Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik megoldás lenne jobb a...

Melyik megoldás lenne jobb a körülmények ismeretében?

Figyelt kérdés

29/F vagyok és szeretnék lakást venni Budapesten.

Van 2,5 millióm, a többi hitelből lenne. Igazából 1,5 szobásat szeretnék, de az 7-8 millió Ft lenne, és annak a törlesztőjét csak spórolósan tudnám vállalni vagy úgy, hogy a félszobát kiadnám valakinek. Utóbbit viszont nem annyira szeretném, 10 évig laktam kollégiumban és lakótársakkal, az épp elég volt.


1 szobás lakás vásárlása esetén kb. 20-22 ezerrel kevesebb lenne a havi törlesztés, az simán menne és lakhatnék egyedül, nem kell albérlőt magamhoz venni.


De amin erősen dilemmázok, hogy jelenleg ugyan egyedülálló vagyok, de sosem lehet tudni, mikor találom meg a páromat. És ha úgy alakul, akkor kettőnknek nem lenne már kényelmes egy garzon. Vagy ha gyermeket is szeretnénk, akkor hármunknak már végképp nem.


Mi lenne a jó döntés?


2012. júl. 24. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdasági alapelv, hogy a most kevesebb többet ér, mint a később "lehet, hogy több".


Másrészt nem tudhatod, hogy a leendő partner anyagilag hoz-e valamit. Lehet, hogy később ketten már tovább tudtok lépni. Én a garzonra szavaznék.

2012. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a 1,5 szobásat venném meg de előtte elmennék külföldre dolgozni fél évre (vagy egyre) és akkor ott gyűjtögetnék. Vagy BP mellett keresnék olcsóbb lakást ahonnan betudnék járni dolgozni, mondjuk az meg benzin/bérlet szóval így is többletkiadás.


Gondolj amúgy arra, hogy most lehet sokat kell fizess, de ha lesz barátnőd valószínű betud szállni a törlesztőbe, és akkor már jöhet utána az esetleges családalapítás.

2012. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék külföldre menni.

A bizonytalan gazdasági helyzet miatt talán jobb lenne az olcsóbb garzon, mert azzal kevésbé lehet megcsúszni. Viszont 25-30 nm esetén annyira pici az élettér...

2012. júl. 24. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
garzon. később még elmehettek albiba és ezt meg kiadjátok pl. mi ezt csináltuk. panelt kiadtuk,családit kivettünk. de sztem nem is enne most fontos venni nem? tedd bankba a pénzed,még kamatozik is és menj albiba
2012. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!