Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni a női...

Hogyan lehet kezelni a női agressziót?

Figyelt kérdés
Sajnos a családban is lehet tapasztalni, de úgy általában véve is érdekelne, hogy van-e rá "gyógymód"?
2012. júl. 22. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Meglehetősen általános a kérdésed. Definiálhatnád a "női agressziót", esetleg példákat hozhatnál - az biztos több válaszadót ihletne meg...
2012. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet ezen érteni? Sértődés,gúnyolódás,rosszindulatú pletyka,áskálódás stb.
2012. júl. 22. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Elég összetett kérdés, de egyik példát sem nevezném agressziónak. Attól függ kicsinálja ezt.. ha a szomszéd néni akkor ráhagyod, ha a párod akkor más tészta... nem vagyunk gondolatolvasók írhatnál bővebben.....
2012. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akokr nekem férfi agresszióm van elég nagy pedig nő vagyok :)

Magamról tudom, hogy ha hülye vagyok épp akkor fogom és vagy a vércukorszintem esett le (akkor valamit pocikának) vagy túl sok az energiám, hát inkább mindenki meneküljön vagy én rohanok lábost sikálni, biciglizni. Azért az egy show mikor nyitott ablaknál káromkodva dörzsölöm a tűzhelyt felemlegetve a rántásnak azt az anyukáját.... :D


De a kérdésed nem ez volt hanem az áskálódás, hiszti...hát fajtája válogatja kitől is jön. Ha anyuka vagy anyós akkor az már rögbezárt ott a költözés, testvér, sogornők ilyenek még taníthatók nyugodtan intézni lehet úgy, hogy tanuljon a sját leckéjéből vagy buktassa csak le magát a többiek elött. Mert ugye ha kétszínűn űzi az ipart ellened a háttérben próbálva azért mások elött jobb színben feltűnni hengfelvétel, videó vagy tanút elbújtatni mikor ellened mondogat lehet.

A kollega meg ugye kicsit nehezebb is mert ott már sok forog kockán s törtetőbb is lehet valaki.

2012. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Mit nem lehet ezen érteni? Sértődés,gúnyolódás,rosszindulatú pletyka,áskálódás stb.

"


Az #1 próbál neked segíteni, te meg ekkora tahó vagy!

Mellesleg a felsorolt dolgok egyike sem agresszió. Kicsit kevered a szezont a fazonnal. Olvass utána...

2012. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Az #1 próbál neked segíteni, te meg ekkora tahó vagy!"


Miért is voltam tahó? Konkrétan mi alapján nevezel tahónak?


"Mellesleg a felsorolt dolgok egyike sem agresszió. Kicsit kevered a szezont a fazonnal. Olvass utána..."


Mellesleg a felsorolt dolgok agressziós megnyilvánulások, az a te alulinformáltságod hibája, hogy ilyen csőlátású vagy. Etológia,pszichológia. Mond neked valamit a két tudományág? Gondolom nem sokat, mert ha kicsit is elmélyedtél volna benne, akkor tudnád, hogy a fizikai agresszió csak az agresszió egyik formája és ezen kívül még több is van,lásd a felsoroltakat melyek a nőkre jellemzőbbek,éppúgy mint a fizikai erőszak a férfiakra. És az ilyeneket pontozzák fel....

2012. júl. 22. 14:37
 7/12 A kérdező kommentje:
2012. júl. 22. 14:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Amúgy ez a fajta agresszió minden ember sajátja. Pl én mint NŐ nem vagyok pletykás, de a sogórnőm az. Viszont agybeteg leszek ha éhes vagyok, és nem ehetek azonnal, a sogórnőm nem lesz agybeteg. Ezek unkább tulajdonságok, amiket vagy erősítünk vagy elnyomunk magunkban. Pl a nők 95% szenved a PREmenstruációs tünetektől, de fingja sincs, hogy mi is a baja olynakor. Előszeretettel fogják az idegrohamokat a teliholdra, a szélre, a napra, a hóra, az esőre...mindegy mire, csak ők maguk ne legyenek hibásak. Pedig azok vagyunk :-)

Kezelni ki szeretné? Hogyan lehet kezelni? Én hogyan kezelem a saját elmebajomat? Vagy a párom hogyan kezeli az én elmebajomat? Mi a kérdés? Én úgy kezelem, hogy erőteljesen visszafogom magam. A párom pedig úgy kezeli amikor én nem tudom kezelni, hogy rámhagyja, rámhagyja az ordítást, a káanyázást, rám hagy mjndent, otthagy a fenébe, duzzogjak, törjek zúzzak, kiröhög, és elmegy. Én meg török zúzok, csomagolok, pakolok, költözök, viszemagyereketis! 20 perc és elmúlik :-D

Néha elég szardolog nőnek lenni:)

2012. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A "mit nem lehet ezen érteni?" nem egy tahó stílusban feltett kérdés?

Mellesleg te agressziót írtál, és nem nyelvi agressziót. Az agresszió az erőszakos cselekvés. Pl. verekedés.

Szóval legközelebb pontosan fogalmazz!


Egyébként gyanítom, hogy azért tetted fel a kérdést, hogy magadat kezeld. Eléggé duli-fuli stílusod van. Egyből ugrasz mindenre.

Csigalom és nyugavér!

2012. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet ezen érteni? Sértődés,gúnyolódás,rosszindulatú pletyka,áskálódás stb.



Ez meg micsoda stílus, már ne haragudj? Tipikus agresszív kismalac reakció, hogy stílusos legyek:)


Egyébként amiket felsoroltál, egyik sem agresszió, hanem egyszerűen jellemhiba. Az agresszív ember hamar dühbe gurul, támad, hisztérikus. Fogalomzavar...

2012. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!