Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A családom férfi...

Mit tegyek? A családom férfi tagjai rendkívül erősen jobb oldaliak, megőrjít!

Figyelt kérdés
Otthon a kulcsszavak:gárda,jobbik,kurucinfo...nincs egyéb téma.Nekem nincs bajom a kulturált szélsőséggel,de ez túlzás:mindennap:ki cigány,hogy kéne velük,milyen okos volt ez meg az a nyilas stb...ráadásul,a vicc az h az egész család apai ágon kreol,sötét szemű és hajú(velem együtt...)nyáron meg...ja a másik:jöttem haza diákmunkáról,mikor is 3 skinhead belém kötött,h ilyen meg olyan kis cigánykurv@ vagyok.És otthon ezeket az elméleteket támogatják...próbáltam mondani h ne kényszerítsék rám ezt az egészet de állandóan piszkálnak...engem meg nem érdekel a politika,csak egy diáklány vagyok,biológus leszek nem értek ehhez nem is vagyok rá kíváncsi...am meg nem fogok elítélni senkit mert zsidó pl.vagy roma.Majd ha bármelyik belém köt az utcán,mint ezek a nácik,majd esetleg.

2012. júl. 27. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Szegény. :s Nekem a te gondolkodásod szimpatikus, és sajnálom, hogy ilyen korlátolt, bevadult emberekkel vagy körülvéve. :(


Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne foglalkozz velük. Tudom, könnyű mondani... De hát mi mást lehet tenni? :s Egyik füleden be, másikon ki.

Amint meg lehet, költözz el majd.

2012. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy.Főleg nagyapám (velünk él,de még dolgozik)meg keresztapám ilyen.Ami a legszebb,hogy a kisöcsémnek volt egy félig roma kisfiú barátja(10évesek)és eltiltották tőle.Pedig rendes kissrác volt,anyja apja gyürizik ott ahol én diákmunkázom,egy csavart nem loptak még el.De a kisöcsém meg befolyásolható még,már kezdi mondani ő is a zsidózást,hiába mondom,hogy nem szabad:(és kellemetlen is lehet neki h apa ezt mondja a tesóm azt..nem akarom h a kis lelkét elrontsák:(már tőlem is távolodik emiatt
2012. júl. 27. 14:23
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Na, ez főleg szomorú, már a kisgyerekekre is kivetíteni ezt az eszementséget! :(

Szörnyű kezd lenni ez a közhangulat, komolyan. :(

2012. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen,ráadásul,mondom a család némely tagja simán "lecigányozható",velem együtt.Én nem vagyok libeális se,de ez sztem minden épeszű embernek sok lenne.Ja és mikor engem zaklattak skinheadek?és nem csináltam semmit,csak mentem haza a busszal.De az nem baj,csak igy zsidó,úgy cigány,mondjuk oké vannak nagyon szemét cigány fiatalok is,biztos zsidók is,csak éppen sztem az se a legnemesebb dolog amit a "gárda" tesz
2012. júl. 27. 14:34
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
A környezetemben velem együtt mindenki úgy gondolkodik mint a családod,ilyen-olyan tapasztalat alapján,és még nagyon sokan.Egy kicsit el kellene gondolkodni miért is van ez,mert ennek oka van,nemcsak légből kapott.Ha téged ez nem érdekel,ne foglalkozz a témával.
2012. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg mindenképp meg kell próbálnod leszakadni erről az egészről, és lehetőleg a kisöcsédnek is segíteni, hogy hülyítsék meg.
2012. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én pedig úgy gondolkodom:van jó és gonosz ember.A családomat tisztelem,ezek ellenére.Csak épp nem lehet nem foglalkozni vele.Mert minden nap téma.A múltkor is halál kínos volt:most mutattam be a párom,múlt héten.Miután bemutatkozott(Balogh a vezetékneve)félre hívtak ama kérdéssel:Te,ez nem cigány,ugye?A srác meg hallotta(ha vkit érdekel,NEM cigány..no akk lett megnyugvás mikor kiderült h a fiú apja apámmal volt katona.De égtem mint a reichstag,meg is érdemeltem vna h a srác lelépjen,csak nem tette
2012. júl. 27. 14:40
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Na nálunk meg az van, hogy én felnőtt férfi vagyok azzal a hitvallással, hogy mi magunk tegyünk a saját sorsunkért és teljes egészében hidegen hagy a politika és a sok konteó.

Apám - akivel egy többgenerációs házban lakás lévén naponta többször találkozom - állandóan azzal van elfoglalva, hogy mi megy a politikában, tudatosan rombolták szét az ország gazdaságát, ő is szidja a zsidókat, cigányokat és a liberálisakat stb stb.

Amiket mond, sajnos nam mondhatom, hogy tévedne vagy ne lenne igaza, de egyszerűen unok állandóan olyan témán rugózni, amire semmiféle ráhatásom nincs. És hiába mondom neki, hogy ne fürösszön ebben a témában, egyszerűen nincs semmi más beszédtémája. Én csak az ignorálással, apám kerülésével és ha együtt a család, akkor más témák erőszakos szóbahozásával tudom a helyzetet kezelni.

2012. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezaz!Beszéljenek amennyit akarnak errőlcsak ne velem,mert nem érdekel,nem érdekel!Az öcsém meg mióta ezt fújják neki már tök durva,régen pedig imádott engem,és nagyon fáj h most csúnyán beszél stb...az osztályfőnöknek is feltűnt hogy Tomika eddig milyen aranyos volt,stb...most meg felesel,még verekedett is.Otthon a válasz az intőre:Úgy is van fiam!Védd meg magad,majd apa elvisz még téged magával dzsúdózni is(amt mellesleg a rohadt csíkszeműek találtak ki)hogy még jobb legyél!és ne legyek rohadtul kiakadva.Ok ne legyen lúzer,védje meg magát,csak sztem nem az az,mikor Tomika megüt ököllel egy sokkal kisebb gyereket azért,mert a másik beszólt neki h gáz a cipője
2012. júl. 27. 14:51
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Én erősen jobboldali nézeteket vallok, ha úgy tetszik szélsőséges vagyok(ezzel vitatkoznék, viszont nem tartozik a témához). Ennek ellenére van olyan cigány, akire felnézek, csak sajnos nagyon elenyésző azokhoz képest, akik lopnak, beléd kötnek, büdösek.

A gárda néhány tagja valóban csak a cigányozáshoz ért, azonban ez csak egy kis réteg, többségük becsületes dolgozó, családos ember, akinek egyetlen szándéka a segítségnyújtás.

Ha valaki megkérdezi a véleményemet a politikáról elmondom, de egy 10 éves kisgyerek fejét nem tömöm vele. Ha valaki nem ért velem egyet lehet ugyanolyan értékes ember. Én senkire nem erőszakolom rá a véleményemet, ha nem akar beszélni a politikáról nem fogunk, ha akar egy kulturált vitában benne vagyok.

A családtagjaiddal valószínűleg az a probléma, hogy lenézik, aki máshogyan gondolkozik, mint ők. Ha kulturált módon közlöd velük, hogy apu nekem ez meg ez a véleményem, neked pedig az, ettől még lehetünk jóba, szerethetjük egymást. A politikán kívül még ezer dolog lehet, amiben egyetértünk, amiről beszélhetünk(család, zene, sport, természet, állatok, filmek, művészet stb.) Mostantól inkább ezek legyenek a főbb témáink. Rendben?

2012. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!