Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha volna mellettem egy férfi...

Ha volna mellettem egy férfi bátrabb lennék?

Figyelt kérdés
Nagyon félős, izgulós, bizonytalan vagyok. Halk szavú, bátortalan. Sokszor van hogy nem tudom magam megvédeni ha bántanak (nem fizikailag hanem lelkileg) vagy pl nem merek visszaszólni az unokatesómnak akivel nagyon megromlott a viszonyom. És valaki azt mondta hogy "Kellene melléd egy férfi aki kiáll melletted és megvéd" Tényleg bátrabb lennék ha volna mellettem valaki?
2012. júl. 28. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is bátrabb de nyugodtabb mert tudod, hogy megvéd. De azért nem kell átesni a ló túloldalára, hogy nagy szád legyen aztán párod védene meg... sajnos vannak ilyenek.
2012. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 renji7575 ***** válasza:

Szerintem igen..:D

elég sok ragadhat át rád ha kicsit figyelnéd a reakcióját annak aki téged megvéd..

néha azért jó a vitákbol tanulni:DDD

sok sikert és ne add fel *_-

2012. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Antik Város válasza:

Valószínűleg nem a férfi fog megvédeni, hanem ő ad annyi erőt, nyugalmat, hogy könnyebben tudod kezelni az atrocitásokat. ...gondolom én.

Hány éves vagy?

2012. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Miért lennél bátrabb attól, hogy egy férfi bátorsága van melletted? Talán elszivolázod tőle a saját erejét és bátorságát? Vagy a tiéd attól nő meg, hogy egy bátor embert tudhatsz magad mellett?


Nem, nem lennél bátrabb, csak áltatnád magad. A valódi bátorság belülről fakad. A te önbizalmadnak nem azon kell alapulnia, hogy van melletted valaki, hanem azon, hogy bármi is történik, tudod, hogy meg tudsz birkózni a dolgokkal, és egyedül is megállsz a lábaidon.

2012. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Igen. A védelem egyik lehetősége, ha más véd téged.

Egy önismereti tréning viszont még ennél is jobb ötlet lehet.

Esetleg nincsen engedélyed rá a szüleidtől, hogy védd magadat. Ez így elsőre most hülyeségnek is tűnhet, de ha ismered Eric Berne gondolatait, esetleg érthetővé válhat, amiről írok.

Ezen kívül, más....

Ha félsz, arra négyféle válaszod lehet.

1. lemerevedsz, lebénulsz

2. elmenekülsz

3. szembe szállsz (harapós, csípős, megjegyzésekkel, éles nyelvvel)

4. védelmet kérsz mástól

Védekezni, harapni, ha hiszed ha nem, már akkor tanulunk, amikor baba korunkban szopás mellett elkezdünk rágni.

Vannak anyukák, akik az agressziót csúnya dolognak állítják be a gyerekük előtt.

De nem. Mindenkiben van agresszió, és az jó dolog.

Az agressziót megfelelő mederbe terelni tudni egy tanulási folyamat.

A lényeg, hogy szabad védekeznek! Engedd meg magadnak!

Viszont a jogos önvédelmet, és az asszertív kommunikációt is meg lehet tanulni. Tanfolyamok is vannak erre.

Lehet, hogy ezek a gondolatok így elsőre furcsák neked. Kérlek, ne vessed el őket elsőre. Gondolkodj rajta!

2012. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ötös válaszadó, le a kalappal előtted! Ezt még így megfogalmazva sosem láttam, hallottam, de tökéletes.
2012. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ez a valaki nem azt mondta neked, hogy bátrabb lennél, hanem hogy egy férfi kiállna melletted. Ami ég és föld.
2012. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!