Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy ilyen helyzete...

Hogyan kell egy ilyen helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok,a mamám 82 éves.Nagyon kedves,nagyon aranyos és energikus ember.Ritkán hagyja el magát,akkor is betegségek miatt.A múlt télen vírusos fertőzése volt,nagyon aggódtam miatta.Öreg már sajnos,és most ezért aggódok.Rengeteget mesélt a háborúról,a szüleiről,az akkori életről..hihetetlenül sokat megnevettetett,a mai napig is meg tud nevettetni.Ma is vele nevettem,és nagyon jól esett,hogy olyat mesélt,hogy kint volt a kertbe és dolgozott..,mert tudom,hogy még nem hagyta el magát.

De félek,hogy egyszer csak egyszerűen öregségben elalszik.Nagyon félek attól,hogy nem tudok elbúcsúzni tőle.Mostanában elég sokat gondolok erre a dologra,úgy érzem,hogy többet át kellene mennem hozzá.De a másik,hogy ugye nyári szünet van,és ilyenkor ezt ki kell használnom,mert ha nem teszem,akkor meg év közben akarok majd csavarogni,de az meg most nagyon nem fog menni,mivel szakközepes vagyok és szeptembertől 11.osztályos leszek..:/ azzal fenyegettek,hogy az meg nagyon nehéz.


Összefoglalva:félek,hogy a mama bármikor meghalhat és nem tudom,hogy hogyan kezeljem ezt a dolgot még így most..utána ha meghal,akkor már a gyászt jobban tudom majd kezelni szerintem,mint most ezt a félelmet.Múltkor is sírtam a dolog miatt,mikor elmondtam egy ismerősömnek,hogy ettől félek..

és most is sírva írom ide az érzéseimet.:(


Tudom,hogy ez is a gyász része,amikor az ember a halál lehetőségével szembesül..de ezt nem tudom kezelni egyáltalán.


16/L


2012. júl. 17. 03:22
 1/8 anonim ***** válasza:
beszéld meg vele. ha ennyire jó a kapcsolatotok, beszéld meg vele. valószínűleg ő is tudja, hogy nem fog még ötven évig élni.
2012. júl. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz ezen és főleg ne beszélj neki a halálról! Igaz,hogy már nem fiatal,de ha egészséges és még dolgozik a kertjében,élhet még 8-10 évig is.

Egy fiatal is meghalhat bármikor,ez nem a kor függvénye.

Szeresd,látogasd sűrűn,beszélgess vele. Ez a legjobb,amit tehetsz. A szünetben is szakíts rá időt. A szünet azért nem arról szól,hogy állandóan bulizni kell! Legfeljebb több a szabadidőd,mint amikor suli van.

2012. júl. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondani egyszer mindenki meg fog halni. Valahol szerintem mindenkinek meg van írva mikor hal meg! Beszélgess vele erről.
2012. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg megint azt mondom, hogy kár ezt szóba hozni előtte, minek szomorítanád el? Aztán meg nem azt mondom, hogy ne járj bulizni, de ha ennyire szereted, csak van rá egy kis időd? És nem kellene ezen gondolkoznod, elvégre akkor sirathatnál előre minden embert, akit szeretsz.
2012. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De jó olvasni, hogy van aki törődik így a nagymamájával! Ne félj, ha úgy is történne, hogy hirtelen megy el, akkor gondolj majd arra, mennyi örömet adtál neki és ő neked! De inkább ne gondolj erre és látogasd minél gyakrabban, ha teheted!
2012. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 82 éves egyáltalán nem olyan öreg, hogy számítani kelljen az elmenetelére. Mamám 83 éves, papám 89, a másik nagyim 87 (az ő férje már fiatalon meghalt..). Az idősebb nagyim és a papám már nem 100asok, sőt, a nagyinál komoly mentális problémák vannak, de él. Úgyhogy ha a te mamád egyébként teljesen oké, akkor még sok év, mire annyira leépül testileg-szellemileg, hogy számítani kelljen arra, hogy meghal. Egészséges öreg nem hal meg csak azért, mert elmúlt 80 éves.
2012. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma is voltam nála és szegény most rengeteget beszélt nekem a papáról.Őt már sajnos nem ismerhettem,de ahogy elmondta,természetre teljesen olyan volt,mint én.Engem ugyan örökbe fogadtak,de ez úgy látszik,hogy semmit sem jelent,hiszen természetre totál olyan vagyok,mint a papa volt.:)


Nem járok bulizni,csak néha így a szomszédoknál szoktam eltölteni az időt,meg moziba járok..és olyankor is félek,hogy hátha arra megyek haza,hogy meghalt..

nem említettem neki a dolgot,hogy félek..

2012. júl. 17. 16:05
 8/8 anonim ***** válasza:
részvétem. :( mondjuk nem valószínű, de én akkor is azt mondom, hogy beszélj vele. nyugodtan.
2012. júl. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!