Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljek egy olyan...

Hogyan kezeljek egy olyan embert, aki folyton az orrom alá dörgöli, hogy jobb anyagi körülmények között élek, mint ő?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gazdag, átlagos életem van, ő nálam szegényebb. Párkapcsolata miatt elég rossz érzelmi időszakát éli, én próbálom őt támogatni, a lelki szemetesládája vagyok tulajdonképpen. De közben folyton beszól, hogy bezzeg nekem milyen jó, bezzeg, milyen jól élek, milyen jól megy stb. (Legutóbb azért, mert valamit -DVD lejátszó-javítattnom kellett, mert elromlott és egyből azzal jött, jah, hát persze nekem van, mert jól megy... Annyira bánt ez az egész. Én nem tehet róla, hogy ő úgy él, ahogy és az nagyon nagyon túlzás, hogy én kőgazdag lennék (teszegeten a csekkeket néha én is). Van értelme ezek után ápolnom a lelkét? Úgy érzem ő egy "energiavámpír".
2012. júl. 20. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Júúj nekem is van ilyen ismerősöm. Sokszor miss milliomosnak hív meg ilyenek. Pedig egyáltalán nem vagyok gazdag csak ő szegényebb mint én. Mostmár csak röhögök rajta. Nem tudok semmit se tenni vele mostmár
2012. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ostoba. Én tuti nem ápolgatnám a kis nyomorult lelkét. El lehet menni dolgozni jó helyre, vagy lehet tanulni a jobb érdekében. De sírni persze könnyebb volt mindig is. Egy percet nem áldoznék az ilyenre.
2012. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Energiavámpír, pontosan!
2012. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Na ja, tényleg energiavámpír! Nagyon semmit nem tudsz vele tenni!
2012. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogyan reagálna, ha adnál neki pár megunt ruhát vagy más sértő alamizsnát, mondva, hogy segítesz, ha már nyomorog?
2012. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd évekkel később,ha neadjisten neki jóra fordulnak a dolgok és neked rossz időszakod lesz,akkor ő lesz az,aki a legjobban az orrod alá fogja dörgölni,hogy neki milyen jó.Én ezeket az embereket csak fehér söpredéknek hívom.Sz@rd le.
2012. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mondd el neki,hogy te próbálod támogatni,de arról nem tehetsz,hogy ő milyen körülmények között él,mert arról kizárólag ő tehet...ami tőled kitelik segítesz neki,de azért ne milliomosozzon le,mert ő nem él annyira jól mint te! ezt az embert kiadósan fel kell világosítani, és ha többszörös próbálkozás után sem enged,akkor azt ajánlom,hogy hagyd a fenébe,mert nem éri meg idegeskednedmiatta..tudom,hogy nem könnyű cserben hagyni senkit, akkor sem ha ilyen energiavámpir,de ne készülj ki miatta,ha nem fogja az adást, akkor hagyd a fenébe!
2012. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Párom detto ilyen :( nem tudok vele mit tenni. Mindig nagy szegénységben éltek,igazából csak lustaságból,mert a szülei nem szerettek dolgozni. Bocs a kifejezésért,de igazi putriban éltek,mocsokban,koszban,villanyt évente 2x kikapcsolták,stb.

Nálunk ilyen soha nem volt,pedig Anyukám egyedül nevelt fel hármunkat. Mindig rakosgattuk a pénzt,hogy kitartson hó végéig,innen tanultam meg spórolni és soha nem kell kölcsön kérnem. Megvettem magamnak,ami kell: tv,mikró, bútorok,mosógép,hűtő stb. Kaja mindig van itthon és nincs olyan,hogy egy pár ezres váratlan kiadást nem tudnék kifizetni. Párom keményen dohányzik,amire rengeteg pénze elmegy, plusz 1-2-3-4 sör és ha menet közben éhezik meg lecsúszik 1-2 gyros,hambi vagy akármi. Ezek mellett nem nagyon marad pénze semmire. Mindig azt kapom,hogy mert én hozzá képest milyen jó anyagi helyzetben vagyok,holott nem keresek többet,mint Ő,de beosztom. Ennyi.

2012. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondhat itt bárki bármit, de neki is nehéz, a nélkülözők sose értik meg hogy nekik miért jut kevesebb. Én is közép helyzetben vagyok, és vannak ismerőseim, akik szülei többet keresnek, így többet költhetnek, de engem csak az zavar, ha egy olyan nem érti meg, hogy nem tudok annyit költeni, mint ő, meg ha sznob. Egyébként megértem, hogy neked se könnyű, próbáld meg elmagyarázni, hogy te nem tehetsz róla, és vigyázz, hogy apró utalást se tegyél soha, hogy jobban állsz, tudom ez azért nehéz mert nem mindig veszi észre az ember.
2012. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!