Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik név tetszik jobban:...

Melyik név tetszik jobban: Iván vagy Flórián? Milyen ember jut eszetekbe e két név hallatán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokak azt fogják írni, hogy az ilyen és ehhez hasonló neveket a kisebbségek szokták adni a gyermekeiknek. Igaz, hogy én nem vagyok kisebbség, de mindkét névhez személyes okok fűznek, és nagyon tetszik mind hangzásuk (főleg a Flóriáné), mind a jelentésük (itt pedig az Iváné). Nektek melyik tetszik jobban? 10-es skálán hány pontot adnátok rá? Milyen ember jut eszetekbe róluk? Adátok a gyermekeiteknek?
2011. jún. 24. 12:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az Iván tetszik jobban. A Flóriánnal csak az a bajom, hogy volt egy mesekönyvem ami egy majom családról szólt és abban volt a nagybácsi a Pávián Flórián. Szóval, ha meghallom a Flórián nevet ez jut eszembe.
2011. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 napietus ***** válasza:
77%
nekem az Iván tetszik, a Flórián túl lágy hangzású az én fülemnek. ugyanakkor a tűzoltók védőszentje :) tehát 10-es skálán Iván 10, Flórián 7.
2011. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
84%

Én ha választanom kellene: Iván

Egy ilyen nevű férfiról egy határozott, ambiciózus ember jut eszembe.

A Flórián nem tetszik. Kicsit nőies, a becézése is Flóri (mint a női Flórának) meg rögtön a Flórián tér jutott eszembe

2011. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
59%

Iván: Rettegett Iván.

Flórián: Lenn a délibábos Flóriánon, megakadt a szemem egy skinheadlányon...


Nekem ez jut előszöt eszembe. Amúgy igazából nekem egyiksem tetszik, de ha nagyon választani kéne, akkor inkább Iván.

2011. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
67%
Iván! A flórián olyan furcsán hangzik...
2011. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
80%
Az Iván sokkal jobb, bár az sem tetszik annyira... De a Flórián valahogyan komolytalanul hangzik:D
2011. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
52%
A Flórián jobb szerintem! De a vezetéknevet is vedd hozzá, úgy dönts! 10-esen az Iván 4, a Flórián nálam 6 pont kb... Ivánról egy kis.-i srác jut eszembe a városkánkból, a másikról pedig Albert Flórián. Őszintén szólva, én egyiket sem adnám a gyerekemnek. De megértem, ha valakinek tetszenek- ízlések és pofonok.
2011. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a Flórián borzasztó.. Nekem egy susogós melegítős, aranyláncos panelproletár jut róla eszembe, bocsi. Az Ivánnal nincs bajom, szerintem az jó:)
2011. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 :) :) :) ***** válasza:
37%
Nekem egyik se tetszik kicsit se.Szerintem ne add egyiket se a gyerekednek(ha ezért kérded)
2011. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy őszintén leírtátok a véleményeiteket!


(Kedves Első válaszoló! Nagyon jót nevettem ezen a "Pávián Flórián"-on :D)


Különben amikor a családomnak felhoztam, akkor teljesen bolondnak néztek (Anyukámat kivéve), hogy honnan a fenéből találtam ki ezt a két nevet? Hiába mondom, hogy nekem ez tetszik, az egyik családtagom humorosan megjegyezte, hogy "Flórián, üzletközpont Óbudán", és azóta egy kicsit elment tőle a kedvem, mert lehet, hogy egy ilyen, különlegesebb nevű gyereket majd csúfolnának az óvódában/iskolában/munkahelyén, és átkoztá a szüleit, hogy ilyen nevet kapott.


Ja, eddig az Iván 6-nak, a Flórián pedig egy embernek tetszik/tetszett.


És még egy kérdés: az Ivánt hogy lehet becézni?

2011. jún. 24. 12:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!