Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt családon belűlí csendes...

Ezt családon belűlí csendes terrornak és erőszaknak hívják?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem hogy ha jól működik az életem és jólműködnek körülöttem a dolgok,akkor anyám lelkileg bánt és terrorizál engem,nem tudom miért csinálja?Irigység vagy még is mi lehet ez?Vagy miért csinálja ezt?Már nem veszem fel vele a kesztyűt mert belefáradtam és inkább hagyom a saját nyomorával.De még is mire jó az neki ha lelkileg bánt engem?
2012. máj. 3. 09:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt mindig akkor teszi amikor boldog vagyok és kegyensúlyozott az életem.HA sz.arban vagyok akkor mintha még élvezné is a helyzetemet és mintha arra várna hogy na mikor megyek neki panaszkodni.
2012. máj. 3. 09:04
 2/4 anonim ***** válasza:

:\ Vannak sajnos ilyenek, szerintem irigyli a sikereidet, valószínűleg ő nem érte ezt el a te korodban vagy valami történt, ami miatt nem tudott érvényesülni!

Szerintem csak hagyd rá, próbálj ne foglalkozni vele ! És soha ne meséld el neki se az örömöd, se a bánatod!

Próbáltad már vele megbeszélni ezt?

2012. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma 09:25


Próbáltam de mindig ugyan oda lyukadunk ki.Vagy is ő oda lyukad ki.Már nem érdekel a dolog nagyon,inkább magára hagyom,de akkor is idegesítő,mert sokszor megbánt dolgokkal.

2012. máj. 3. 09:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Óh, nem a nővérem vagy véletlenül?:))))

Az én anyám ugyanilyen, mint a tiéd.

Neki az anyai gondoskodás abból áll, hogy folyton figyelmeztet.

"Megcsináltad?, Befizetted? Elintézted? Elég a pénzed? Rosszul nézel ki, nem vagy beteg? Kevés a fizetésed! Nem jól csinálod! Nem jól főzöl! Gyűrött a ruhád!", és még sorolhatnám...


EBBŐL ÁLL A KAPCSOLATUNK!


Ő kritizál, figyelmeztet, korhol, nekem meg ülnöm kell, vagy ott állnom, és hallgatni, mint a birka, mert, ha azt mondom, hogy "Minden rendben, hagyjál már anya!", akkor Bumm! egy nagy váltás és elkezdi, hogy "Hát ezért vagyok én anya, hogy nem mondhatok semmit a saját gyerekemnek? Nem figyelmeztethetlek? Én csak SZERETETBŐL!!!! teszem!" és vagy bőgni kezd, vagy megsértődik.


Mondom!

Ebből áll nálunk az anya-gyerek kapcsolat.

Ő korhol, én meg hallgatom, mert kénytelen vagyok, ha félbeszakítom, akkor még sokkal rosszabb lesz, mert akkor hálátlannak, meg tiszteletlennek nevez.


És, igen valóban az a legrosszabb, hogy akkor is folyton a hibákat keresi, és folyton a hibáidat hánytorgatja, ha jól mennek a dolgaid.


Jól érzem magam, jó az életem, biztos, hogy talál valamit, amivel piszkálni lehet, és amivel belém lehet vágni az ideget.


Ha mással nem tud kötekedni ilyenkor, akkor mindig azt csinálja, hogy másokkal hasonlítgat össze.


"Mit vagy olyan nagyra a munkáddal? XY-nak sokkal jobb munkája van, és jobban is keres, mint te! Ott kéne dolgozni, nem itt, ahol te!"


Úgyhogy, erre azt hiszem, nincs megoldás!


Ha jól vagy,akkor is azt keresi, hogy mi a hiba benned, de ezt persze csak SZERETETBŐL!!!!!!


Komolyan mondom, hányok már ettől a "Szeretetből korhollak te hálátlan" szövegtől!


Szerintem anyukád olyan lehet, mint az enyém, és igen, ez szerintem lelki terror.


Mi más lenne?


Engem legalább is nagyon kikészít!


Se ez nem jó, se az nem jó, mindenképpen sz.ar vagyok.


Mit lehet tenni?

Visszaszólni nem lehet, mert akkor hálátlan és tiszteletlen vagyok, ha nem megyek haza hozzá, akkor is, ha végighallgatom, akkor meg kikészülök idegileg, a sok korholástól, szekálástól.

Próbáltam figyelmen kívül hagyni, de mégsem vagyok se süket, se szellemi fogyatékos, hogy ne halljam meg, és ne értsem azt, amit mond!

2012. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!