Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszaknak...

Családon belüli erőszaknak számít? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Párommal többször vitatkozunk. Ezek a viták egy darabig csak szóban voltak veszélyesek. Már ott tartottunk kb. fél éve egyszer eltépte az egyik felsőm, amit fel akartam venni, hogy elmenjek az éjszaka közepén. Ezzel akart megakadályozni. Ekkor erősen le is fogott, bár nem ütött meg. Utána bocsánatot kért, és a tegnapi napig nem is volt olyan nagy a baj. Bár néha olyan közel hajolt, hogy azt hittem lefejel. Tegnap is összevesztünk(szerinte én nem lehetek fáradt, mert nem 24 órázom, s az, hogy otthon mindent én csinálok nem lehet fárasztó-szerinte nekem kellett volna a vacsiját megcsinálnom, és a másnapi kajáját összecsomagolnom, de közölte, h nem csinálok semmit, ezért megmutattam, hogy milyen az) Reggel ki akart rángatni az ágyból, hogy nem lehetek fáradt, mert már aludtam 6 órát...Mikor látta, hogy nem akarok reagálni, akkor lefogott, rám ült. Közben vagy 3-szor vertem be a lábam. Elkezdett csipkedni, mint amikor csikizik az embert, csak indulatból. A végén már úgy megijedtem, hogy sírtam. Újra feljött, de akkor már a telefon a kezemben volt, és megmondtam, hogy ha hozzámér, akkor hívok segítséget. Erre elment. Közölte, hogy holnap is ez vár rám. Főleg, ha éjfél előtt megpróbálok lefeküdni. Majd 3 óra elteltével, mintha mi sem történt, nagy vidáman felhív, hogy visszaaludtam-e, haragszom-e...Lassan az az érzésem, hogy jobban érzem magam, amikor nincs otthon. Egyébként nagy online játék függő(nem szerencsejáték). Csak otthon lehet látni, nem megy sehova. 24/48-azik, és túlórázik néha. Azt hiszem, hogy már kimerült. Egyre agresszívebb. Már félek Tőle.
2012. júl. 27. 08:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nem állapot az biztos...ezen változtatni kell...a helyedben minimum megmondanám neki, hogy ez volt az utolsó ilyen eset és a legközelebbi hasonló szitunál veszem a cuccomat és lelépek...úgy viselkedjen....de ez a minimum...ha félsz tőle az régen nem jo...ezt is közölheted vele...

23L

2012. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
És még ott vagy? Meg is érdemled, hiszen tűröd. Ez az igazság.
2012. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez csak egyre rosszabb lesz. Addig menekülj, amíg nem késő. Sajnos tapasztalatból írom ezt.
2012. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Az erőszak nem csak pofonokban, ütésekben-rúgásokban merül ki.

Ha félelemben tart, ha sakkban tart pénzzel, lekicsinyli a munkádat, az is mind az. Lelki erőszak. Az egész lényege az önbecsülés aláásása.

Pucolj el onnan amíg lehet!

2012. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztalatból beszélek,és azt tanácsolom,hogy menekülj,amíg nem durvul el jobban a helyzet.Egyre rosszabb lesz,egyre gyakrabban lesz veled durva,sőt,egyre jobban eldurvul majd.Ne hagyd,hogy így bánjanak veled,és hogy pár kedves szóval kimagyarázza és megússza mindig.Esetleg beszélhetsz vele,hogy játsszon kevesebbet,pihenjen helyette stb.,de én is beszéltem annak idején az illetővel,aztán semmire se mentem vele.Fogadkozott,h ez volt az utolsó alkalom meg mennyire bánja,pár napig különösen kedves és figyelmes volt,aztán kezdődött elölről az egész.Csak az idődet pazarlod egy ilyen férfira.


22/L

2012. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Igen! Kérj segítséget és minél előbb! Mutatom a kezdeti jeleket, te írtad:


"Majd 3 óra elteltével, mintha mi sem történt, nagy vidáman felhív, hogy visszaaludtam-e, haragszom-e...Lassan az az érzésem, hogy jobban érzem magam, amikor nincs otthon. Egyébként nagy online játék függő(nem szerencsejáték)."


1. a függés

2. a durvulás, majd a bocsántakérősdi (ezt hívják pofán és mézesmadzag-effektusnak)

3. a fokozódó agresszió (ami nem csak a kimerültség jele)


Elős körben próbáld rávenni, hogy pihenjen egy kicsit és ha ez sikerült, nézd meg, hogyan változik a személyisége. Ehhez neked türelem kell és bátorság, de a háttérben legyen mindig valaki, akihez vész esetén el tudsz menekülni.


Próbáélkozhatsz párterápiával is, ha hajlandó rá. Ha nem, és pihenni sem hajlandó, akkor olyan gyorsan szedd lábad onnan, amilyen gyorsan csak lehet. Nagyon komolyan mondom. A nagyon durva családi agresszió, a feleségbántalmazás stb. KEZDŐDIK olyan "apróbb" durvulásokkal, amelyekről te írsz. Ezek idővel csak rosszabbodnak,kezelés nélkül biztosan. Ne áltasd magad és ne álmodozz azon, hogy egy agresszort meg lehet változtatni (szakembernek is nehéz, és akkor is kell az adott ember kooperatív hozzáállása a dolgokhoz, azaz akarnia kell megváltozni)! Nem, nem lehet.


Most még csak téged ver dagadtra, aztán jönnek a gyerekeid. Kell ez neked?

2012. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
bocs: pofon és mézesmadzag...
2012. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzasztó amit írtál!Ez csak rosszabb lesz.Nem tudom de én így nem tudnék élni,én elhagynám a francba.Ez az ember egy bunkó féreg,már ne haragudj hogy ezt így ki írom,de az ilyen számomra nem ember!Ilyennel nem lehet együtt élni.De hát ez az én véleményem!
2012. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen kapcsolatból lesz később olyan, aki üti veri a gyerekeit és a párját...ezt meg akarod várni? Ha félsz tőle, miért nem szakítasz vele? Bár az sem lesz könnyű, ez egy pszichopata! Nagyon sürgősen cuccolj el onnan!!
2012. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 intrepid ***** válasza:
95%
Ez nem normális. Hagyd ott. Biztonsági őr?
2012. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!