Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem meg fog halni, bő...

A testvérem meg fog halni, bő egy éve van hátra az orvosok szerint. Már "elfogadta" a dolgot, készített egy bakancslistát viszont nincs sok pénze meg nekem se. Kölcsönt vegyek fel?

Figyelt kérdés

Szerepel rajta a motorozás is, persze a jogsit nem tenne le hozzá mert minek...

Szívesen segítem amiben tudom, de most sikerült venni egy házat a feleségemmel és babát szeretnénk minél hamarabb.

Egy sokmilliós kölcsönt nem tudnánk hamar visszafizetni, gyakorlatilag csak 10-20 év múlva, de tesóm nagyon fontos nekem.


2012. júl. 22. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem nagyon értem ezt az egészet!

Az öcséd motorozni akar, motor, és jogosítvány nélkül? Vezetni azért azt tud? Meg mi az a bakancslista? Szerencse, hogy csak motorozni akar, és nem helikoptert vezetni. Mellesleg ha elkapják jogsi nélkül, félholtan, mert balesetet okozott, akkor már az se sokat számít, ha lopta a motort is.

2012. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Oké, fontos az öcséd, felveszel miatta sokmilliót 10-20 évre.Azért mert valaki azt mondta, hogy 1 éve van hátra.Nagyon megható gesztus.

De!Valaki tudja garantálni, hogy te még élni fogsz 10-20 évet? Bárki bármikor meghalhat.Fejedre esik egy tégla, elüt egy autó,bármi történhet veled is.Akkor a családoddal mi lesz?A feleséged és a gyereked fizeti vissza?

Ne haragudj, de egyrészt én nem hinném el, hogy 1 évem van hátra, nem törődnék bele. Másrészt pedig semmiképpen nem vennék fel sokmilliót a bakancslistára.Orvosra,gyógyításra esetleg.

2012. júl. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha motorozni akar, béreljen. Akkor mindenki olcsón megússza.
2012. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Az egész felelőtlenség lenne.Nem is értem,mi az hogy azt mondják,egy éved van.Akkor leülök és várom a halált,vagy mi?Másik:a feleséged tudja,hogy el akarod adósítani magatokat egy életre adott esetben? Az gyerekeid jövője szerintem fontosabb.EGyébként ha már hitelt vennék fel,a gyógyulásra költeném,nem a temetésre.Harmadrészt pedig belegondoltatok abba,hogy oké,szerzel egy motort,de nincs jogsija? Itt most nálunk egy ikerpár szenvedett motoros balesetet.Nem volt rá jogsijuk,de jó poén volt.És kit vesznek elő?A vétlen autóst,mert nem adott elsőbbséget (hogyan tehette volna,mikor 100-al jöttek,nem is látta őket mikor szétnézett). Gondoljátok át az egészet.
2012. júl. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú a történet,ugyanakkor nem értem!

Én is azt mondom a gyógyulással és az egy év meghosszabításával kellene elsősorban foglalkozni!!!

A másik:most mire is kellene milliókat felvenni? Vesztek egy motort: Egy kismotor,robogó nem kerül,annyiba és egyébként sem vezetheti. Keressetek egy motoros bandát,és tuti találtok olyat,akik egy beteg gyereket szívesen elviszenk néha egy két körre.

2012. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14es: a debreceni balesetről beszélsz? barátnőm a saját szemével látta, nagyon durva lehetett...


nem is tudtam, h a srácnak nem volt jogsija. és tényleg ez a legrosszabb, hogy míg a vétkes meghalt, őt nem lehet hibáztatni, így majd az autós csaj nyakába varrják a balhét.. ráadásul ezzel a tudattal kell együtt élnie élete végéig...

2012. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

valami havert kérjetek meg hogy adja kölcsön a motorját, mondd el hogy mia szitu, csak nem fogja megtagadni...

adjátok el az arany ékszereiteket, abból bakancslistázzon.

ezért ne vegyetek fel kölcsönt szerintem.

még akár az is buli lenne hogy kiültök gitározni egy nagy táblával hogy "adakozzatok egy utolsó kívánságra". tuti lenne aki adna.

vagy neten nézzetek szét ahol beteg emberek egy kívánságát teljesítik, azt hiszem van ilyen oldal

2012. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
16-os:igen,a debreceni srácokra gondolok.Volt jogsija,csak nem nagymotorra,amit vezetett.
2012. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha egy orvos megmondja mikor fogsz meghalni akkor vagy jós vagy csak tippel
2012. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Bakancslistát én úgy értelmezem, hogy vannak olyan dolgok amit még az életben szeretne legalább egyszer megtapasztalni.. Ha jól vettem ki a kérdésből! Hitelt ne vegyél fel.. Tényleg rossz lenne a számlakivonatokon meglátni azokat a levont összegeket.. de ezt már leírták előttem.. A motorozást kétféleképpen értelmezném.. 1. Hogy ő vezetne.. Bár ha lenne motorom, és neki nincs jogsija, illetve gondolom tapasztalata sem, nem adnám oda, bármilyen szívtelennek néznének az emberek.. 2. Nagy motoron lehet utast vinni.. Az is egy módja a motorozásnak.. Ha van olyan ismerősöd akinek van nagy motorja, kérd meg hogy vigye el.

Minden ilyen kérést meg lehet egy módon oldani, úgy, hogy még hitelbe sem kell verni magad, s ő is megfogja az ilyeneket érteni..

2012. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!