Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nyomaszt a dolog. Mit...

Nagyon nyomaszt a dolog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapja történt,nem tudtam kiheverni.Mentünk a nagyszülőkhöz autóval.(Férjem,én,fiam)Én akkor 34 hetes terhes voltam a második babával.Aztán nagy csitt-csatt.Frontálisan karamboloztunk.A férjem vezetett,és gyorsan ment,pedig mondtam,hogy 60-as tábla van.De nem hallgatott rám.Kis híján ottmaradtunk.Ahogy tudtunk menekültünk,mert a kocsi füstöli kezdett.Mentettük a fiúnkat,ahogy tudtuk.Aztán rögtön elfolyt a magzatvíz.A mentők elvittek minket a fiammal a kórházba,a férjem ott maradt a rendőrökkel.Neki nem esett baja,mivel kinyílt a légzsák.A fiamon meglátszik az öv kéken-lilán.Egy hétig feküdt a kórházba súlyos zúzódásokkal.Nem tudtam megszülni a babát,ezért hipp-hopp megcsászároztak.A baba meglett,egy hajszál kellett volna,és meghal.Azóta már hazahozhattuk.Engem is befektettek.A kisfiam sokkot kapott.

Azóta vettünk új autót,a kisfiam ugyan még mindig ágyba fekszik,de jól van.A kicsi is kezdi utolérni magát.A férjemre viszont rá se tudok nézni.Egyszerűen nem tudok neki megbocsátani.Egyszerűen nem tudok mit szólni.A váláson gondolkozom,mivel ezután az egész után nem tudok megbízni a férjemben.Ő nem akar válni.Mindennap rémálmaim vannak,hogy ez újra megismétlődik.Az autóba is remegve ülök.Azóta a férjem nem vezetett,és remélem nem is fog.Én szinte mindig 50-nel megyek,mert nem merek többel.Amint látok egy 60-as táblát elsírom magam,hogy miért?Miért nem hallgatott rám?

Nem tudok a szemébe nézni.

Nem tudom feldolgozni.Egyáltalán fel lehet ezt dolgozni?Valaki adjon ötletet,mert én ezt nem bírom.Élni nincs kedvem.



2012. júl. 27. 14:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező: jó, akkor szenvedj magadban, haragudj a férjedre, add át a gyerekeidnek is a stresszt.


Gratulálok, tényleg ne fordulj szakemberhez, majd talán 10 év múlva máshogy látod a dolgokat.


Minek teszed fel a kérdést, ha nem érdekelnek a válaszok?

2012. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

hát ha azóta nem szóltok egymáshoz az azért érdekes. mondd meg a szemébe, hogy mit gondolsz, hogy ő volt a hibás és miatta történt.

lehet könnyebb lesz ha rázúdítod mindazt amit érzel.

2012. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Azért nagyon könnyen mondjátok neki, hogy bocsásson meg a férjének! Gondoljátok bele a helyébe magatokat! MEg lehet bocsátani olyat, hogy majdnem meghalsz te meg a gyerekeid, csak mert hülyegyerek módjára száguldozott??? Én nem bocsátanám meg!!! Inkább váljatok el, mert úgyis elhidegültök egymástól, ez jobb nem lesz, hacsak mindketten nem akarjátok!
2012. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%

13-as: oké, adtunk neki tippeket, tapasztalataim szerint ilyen esetekben a szakember tud segíteni, de ő ezt nem akarja.

Akkor mit tanácsoljunk neki? Kérdező, szenvedj tovább és keserítsd meg a gyerekeid életét is ezzel.

2012. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Állapotos nő és kisgyerek mellett igen nagy hiba volt száguldoznia,legalább azóta belátta h nagyot hibázott?


Fordulj szakemberhez hidd el nem gondolnád de segíteni fog ha nem másban abban h elhagyd a férjed ha már nem megy.

Kitartás!

2012. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező egyáltalán nincs a szakember ellen, csak most vetődött fel először ez a lehetőség, azért bizonytalan, nem mondta, hogy nem akarja...
2012. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nagy szerencsétek volt,inkább örülnöd kéne neki,nem sírni miatta.Meg is halhattatok volna.A másik meg az,hogy mindenki hibázik,biztos a férjed is megbánta,gondolom,nem direkt ment bele az autóba.Emiatt hülyeség lenne elválni.
2012. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

nekem az a fura h a törésteszteket 50nel csinálják, és ott is komoly károk vannak. Na most 140es karambolt hogy lehet átvészelni úgy h csak úgy kiszálltok ? meg eleve túlélni..illetve túllelhet -de ott nagyon komoly intézkedések vannak, és általában kiszedik őket a tűzoltók a kocsiból :(. De mégha ezeket leszámítjuk szerintem ekkora horderejű sokknál traumánál szerintem kh keretek között fel is ajánlják a mentális gondozást(bár ebben nincs tapasztalatom).


A másik ami ilyenkor nagyon fontos. Aki vezetett és karambolozott vissza kell ülnie a volán mögé ,különben egy olyan lelki teher marad ez ami miatt nem tud továbblépni.Nekem az is gyanus h a férjednek van valami lelki baja terheltsége, általában az embereknek de kiváltképp a ffiaknak akkor vannak ilyen renitens megnyilvánulásai ha gond van a munkahelyén, magával vagy a kapcsolattal. Ezen is gondolkodj el szerintem. Már csak azért jó lenne ha kommunikálnátok nehogy valami szerhez nyúljon 'feldogozás' céljából.

Ez amit leírtam csak egy vélemény. Független attól h elváltok e vagy együtt maradtok le kéne ülni megbeszélni hogy mi van veletek ,és bennetek- furán hangzik de balesettől függetlenül is (meg aztán azzal együtt)

2012. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a férjed felelőtlen volt, nem kérdés. De ezen túl lehet lépni, valószínűleg ő sem lesz mostmár akkora Jani a volán mögött és tanult az esetből.


Egyébként mellékesen megjegyezném, hogy a balesetek nagy százalékát az olyanok okozzák, mint te, akik sosem mennek 50nél többel. Rendkívül balesetveszélyes, ha valaki gyök2-vel megy és azt kerülgetni kell, pláne, ha mindezt a belső sávban, ahol általában mennek az ilyen volán mögött reszketve a kormányba kapaszkodó nők. Ma is majdnem belementem egy ilyenbe, mert a gyökér hagyján, hogy lassan megy de még rossz felé is indexel. Nem értem miért kell mindenkinek jogosítványt adni, aki elkezdi a tanfolyamot...

Szóval ne hidd, hogy a te magatartásod olyan nagyon sokkal biztonságosabb, mint pl a gyorshajtóké.

2012. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, írod: ".Amint látok egy 60-as táblát elsírom magam,hogy miért?" - na, EZÉRT kell a szakember, ezen biztosan látszik, hogy egyedül nem vagy képes feldolgozni a történteket. Amiben persze semmi gáz nincs, az emberek egy jó része nem lenne képes. Gáz akkor lehet, ha ezt nem látod be... ha másik autó ilyen hamar lett, nehogy már egy pszichológus felkeresésén akarjatok spórolni...

A másik, hogy az ember nem egy istenség, aki hibátlan és tévedhetetlen, olykor hibázik, és tanulva belőle jobb ember lesz. (én még az ánti-időkben, 17 évesen (1981) autókáztam 2 haverral, jogsi persze nuku, ahogy köll:) a baj nem is ezzel lett, hanem azzal, hogy Kecskemét környékén integet ám a katonai rendész veszettül, én meg mondom, nem vagyok katona, tehát visszaintegettem, és továbbhaladtam... merőlegesen a Varsói Szerződés utolsó magyar "Pajzs" hadgyakorlata hadoszlopának kellős közepébe... harckocsi satufékkel állt meg harminc centire a zsiguli oldalától, ha 3 másodperccel később érek a kereszteződéshez, egyszerűen kivasalt volna minket... nem mondom, egy élmény volt megállítani a szovjet hadsereget:)) - bár hát utána sokszor átfutott az agyamon, hogy mi lett volna, ha nem áll meg:)) - én is tanultam, pedig az ügynek jogkövetkezménye nem lett, lévén sérülés nem volt, és meg a nem kis kavarodást kihasználva padlógázzal elfüstöltem, mielőtt még lelőnek vagy mittudomén...:))

Na, a lényeg az, hogy most már ha a párom vezet, én szólok neki, ha a 100-as táblánál 110-zel megy... mert megtanultam a leckét egy életre, nem másért...

2012. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!