Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom 18 éves elmúlt. Én...

Lányom 18 éves elmúlt. Én vagyok az apa. Édesanyjától rég elváltam, tehát nem én nevelem a lányaimat. A nagyobbik akiről szó van élettársi kapcsolatot létesített egy fiuval. Ebben az esetben is kell fizetnem a gyerektartást?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nappalin tanul, akkor igen.


Mit értesz az alatt, hogy "élettársi kapcsolatot létesített"?

2012. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappalin tanul akkor igen.
2012. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg nappalin tanul 25 éves koráig fizetned kell ha

közben férjhez megy és gyereket szűl akkor is fizetned kéne.

2012. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem gyerektartás,hanem rokontartás.

A bíróság ellenben vizsgálja a te anyagi helyzetedet is ilyen esetben.Ha egy, vagy több kiskorú gyermeket nevelsz ,akkor lőttek a rokontartásnak.Jó,ez bevételtől is függő.A feljebb válaszolónak meg csak annyit:

-Hülyeségeket ne írjál,mert ha a lánya férjhez megy,akkor automatikusan nem jár rokontartás,ha tanul, ha nem.Még így sem biztos.

2012. júl. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!