Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarják a szüleim,...

Miért nem akarják a szüleim, hogy a kocsmába ismerkedjek?

Figyelt kérdés

Ahogy ezt a kérdést feltettem,már szinte előre látom,hogy ti sem engednétek.

Akkor elmondanám,hogy elmúltam már tizennyolc,de a lényeg az,hogy egy jó pár osztálytársam az iskolából(és még más osztályokból) a kocsmába mentek megbeszélni a dolgaikat és ott is barátkoztak másokkal(már aki odajárt).Az sem elvetendő hogy több mint a felük jó tanuló volt,csak néhány tróger volt.Ja és legtöbbször csak üditőt ittak,nem alkoholizálni mentek.

Ezt elmondtam a szüleimnek is,de nemigen mondtak rá semmit,remélem ti tudtok majd.


2012. júl. 22. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Mert a szüleid még életükbe nem voltak kocsmába mi? Hagyják már ezt az állszentséget.
2012. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád csak félt. Fiú vagy vagy lány?

Ha lány, akkor nem szeretné, hogy egy alkesz, kocsmatölteléket szedjél össze, ha fiú, akkor meg egy könnyűvérű lányt. Ezek persze csak sztereotípiák, Anyukád korában valszeg nem volt szokás "kocsmában" társadalmi életet élni, csak az alkeszeknek.

2012. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkeszok,meg a csövesek miatt.Valahol megértem őket:(
2012. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy azzal indokolták,hogy oda csak az aljanép megy.Fiú vagyok amúgy.
2012. júl. 22. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, melyik helyről van szó konkrétan.

De gondolom, nem a sarki késdobálósba jársz :)

2012. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy szó: Előítélet


Nekik a kocsma azt jelenti hogy ott csak is alkoholisták vannak,pedig nem,vannak igényes kocsmák is normális emberekkel

2012. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg függ attól, hogy mégis milyen kocsmáról van szó, és ezt a szüleidnek is figyelembe kellene venni. Le is írok pár szélsőséget.

Van olyan külvárosi kocsma, ahol reggel 8-kor kezdik a napot a gumicsizmás alkeszek a cserpált piájukkal és este 10-ig támasztják ott a pultot és tényleg csak a legalja jár oda: munkanélküliek, csövesek, lepattant alkoholisták, kisstílű bűnözők és kiégett lotyók. Ráadásul a szőlőt látott bor és gyümölcsöt látott pálinka is olyan ritka, mint a fehér holló.


A másik véglet pedig az elegáns belvárosi sétálóutcán levő "pub", ahol 2 dl bor kerül annyiba, amennyiből a fentebbi helyen 1 héten át ihatnád le magad a sárga földig. Értelemszerűen itt a közönség is másabb...


Aztán ott vannak a megfizethetőbb "diák kocsmák", jellemzően egyetem, főiskola vagy középiskola közelében, ahová a környező oktatási intézmény hallgatói járnak kiereszteni a gőzt, vagy csak bedobni 1-2 sört, kávét, sütit a tanítás után. Szerintem, ezek a helyek hozzátartoznak a diákélethez (mondjuk, a középiskolásoknak inkább csak mértékkel és lehetőleg a 3-4.-eseknek), pláne akkor, ha napközben kávéházként üzemelnek. Itt a közönség úgyis 90%-ban az, akikkel amúgy is találkozik az ember, csak több idő van velük beszélgetni és nyugisabb a környezet, mint egy folyosó vagy utca... Különösen ilyenkor nyáron, amikor ki lehet ülni egy teraszra és nyugisan lehet beszélgetni egy ital mellett (pláne úgy, hogy bejöttek az 1-2% alkoholtartamú gyümölcsös "sörök", így még az "alig ivók" is tudnak valamit szürcsölni).

Viszont az olyan dolgokról, hogy életkor nem ejtek szót, mivel írtad, hogy elmúltál már 18, de megjegyzem, hogy szerintem sincs keresnivalója egy 16 év alattinak egy kocsmában és 16-18 év között is csak erősen limitált alkalmakkor. Azt viszont még zárásként hozzáfűzném, hogy a TÁRSASÁG legalább annyira fontos, mint maga a hely. Például züllött haverokkal egy parkban is lehet szipuzni, míg normális barátokkal egy romkocsmában is lehet kulturáltan kikapcsolódni...

2012. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!