Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemtudom, hogy mit tegyek,...

Nemtudom, hogy mit tegyek, tanácstalan vagyok de mégis mittehetnék?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve van barátom, tökéletesen megvagyok vele, de jön a gubanc..

Elősször amikor elmondtam a szüliemnek kiakadtak, hohy hogy tudok egy ilyen fiúval lenni, semmi jövőt nemtud nekem bizotsítani csak kihasznál stb stb stb..

Tudni kell róla hogy a szülei pici korában elváltak, mert a férfi bántalmazta az az édesanyját, és attól is félnek a szüleim, hogy majd ő is ilyen lesz, de ő tisztára más, nyugodt szelíd gyerek senkinek egy rossz szót se szól, káromkodni ritkán hallani..

Nos szüleim kitiltották itthonról, nem is akarják a közelemben látni mert hogy rámvan akadva mint egy pióca ami viszont nemigaz, szerintem csak norm. szinten kötődik hozzám, de ez kezd kicsit megremegni bennem..

Utóbbi időnem nemsokat tudunk találkozni a suli meletti munkája végett, így olyasféle szabályokat kötöttünk amit a távolléti időre szánunkk (Semmi pia, megcsalás stb..)

Erre meg és hajnalig dolgoztam és a munkatársaim hazahoztak és egy jót szórakoztunk a kocsimban mire ő felhívott..

Picit nevetgéltem a telefonban, amire meggyanusít, hogy ittam, közben egy kortyot sem, és tudja nagyon jól hogy munkán kívül nenagyon mozdulok ki a házból... Én nem kételkedek benne (pedig lenne miért...) és ez nagyon rosszul esett, hogy meggyanúsított...

És még a tetetjére mindenki aztmondja (barátokon kívül) hogy nemillünk össze...

Én szakítani vele nemtudnék, mert nagyon szeretem egyszerűen az életem része, és nagyon fájna ha elveszíteném, de néha elgondolkodom, hogy van e valami abban amit a szüleim mondanak?

Elég érzékeny típusú vagyok... Sokat szenvedek a párom és a szüleim közötti konfliktuson.. Mit tehetnék?

Vélemények?

Am a szüleim nem egyeznének be abba, hogy hozzámenjek, ha kellene ők még a rendőrségre is fordulnának hogy szétszakítsanak minket mert a nagybátyám rendőr és engem útál szóval a szüleimnek adna igazat..

Elköltözni nemtudok, mivel csak 2 hót. dolgozok és szeptembertől suli..

19L.. Mittegyek?


2012. júl. 24. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

19 évesen elég butuska vagy ha azt hiszed,hogy mert a nagybátyád rendőr a szüleid szét tudnának választani. Mégis milyen alapon?? Nem szimpatikus a srác a szüleidnek?? Ez nem törvénybe ütköző.


Egyébként nem a szüleid jelentik a fő gondot hanem te magad. Az akinek megfordul a fejében,hogy talán a szülőnek igazuk van, az aki hallgat az idegenek szavára,hogy "de hiszen ne is illünk össze" annak nincs értelme tovább a kapcsolatban megmaradni. Gyanítom,hogy itt már régen nem a szerelemről szól,hanem a monoton megszokásról,csak rettegsz attól,hogy egyedül maradsz,nem lesz senkid. Magyarán:homokba dugod a fejed.

Én idegenként azt mondod,hogy ha ennyire nincs bizalom egy kapcsolatban akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

2012. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hú, érdekes probléma...

A szüleid miért ilyen elutasítóak? Másokkal is ilyenek és csak mondvacsinált indokaik vannak a barátod ellen? Vagy tényleg vele van bajuk?

A barátod mennyi idős?

Szerintem ne aggódj, majd hosszútávon kiderül, hogy tartós-e a kapcsolat. Ha szeretitek egymást, akkor ne foglalkozzatok azzal, hogy ki mit mond... A fiú nem megy hozzátok, de máshol is tudtok találkozni. Nyilván elsősorban a sulira koncentrálj. A távkapcsolat sajnos nem biztos, hogy a legjobb, mert teljes bizalomra és szeretetre van szükség ahhoz, hogy működni tudjon.

De amúgy inni miért nem engeditek egymást? Persze nem úgy hogy teljesen részegek legyetek, de azzal mi a baj, ha isztok egy kicsit?

2012. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok lehetőséged nincs,ugy látoma környezeted határozza meg az életed.Mit szólnak a szüleim?mit mondanak a barátaim?.

Ha úgy érzed van abban valami amit a szüleid mondanak előbb utobb ugyis vége lesz a kapcsolatotoknak,hisz te a szüleiddel élsz,tőlük függsz,ha nap mint nap azt hallod hogy nem való hozzád előbb utobb elhiszed.


Ilyen idős voltam mint te mikor megismertem a párom,mindig is hallgattam a szüleimre,mondhatni elég befolyásolható ember vagyok,voltam.Apukámnak nagyon nem jött be a kedvesem(más nemzetiségű mint mi),igaz tiltva nem voltam,de nálunk is volt a nem illünk össze,ők másfajta emberek stb.10éve vagyunk együtt,eldöntöttem hogy nekem ő kell és kész,bárki bármit mondott nem érdekelt,csak azt néztem hogy én boldog legyek.Azóta a férjem és apuval is nagyon jóba lettek mert megismerte és belátta hogy nem jól itélte meg.


Biztos vagy benne hogy csak az a baj a pároddal hogy az apukája agressziv volt?

2012. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
19 évesen ne gondolkozz a házasságon, a fiúnak tuti eszébe sem jut, fejvesztve menekülne,ha megemlítenéd. Csak járjatok együtt és majd ha kialakul a személyiségetek és rájöttök kik is vagytok valójában, majd akkor összeházasodtok. Ez kb, 4-8 év még.
2012. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!