Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés. Tegyük fel,...

Elméleti kérdés. Tegyük fel, hogy egy házaspárnak az egy szem gyereke balesetben meghal. Törvényszerű hogy szétmenjen a pár emiatt? Ezt kiszokta bírni egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos úgy hallottam, legtöbbször válás a vége.
2012. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Akiket én ismerek, tényleg sokszor válás lett a vége, mert máshogy nem tudták a felek ezt feldolgozni, minthogy egymásra mutogattak. Persze más esetekről is hallani, így nem gondolnám, hogy ez törvényszerű, de adja az ég, hogy soha ne kelljen megtapasztalnom!
2012. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Sok forgatókönyv létezhet, de nagyon erős kapcsolat kell ahhoz, hogy kibírja, az biztos.
2012. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem törvényszerű, sokan átélték már egyszem gyermekük elvesztését. De emberileg elképzelhető, mert a szülők ilyenkor rettenetes traumán esnek át és a lelki válság miatt képtelenekké válnak egymás támogatására. Ahhoz ugyanis, hogy valaki egy nagy megrázkódtatásból ki tudjon kerülni, emberi, lelki támogatásra van szüksége, amit ilyen esetben nagyon nehezen kaphat meg a házastársától, ugyanis ő is ugyanazokkal a lelki problémákkal küszködik. Ilyenkor elhidegülnek egymástól az emberek és a tragédia valamelyes feldolgozása után sem találják meg az egymáshoz visszavezető utat.
2012. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Mivel az a tapasztalatom hogy a gyerek cca.3 éves korára ugy megromlanak a kapcsolatok hogy mar csak szinte ő tartja össze őket,igy nem nem eli tul a kapcsolat,mivel ha nem lenne gyerekük már rég nem lettek volna egyutt amugy sem.
2012. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen a környezetemben, a fiú 18 évesen motorbalesetben halt meg, egy lánnyal együtt. A szülei elváltak, de a halála után az apja alkoholista lett, a mai napig nem bírja feldolgozni, pedig már ennek 20 éve. nagyon sajnáltam. :(
2012. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!