Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire általános dolog?...

Ez mennyire általános dolog? Vagy csak nekünk tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Egy családi házban élünk a szüleimmel, de ők külön szinten laknak. Nekünk 2 kisgyerekünk van, 2,5 és 4,5 évesek.

Az anyukám nem kínál meg minket ebéddel. Ha csinál rántott húst, vagy sült húst, vagy bármit, amiről tudja, hogy mindegyőnk szeret, nem kínál meg belőle. Csak és kizárólag karácsonykor osztja meg velünk a halászlét, beiglit. Az év többi napján nem kínál meg minket. Én ha sütök süteményt, tortá, mindig viszek nekik kóstolót.

A környezetem is, és mi is furcsálljuk ezt a hozzáállást. Már szóvá tettem neki, hogy néha jól esne, ha legalább 7végére nem kéne főznöm, de mindenféle kitalációkkal magyarázza meg, hogy miért nem ad nekünk. (pl.mert mi nem esszük meg a brassóit, mi nem esszük meg a rántott húst, holott nagyon jól tudja, hogy a gyerekek is szeretik ezeket) Tudja, hogy imádjuk a rántott halat is. Neki tele a mélyhűtője hallal, de egyszer nem kínálna meg. Amikor beteg voltam, és a rántott halat kívántam meg, akkor sem kaptunk, merthogy ő nem csinál.

Dolgozom hétfőtől péntekik, reggel 6kor megyek el itthonról és este fél 6-ra érek haza. Hétköznap is 2 naponta főzök. Komolyan, olyan jól esne, ha néha néha legalább hétvégére nem kéne főznöm.

Persze, sok ismerős úgy gondolja, hogy én nem főzök, hanem anyám főz ránk, de amikor elmondom, hogy anyu szent estén kívül máskor nem ad nekünk a főztjéből, akkor mindenki meglepődik.

Én jól emlékszem, hogy gyerek koromban minden hétvégén a nagymamám főzött, egyik hétvégén az egyiknél, másik hétvégén a másiknál ebédeltünk. Biztos az én felfogásommal van baj, hogy ez a normális...? Vagy az a bevett szokás, hogy a nagymama (60éves amúgy)nem kínálja meg ennivalóval az egyetlen gyerekét és annak családját?


2012. júl. 21. 15:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon ráálltál erre a "kínál" szóra. Ha tényleg csak a kínálgatás hiányzik, maga a gesztus, hogy gondol rád, akkor megértelek.


De ha mindig igent mondanál a felkínált ételre, az nem megkínálás, hanem rátok főzés.

2012. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az jön le ebből, hogy nem örül hogy ott vagytok. Bocs :-(


Amúgy nem tudom, milyen egészségi állapotban van anyukád, de nem feltétlenül várható el egy 60 éves nőtől hogy +4 főre főzzön minden nap.

2012. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
37%

Nekünk a főbérlőnk is ad kaját minden vasárnap, amikor kint sütnek a kertben. Mindig jön egy óriási adag krumplival meg sülttel... Nem hogy a saját anyám?! :-O én még ilyet nem hallottam, hogy a saját anyja nem kínálja meg kajával a gyerekét, unokáját...szégyen...


22-L

2012. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
76%

Nézd. Azért mert egy nagy családi házban éltek még külön család vagytok. Miért kéne állandóan etetni titeket?

Nekem nem furcsa,mert lehet hogy anyud annyit főz ami nekik elég 2-3 napra is..Így spórolnak a kaján. Ha állandóan kínálgatna,akkor állandóan főzhetne ő is.


A másik,hogy nem te vagy az egyedüli aki reggeltől estig dolgozik,és utána házimunka,főzés van. Sokan vagyunk így,és a szülők több km-re vannak tőlünk. Így akárcsak neked másoknak is csak az ünnepek vannak amikor a nagyszülőknél esznek..

2012. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
35%

Nem értitek ! itt nem arról van szó, hogy rájuk főzzön, de mi a franc, hogy neem kínálja meg a SAJÁT gyerekét és unokáit SOHA kajával? Én bármikor átmehetek nagymamámhoz enni a mai napig is, mindig megkínálnak, pedig már 22 éves vagyok...

itthon meg ennem kötelező...nem hogy meg sem kínálnak...


Előző voltam

2012. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
0%
a 22-L nem az előző, bocs
2012. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is az jön le, hogy nem örül, hogy ott vagytok. Illetve talán még az lehet, mint az én anyámnál. Ő sem kínál meg, nem az a kifejezett nagymama típus, ő mondta egyszer, hogy ő még fiatal nagymamának, szeretne magának élni, nem a gyerekeknek...
2012. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Ő hétköznap nem főz, csak hétvégére. Én nem azt írtam, hogy elvárom, hogy főzzön ránk, mert nem...

De az, hogy az év 365 napja közül, vagyis az év 52 hétvégéjén egyszer nem jutna eszébe, hogy megvendégeljen minket, az nem esik jól.

Ők mondták, hogy költözzünk oda, mert üres az épület, csak ketten vannak.

2012. júl. 21. 15:48
 9/48 A kérdező kommentje:

Amúgy fitt, egészséges nagymama.

Évente többször kerti partit tartanak a haveroknak, ismerősöknek. Nekik jut. Nekünk nem.

2012. júl. 21. 15:50
 10/48 anonim ***** válasza:
92%
Megértelek mind a kettőtöket. Szerintem anyukád fél, hogy nagyon rátelepednétek, ők meg még kevesebből gazdálkodhatnának. Viszont nálunk az a szokás, hogy néha a mamám főz, néha mi, tehát fura lenne, ha nem lenne kínálás. Viszont, ez cserealapon működik. Ha te csak sütit viszel, az nem csere.
2012. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!