Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Félek a szüleim...

Mit tegyek? Félek a szüleim reakciójától.

Figyelt kérdés
Remélem szabad ezen az oldalon ilyen jellegű kérdést feltenni. 17 éves lány vagyok, és a szüleim mindig is próbálták belémnevelni a rasszizmust.Ebből adódik, hogy ők elég szigorúak ezen a téren, rajtam soha nem ütközött ki. Még április környékém megismerkedtem egy nagyon rendes roma származású fiúval, aki egy évvel idősebb nálam. Abszolút nem úgy élnek, a környéken mindenki elismeri, hogy rendes körülmények között élnek. Viszont ha ránéz az ember, akkor tagadhatatlanok azok az arcvonások, meg hát na.. Na jó, nem magyarázom, értitek. Szóval mostanába kezd komolyra fordulni a dolog, egyre többet találkozunk. Én már voltam a családjánál, mindenki jószívvel fogadott. Ez nálunk kizárt, hogy így fog történni, és nemis mertem eddig neki mondani, nagyon félek, hogy megbántom vele! Mit csináljak? Sajnos tényleg olyan szinten fajgyűlölők, hogy ha már meglátnak egyet, egyből megy a szidás, legszivesebben leköpnék őket.:( Nagyon rossz ilyen helyzetben lenni, mintha két tűz közt lennék.
2012. júl. 27. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
detto mint az én szüleim, és mit adott isten, a bátyámnak is, és nekem is félig roma párunk van! Elfogadták :) mást nem tehettek, volt magyar barátom is megcsalt, rájöttek hogy a boldogságom mindennél fontosabb!
2012. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Első, remélem az én szüleim is beletödőnek (feltéve ha tényleg kialakul több:))


Második, nincs más aki úgy megfogott volna, mint Ő. Nem a saját akaratomból történt.

2012. júl. 27. 22:04
 3/18 A kérdező kommentje:
* beletörődnek :D
2012. júl. 27. 22:04
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

"Nem értem miért kell keveredni a fajoknak... "

Az emberiség az egy faj. Csak népek vannak.

2012. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Mondd meg a szüleidnek, hogy amint megadják a tuti receptjét annak, hogy hogyan lehet parancsolni a szívnek, és fájdalommentesen kiszeretni valakiből, azonnal megteszed.

Fontos lenne megérteni minden szülőnek, hogy nem feltétlenül ők tudják jobban, hogy mi a jobb a felnőtt gyermeküknek.

Mellesleg én is mindig azt vallottam, amit a #2. Egészen addig, amig megismertem a mostani férjemet, aki nem magyar.

2012. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
2.-al egyet értek.
2012. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
65%

Igazából nem tudok mit mondani, csak azt, hogy ha komolyra fordul a kapcsolat, akkor be kell mutatni a szüleidnek, akik vagy elfogadják, vagy nem... Ha a fiú szeret téged, akkor el tud tekinteni a szüleidtől.

Annyit szeretnék megjegyezni, hogy jó látni, ha valaki túl tud lépni a rasszizmuson. :) Nekem is gyakran mondogatják, hogy a romák mennyire aljanép, pedig én teljesen másképp látom. Vannak roma ismerőseim, és nagyon jóban vagyok velük. :)

Kívánok nektek boldogságot és kitartást! Remélem, a szüleid meg fogják érteni. :)

2012. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ! A mellettem érvelőktől pedig elnézést kérem, hogy lepontozzák őket.:D:D



Érdekes menet lesz, az biztos, olyan mások.:) Abszolút jó értelemben.

2012. júl. 27. 22:23
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem az egész rasszizmus alapját. Nem bőrszín az, ami számít, hanem maga az ember. Van rossz néger, jó néger, csúnyabácsi cigány, rendes, jófej cigány. Nem értem azt a sok ostobát, aki ezt nem tudja megérteni. Vannak kegyetlen fehérek. Különbözünk valamiben? Máshol van a szívünk talán? Ha rasszista valaki, inkább temesse el magát, mert csak mások békéjét cseszi el. (és ezt egy 18 éves mondja...)


Szerintem mutasd be a szüleidnek, aztán bízzál, hogy elfogadják. Ha nem, akkor sincs túl sok minden, hiszen a Te párod, nem az övék.

2012. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2 Te vagy Eric Cartmen kupidó-énje?
2012. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!