Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudunk közös nevezőre...

Nem tudunk közös nevezőre jutni a névválasztásban: férjem Balázst akar, én Flóriánt (együtt a kettőt nem). Nekem nem tetszik a Balázs, neki meg a Flórián. Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 21:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Értelemszeűen keresni kell egy harmadikat,ami mindenkinek tetszik.
2012. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Ha a kettő közül egyik sem, és a kettő együtt sem, talán egy harmadik lehetőségben gondolkozzatok. Olyan név, ami a családhoz köthető, pl. valamelyik nagypapa neve.
2012. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Harmadik nevet kell keresni, amit mindketten elfogadtok.
2012. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
69%

Én Balázs felé húzok:) nem csak azért mert párom is Balázs, de tudni kellene mi vezeték név és ahhoz jó csengő név kell:) Flórián egyből nekem az a hely jut eszembe ami itt van nem messze tőlünk:) Flórián tér:)

Én mikor kerestem nevet, megnéztem mindig a név jelentését is:) És a Noémi lett a vége (gyönyörűségem a jelentése):) És nem csúnya lány, nyert egy szépségversenyt is:)


Hajrá:) és ne hagyd magad ha találsz még egy másik nevet is:)

2012. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Néhány szempont a további agyaláshoz, ha itt válaszolsz, szívesen leírom a véleményem, ill. lehet, h mások is.


1. Mi a vezetéknév?

2. Vannak-e testvérek, ha igen, nekik mi a keresztnevük?

3. Gondolkodtok két névben, vagy ragaszkodtok az egyhez?

4. Ha két keresztnév, lehet alliteráló?

2012. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Te az vagy aki korábban is tett fel kérdést és a Flórián a lovas hapsi volt? :) ha nem akkor bocsi. Egyébként nehéz kérdés, nálunk is hasonló volt 3 gyerekünk van, 2 fiú elsőnél én engedtem, másodiknál apa.
2012. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 senkisemtudja válasza:
100%

Vezetéknévvel együtt érdekesebb lenne, mint a fontos első benyomás.

Egyébként meg ha ezen összevesztek, akkor a számtalan nevelési kérdés során meg is utáljátok egymást.

2012. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Valóban számít a vezetéknév is, mert pl. hogy hangzik: Darázs Balázs, vagy: Kóczián Flórián? :)

Esetleg dobjatok fel egy százast :)

2012. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat, az ötleteket, tippeket. Sajnos ezt a két nevet is iszonyatosan nehéz volt megtalálnunk, és mindketten kötjük is az ebet a karóhoz. Én még inkább alkalmazkodnék, és belemennék abba, hogy egy másik nevet kapjon (ami nem is a Balázs, és nem is a Flórián), de a férjem hajthatatlan.

És akkor válaszolnék is, először a hatodik válaszolónak:

a vezetéknevet nem szeretném leírni, a lényeg az, hogy "ts"-sel végződik. Testvérek vannak, hárman is (Nóra, Flóra és Janka). Lehet, hogy ezekhez jobban passzolna a Balázs, de én nagyon nem vagyok vele kibékülve. Két keresztnevet semmiképp sem szeretnénk adni, a lányoknak sem adtunk, neki sem szándékozunk.


Hetes válaszoló: nem, nem én vagyok az, bár a kérdést is olvastam annak idején (ha jól emlékszem pár hónapja írták ki), és a lovas hapsit is láttam már (de semmi köze nincs a névválasztásunkhoz, egyszerűen tetszik a Flórián név).

2012. júl. 21. 21:37
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Igen nem is azt gondoltam hogy a lovas hapsi miatt akarja adni MINDENKI :)) csak azt hittem hogy ugyanaz a személy vagy mert ott is végül a Balázs felé tendált a dolog.
2012. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!