Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudunk közös nevezőre...

Nem tudunk közös nevezőre jutni a névválasztásban: férjem Balázst akar, én Flóriánt (együtt a kettőt nem). Nekem nem tetszik a Balázs, neki meg a Flórián. Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 21:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a Flórián nagyon nem tetszik, akkor már inkább a Balázs. Ha nekem fiam lesz, Tamás lesz, szerintem a legszebb férfinév!
2012. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
35%
szerintem az anyának több joga van a névválasztáshoz..de mindegy.
2012. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a Balázs tetszik, a Flórián nem. De olyan nevet kellene választanotok ami mindkettőtöknek tetszik.
2012. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%
Flóra szép lánynév de a Flórián egyáltalán nem tetszik. A Balázs viszont szép név, adnám is a gyerekemnek. De ha nem tudtok választani akkor egy 3. név kell.
2012. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy írtad, van már 3 pici lányotok, akik a Nóra, Flóra, Janka neveket kapták. Semmi nagyzolás; átlagos, szép női nevek. Nyilván nem magától értetődő, számomra mégis érthetetlen, hogyan merülhetett fel benned a Flórián név? Az egy dolog, hogy nekem nem tetszik, ízlések és pofonok, stb., de úgy gondolom alapból nem egy nyerő párosítás ezt a nevet adni, amikor már van egy Flórátok. Vagy a lányoknál is végül a párod győzedelmeskedett? A Balázs névvel kapcsolatban sincsenek különösebb érzéseim. Markáns, divatos férfi név. Ráadásul egyre ritkábban hallani, hogy ezt a nevet adják az újszülötteknek, szóval nem mondanám hogy elcsépelt. Ha mégsem tudtok dűlőre jutni, 3. név! Van olyan, ami esetleg nálad, vagy a párodnál még felmerült?
2012. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
31%
Legyen Balázs! A Flórián nagyon csúnya név... :)
2012. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mi lett a neve, szabad érdeklődni? :)
2016. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha semmiképp nem tudtok megegyezni, akkor szerintem annak kellene engedni az álláspontjából, akinek a vezetéknevét kapta. Ha az apáét, akkor anya meg adhassa a keresztnevet.
2017. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

A Flóriàn jelentése:viràgos,viràgzó a Balàzs jelentése:kiràly,uralkodó

Egyébként szerintem a Balàzs jobban illik a lànyokhoz

2019. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!