogy őt szeretem.

Erről hogy lehetne leszoktatni? Mert azt tudom, hogy elég sok kutya nem szereti, ha a gazdája más kutyát simogat, de azt nem tudom megérteni, hogy miért baj, ha egy idegen simogat egy másik kutyát?


2011. jan. 31. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Az én kutyám sem engedi, hogy más kutyát simogassak, mire lehajolnék az idegen kutyához, addigra már ott terem, és mindent elkövet, hogy megakadályozza.

Lám, a kutyák is önzőek, nem csak az ember!

2011. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez NEM önzés és nem természetes reakció a kutyától,hanem súlyos dominanciaprobléma.

A falkatag soha nem szólhat bele abba,hogy a domináns egyed,a falkavezér mikor mit csinál,hogyan kommunikál mással.A kutyád nem tisztel,ezért engedi ezt meg magának.

Minél sürgősebben fel kell keresni ilyen kutyával rehabilitáció-szocializáció foglalkozást.

Azzal,hogy megdögönyözted,erősítetted benne azt,hogy jót csinált.

Merre laksz?

2011. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen,bajok vannak a dominanciával!

Ez nem természetes viselkedés!Az én kutyáim nem foglalkoznak azzal ha más kutyát simogatok!

Amúgy milyen kutya és mennyi idős?

Nem ártana neki egy kutyasuli sem!

2011. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem így kéne lennie, ezért is tettem fel a kérdést. Csak én nem tudom, hogyan oldjam meg.


Azért adtam ki neki az "ül" parancsot, hogy azért kapja a dögönyözést, nem pedig a rossz viselkedésért.


De akkor miért zavarja, ha más ember is simogatja a kutyákat?


Járunk kutyaiskolába.


9 hónapos amstaff. Nem ugrana egyből neki a kutyáknak ilyenkor, csak valamelyik nem tűri el, hogy a kutyám félre tolja őt, vagy ott ugrándozzon, és ezzel kiharcolja magának a támadást.

2011. jan. 31. 16:24
 5/11 Ninna ♥ ***** válasza:
Igen, ez rangsor és dominancia probléma, de legfőképpen a rangsor problémája. 9 hónaposan még most alakulgat a rangsor, mindent tegyél meg annak érdekében, hogy sikerüljön a vezér pozíciót megszerezned, erre csak az a megoldás. Hisz tudod, a falkavezérnek nem kell engedélyt se kérnie arról, hogy mit csinál, kit simogat meg, hova megy stb. A kutyád a falkavezér, és nem engedi, hogy más kutyát megsimogass.
2011. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ez lehet a probléma. :S

Akkor most mit csináljak?

2011. jan. 31. 16:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Amstaff? együttérzek. De ez különös viselkedés, a 4 amstaffom közül egyik sem volt ilyen. Talán keress fel egy szakembert. Biztos, hogy rangsor probléma, de mielőbb le kell verni a hülye kis felfogását, mert elfajulhat a helyzet.. Nekem még a nadrágszárat rángata,de ott leromboltam a hatalmat , nehogy komolyabban megsérüljek, vagy megsérüljön ő később.
2011. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem más kutyák simogatásáról van szó, akkor el tudod zavarni magadtól a kutyád? Mert igazából ez lenne a lényeg. Hogyha más kutyát akarsz simogatni, akkor elzavarod onnan, ugyanis jogod van hozzá.
2011. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huh, hát nem is tudom. Legtöbbször engedi, hogy simogassam a kutyákat. Csak odajön ő is és pofátlankodik.

Leginkább az zavarja, ha rámugrálnak. De az viszont nagyon is..

2011. jan. 31. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
sak azért csinálja mert téged alapvetően egy vezetői szerepben szeretne látni és lát is valószínűleg sokszor-viszont amikor te egy kihívó, ugráló, izgatott, nem alázatos kutyával foglalkozol azt az üzenetet közvetíted felé, hogy mégsem te vagy a falkavezér-ezért fejezi ki a nemtetszését! (a falkavezér ignorálja és nem jutalmazza az instabil, nyugtalan egyedeket)
2011. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!